Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

İçerden vurmayı iyi bilirsiniz

27.02.2019
4.177
A+
A-

İçten vurmayı çok iyi bildikleri için, tecrübelerini, maharetlerini kendileri için de kullanmışlar.MHP’yi içten vurmakta edindikleri yüksek tecrübeyi ve üstün mahareti, şimdi kendi planlarını hayata geçirmek için kullanıyorlar. “Mersin’de maalesef biz içimizden vurulduk” cümlesi, İP’in siciline son derece uygundur ve çanağa doğranan kaşığa gelmiştir.

Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’de Büşükşehir Belediye Başkan adayı olamaması, her ne kadar İP’in kendi meselesi olsa da, yapılan açıklamalar bir ibret niteliğindedir. İP’in başı, “Mersin’de maalesef biz içimizden vurulduk. Hukuk, guguk oldu. Kocamaz’ın müraccatıyla ilgili arkadaşlar gereğini yaptılar. Biz de bu konuda suç duyurusunda bulunduk. İğrenç işlerin ve paranın da döndüğü bir olay bu. Mersin’de başka alternatifler de var” Demiş.

ÇANAĞA DOĞRANAN KAŞIĞA GELDİ

Her kelimesi, hatta her harfi bir itiraf. Mersin’de içlerinden vurulmuşlarmış. Şaşırdık mı, hayır.İçten vurmayı çok iyi bildikleri için, tecrübelerini, maharetlerini kendileri için de kullanmışlar.Nitekim, içleri tam bir çıfıt çarşısıdır. Her kafadan bir ses çıkmakta, kerameti kendinden menkul isimler özel hesaplar yapmakta ve 1 Nisan sonrasına hazırlanmaktadır. Teşkilat Başkanı Koray Aydın başka, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ başka tarafa çekmekte ve birbirlerine meydan okumaktalar. MHP kökenlilerden rahatsız olanlar hepsinden birden kurtulmanın yollarını aramaktadır. 1 Nisan’a kadar dayanabilirler mi, bilmiyorum. Ama sonrası meçhul. Bu içten vurma ve vurulma itirafları tamamen bu restleşmelere, bu özel hesaplara dayalıdır. MHP’yi içten vurmakta edindikleri yüksek tecrübeyi ve üstün mahareti, şimdi kendi planlarını hayata geçirmek için kullanıyorlar. Kısacası, “Mersin’de maalesef biz içimizden vurulduk” cümlesi, İP’in siciline son derece uygundur ve çanağa doğranan kaşığa gelmiştir.

ZİLLETİN PAZARLIKLARI BU İŞİ NERESİNDE?

Hukukun guguk olduğu iddiası ayrı bir itiraftır. Bu konuda da son derece birikimli ve deneyimlidirler. MHP’yi ele geçirmek için tarlada yapılan kurultayı, FETÖ’cü olduğu daha sonra kesinleşen ve şu anda tutuklu bulunan hakimlerin kararları ile hayata geçirmeye çabalamışlardı. Dolayısı ile hukukun nasıl guguk edildiğini de iyi bilirler. Neresinden tutsanız elinizde kalan açıklamaların sonraki bölümü daha da ilginç: Kocamaz’ın müracaatıyla ilgili arkadaşları gereğini yapmışlarmış. Gereğinin yapıldığından hiçbir şüphemiz yok. Başka türlü aday olduğu haftalar önceden belli olan bir ismin, müracaatı neden son günün, son dakikalarına bırakılır? Hadi, birileri kasıtlı olarak geciktirdi diyelim, peki hiç kimsenin aklına, “neyi bekliyorsunuz? Neden YSK’ya adaylık müracaatını bekletiyorsunuz?” diye sormak gelmedi mi? Yoksa, o sırada zilleti oluşturan ortaklarla pazarlıkları mı bitirememiştiniz? Bu pazarlıkların bu işle ilgisi olmadığını söyleyebilir misiniz? Kocamaz’ın aday olamamasını, MHP’nin adayı Hamit Tuna ile ilişkilendirip, CHP’nin adayı Vahap Seçer’i görmezden gelerek, kimi kandırıyorsunuz? İttifakı CHP ile yapacaksınız, HDP ile paslaşacaksınız, ama hesabı MHP’den veya MHP’nin adaylarından soracaksınız? Milletin aklıyla alay etmenin ancak bu kadarı olabilir.

CHP ADAYININ İTİRAFLARI

Durumdan vazife çıkaran CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer açıklamaları çok ilginçtir. “Yerel seçim sürecinde Mersin’de 3 aday yarışıyorduk ancak Mersin İl Seçim Kurulu, Sayın Burhanettin Kocamaz’ın hiçbir partiden ya da bağımsız olarak aday olamayacağı yönünde karar verdi. Görünen o ki Mersin üzerinde oyunlar oynanıyor. Aslında bu hamle bize karşı yapılan bir hamle. Son araştırmalara göre biz bu tatlı rekabeti bir adım önde götürüyorduk. Cumhur İttifakı bundan rahatsız oldu. Burhanettin Kocamaz’a yönelen milliyetçi oyları alabilir miyiz diye beklenti içine girmiş olabilirler. Ama bunda da başarılı olamayacaklar. Bizim milliyetçiliğimizi, ülke sevgimizi, vatan sevgimizi test etmek, sorgulamak ne kimsenin hakkıdır, ne kimsenin haddidir. İnanıyorum ki Mersin halkı 31 Mart’ta bu siyaset oyununa gereken cevabı verecektir” diyor.

HDP NEYİN KARŞILIĞINDA SİZİ DETEKLİYOR?

Bu sözler, Mersin üzerinde oyun oynayanların kim olduğunun ilanıdır. Üç aday arasında tatlı rekabet varmış. CHP olarak ittifakı İP’le yaptığınıza göre, Kocamaz’ın aday olamamasının kimin işine yarayacağı son derece açık değil mi? İP’in bu saatten sonra Mersin’de CHP’yi desteklemeyeceğini kim söyleyebilir? Seçmenin oyunu cebinizde görüp, aylar süren at pazarlıkları yapan siz değil miydiniz? Şimdi de, o cebinizde gördüğünüz oylar üzerinden hesap yapıyorsunuz. Bunu garantiye alabilmek için de birden bire milliyetçi kesiliyor, vatan sevgisinden dem vuruyorsunuz.Ancak bir sorun var. Siz önce, HDP’nin neden ve neyin karşılığında Mersin’den aday çıkarmadığını bir anlatın. Siz anlatamazsınız, ama HDP’nin sözcüleri anlatıyorlar. Bir tarafınıza HDP’yi alacaksınız, diğer tarafınıza Kocamaz’ı diskalifiye ederek İP’i koyacaksınız, sonra da milliyetçilik anlatıp, Cumhur ittifakını suçlayacaksınız. Pes doğrusu. Açıklamalarda bir doğru cümle var. Biz de o cümleye katılıyor ve inanıyoruz ki Mersin halkı 31 Mart’ta bu siyaset oyununa gereken cevabı verecektir.

HAMİT TUNA YÜKSEK TERCİH SEBEBİ

Her şey açık, her şey milletin gözlerinin önünde yaşanıyor. İP’in başı suç duyurusunda bulunduklarını söylüyor. Mesele yargıya da taşındığına göre, sadece millet değil, hukuk da kararını verecektir. Bütün bu gelişmeler iğrenç işlerin döndüğünün ispatıdır. Zaten onun için zillet diyoruz.Mersin’de başka alternatif aramaya gerek yoktur. Cumhur ittifakının adayı MHP’li Hamit Tuna, her Mersinlinin gönül rahatlığı ile oy verebileceği, ehil, yetkin, tecrübeli, bilinen, tanınan, dürüst bir isim olarak, yüksek bir tercih sebebidir. Mersinli’nin de böyle düşündüğünden, böyle karar vereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Biz, özellikle Burhanettin Kocamaz’ın da Sayın Devlet Bahçeli’nin tavsiye ve çağrısına uyarak, 40 yıllık geçmişine uygun hareket etmesini, bu fırsatı doğru kullanmasını ve bu kirli oyunu temellerinden bozmasını bekliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.