Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

HÜRRİYET’TEKİ TRUVA ATI!

08.12.2015
A+
A-

Gerçek yüzünü anlata anlata usandık ama kimseyi inandıramıyorduk.

Allah diline dolandıracak ya, Hürriyet’in Sakallısı dün baklayı ağzından çıkardı.

Böylece Doğan’ın neden Sakallı ve Beki’yi krallar gibi tuttuğu da anlaşılır umarım.

Bay Sakallı, “Başkanlık sistemini istiyormuş”, çünkü “‘parlamenter sistem’ denilen ancak ne olduğu belli olmayan bir ‘sistemsizlik’ sistemi içinde debelenmektense ‘başı sonu belli bir sitem’e kavuşmamız daha iyi olacak”mış!

“Başkanlık sistemini istiyormuş”, çünkü “yeni sistemde ‘kuvvetler ayrılığı’, ‘hukukun üstünlüğü’, ‘bağımsız yargı’, ‘demokrasi’ gibi ilkeler, mecburen yeniden kurgulanacak, bu ilkelerin çiğnenmesi mümkün olmayacak”mış!

“Başkanlık sistemini istiyormuş”, çünkü “Başkanlık sisteminde seçilmelerini ‘başkan’a borçlu olmayan, ‘bakan’ olma ihtimalleri bulunmayan, dolasıyla bakan olma beklentisiyle kişiliklerini ezdirmeyen ‘şahsiyet sahibi milletvekilleri’nin ortaya çıkma ihtimali artacak”mış!

Neresinden tutsanız rezillik, neresinden baksanız hakaret dolu ifadeler!

Yazı yayına girinceye kadar da hiçbir milletvekilinden tepki gelmemesi de şaşırtıcı…

Bu adam sarayın Hürriyet’teki Truva atı!

Nişantaşı’nda fink atıp viski içse de, Osmanlıcılardan dayak yese de vazifesini sinsice yapıyor.

Kıskaca alınmış Doğan medyasının bu imam-hatip kaçkını prensi, RTE’yi Başkan yapmakta kararlı ve “alıştıra alıştıra” Hürriyet okurlarını referanduma hazırlıyor…

Sanıyorlar ki ABD’deki, Fransa’daki gibi bir sistem getirecekler. Sanıyorlar ki demokrasi kurallarında bir sistem olacak…

Güç zehirlenmesine uğramış, fakir halkın zengin sarayında ikamet eden zihniyeti hangi “kurallar”la bağlayabilirsiniz?

Millet iradesini kendi ikbali için kullanan, partinin Genel Başkan ve Başbakan yaptığı adamı kuklaya dönüştüren bir zihniyetin ihtiraslarını “başkanlık”ta nasıl frenleyeceksiniz?

Yüzde 49,5’luk seçmenden saklayıp sahte bir milliyetçilik oyunu ve sahte bir terör algısıyla başa geçen zihniyetin asıl amacı Anayasayı değiştirmek, Başkanlık sistemini icraata geçirmek için fiilen harekete geçtiler.

Gerisi bütçede gedik açacak 3-5 kuruşluk seçim vaadidir, yerine nasılsa getirilir.

1 Kasım’dan beri Sözcü, Hürriyet ve CNN Türk’te güya MHP’nin atılımı için yeni yapılanmasını sağlayacak(!) MHP’li muhaliflerin ardı ardına sahneye sürülmesinin maksadını şimdi anlayabiliyor musunuz?

“Tarafsız Bölge”de Kürtçülerin, muhaliflerin tarafı olmak ne kadar şeytanice değil mi?

Bilinçli veya bilinçsiz Bahçeli düşmanlığına soyunanlar, yeni anayasa bahanesi ile “Türk”ten arındırılmış, resmi dil Türkçe’den kurtarılmış, saraydakinin “Başkan” yapılıp “tek adam”lığa adım atması ve buzdolabındaki çözüm sürecinin zaten uygulamaya sokulmuş “Büyükşehir Belediye Kanunu” ile “eyalet”e evrilmesine ön ayak olmaktadır.

İç ve dış politikada gidişat kötüdür ve yüzde 12’ye düşmek uğruna “hakikat”i savunan ve memleket uğruna mücadeleden vazgeçmeyen MHP’nin iddiaları bir bir başımıza gelmektedir.

Geriye dönüp bakın, güç ellerindeyken neler yaptılar:

Ülkenin kaynaklarını “çılgın proje”lerle har vurup harman savurdular.

Araç üretmek yerine duble yollardan kazanmayı, sanayi yerine etrafa ulufe dağıtacak havalimanı, köprüler yapmayı tercih ettiler.

Devlet zekât ve sadakasıyla bağımlı hale getirilen 12 milyon insana dindarlık, Osmanlıcılık, Sünnilik oyunu oynandı.

Fakir fukara çocuklarını imam-hatiplere doldurarak ilim ve sanat yerine “arka bahçe” yapmayı planladılar, o çocuklar askerliğe koşarken, parası olanlara “bedelli askerlik” yaptırmakta mahirdiler.

Oraya buraya saray, cami, gösterişli binalar, adalet sarayları, vali konakları yapmak ihtirasına kapıldılar.

“Cumhur”un reisliğine seçildiğinde, 92 yıllık Çankaya’yı kasvetli bulup bilerek “Başbakanlık” diye inşa ettirdiği 1150 odalı ihtişam sarayına taşınıverdi.

BOP eşbaşkanlığına soyunan, İslam dünyasında Arap baharına çanak tutan aymazlık, milleti parça pinçik eden çözüm sürecinden de çekinmedi. Çıkarları uğruna dinci, yobaz, ayrımcı ve yasa dışı birçok örgüte göz yumuldu.

Yediği 7 Haziran şamarı ile avucundan kayıp giden iktidar ganimetini tekrar elde etmek için herkese açtığı savaşta halka algı operasyonu yapıldı, geçmişte ne dedi ne yaptıysa hepsini inkâr etti. PKK terörist, IŞİD İslâm düşmanı, DHKP-C hain, cemaat paralel…

ABD uşağı aptal Vehhabi Suudileri dost edinen, Suriye muhaliflerini Reyhanlı’da buluşturan, Musul konsolosluğunu koruyamayan, Türk toprağı Süleymanşah’ı taşıyan, çözüm gafleti uğruna ülkesini PKK’li ile dolduran, memleketinde ne idüğü belirsiz 2,5 milyon Suriyelinin cirit attığı saray, bu defa seçime/referanduma oynuyor…

Anayasa değişecek, ilk dört madde gidecek, Başkanlık gelecek!

Hürriyet’in Sakkalısı da Truva atında sinsice okurlarını mankurtlaştırmaya çalışıyor.

Yazık bu millete, yazık 92 yıllık Cumhuriyet’e ve millî devlet geleneğine!

Uyanın artık mesele Bahçeli falan değil, mesele sadece Başkanlık!

MUSTAFA ÖNDER

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.