Hüseyin Sözlü Liderimizi mahcup etmeyeceğiz

Hüseyin Sözlü Liderimizi mahcup etmeyeceğiz
27.11.2018
A+
A-

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Antalya’da düzenlenen belediye başkanları toplantısının hemen ardından katıldığı canlı yayında gündemi değerlendirdi, Adana’da hayata geçirdikleri ve ikinci dönem için planladıkları projeleri anlattı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kanal A’da yapılan Geniş Açı programının canlı yayın konuğu oldu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Antalya’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’nın hemen ardından katıldığı canlı yayında Adana’da uygulamaya koydukları projeler ve ikinci dönem için planlarını anlatan Başkan Hüseyin Sözlü, Adana’da aşağı Seyhan ve Yüreğir’in yenilenmediği müddetçe Türk Milleti’nin medeniyet çıtasını yükseltme profili sergileyemeyeceklerini, bu sebeple Seyhan’ın güneyini ve Yüreğir’i yenileyeceklerini belirtti. Yıllardır yapılamayanları 4,5 yıllık hizmet süresine sığdırdığını, gelmiş geçmiş hiç bir belediye başkanının kendisi kadar sanayi üretim alt yapısını oluşturmadığını aktaran Başkan Sözlü, “20 yıllık belediye başkanlığı hayatımda ne Ceyhan’da ne Adana’da kasamda hiç para olmadı. Çünkü hep hizmet hep üretim” diye konuştu.

Göreve geldiği günden bu yana Adana’da yeni imar alanları açmadığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikey mimariden kastının aslında yoğunluk olduğunu ifade eden Sözlü, “Seçim kazanmak için değil Adananın refah düzeyini yakalamış, şehircilik açısından gelişmiş modern bir görünüme kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda dev hamlelere imza attığını, Girne Köprüsü’nün genişletilmesi, Sular mevkiini Yavuzlar’a bağlayacak köprünün yapılması, Koza Köprüsü’nün yapılması gibi projelerle Adana’nın Suriye’si niteliğindeki Yüreğir’i kıymetlendireceklerini belirtti. 2019 mahalli idareler seçimleri için Türkiye’de gösterilen ilk belediye başkan adayı olan ve buna dair değerlendirmesi sorulan Başkan Sözlü, şöyle dedi:

“MHP’nin 8-9 Şubat 1969 temelleri Adana’da atıldı. Adana partimiz ve Liderimiz Devlet Bahçeli için özel bir yer. 2014’te de ilk aday gösterilen isim bendim. Büyük Türkiye idealine olan inancımız, milliyetçi ve üretken belediyecilik anlayışımızla Liderimizi mahcup etmeyeceğiz.”

HEDEF YÜZDE 41 OY ORANI

31 Mart Yerel Seçimleri’yle ilgili açıklamalarda bulunan Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, “Yaptığımız bir anket sonucunda göre eğer aday olursam yüzde 33’le Büyükşehir Belediyesi’ni kazanırım” sözüne karşılık şu değerlendirmeyi yaptı:

“Adana’da yüzde 33’le kazanılmaz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Hüseyin Sözlü olarak yüzde 41’lik bir hedefi önüme koymuş biriyim. “

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.