HOCALI SOYKIRIMINI UNUTMADIK ACIMIZ ORTAKTIR.

25.02.2018
A+
A-

 Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı yayınladıkları yazılı basın açıklaması ile Hocalı katliamında hayatlarını kayıp eden soydaşlarımızı anarak, Ermeni iddialarını kabul eden Hollanda parlamentosunu kınadı.

Hocalı’nın insanlık tarihinin en kara lekelerinden biri olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Samsun İl yöneticilerinden tarihçi Okan IŞIK “26 yıl önce bugün insanlık tarihinin en vahşi soykırımlarından biri daha ermeni askerleri tarafından gerçekleştirdi. Yeni bağımsızlık kazanan Azerbaycan’ın en gözde kasabalarından Hocalı’nın giriş ve çıkışını tutan ermeniler, şehirde kalanların kaçmalarına bile fırsat vermeden kadın, çocuk, yaşlı ve sivil ayrımı yapılmaksızın katliam gerçekleştirmiştir. Ermeniler resmi kaynaklarca 613, lakin görgü tanıklarına göre 2000 civarı soydaşımız işkencelerle yok ettiler. Kasaba yaşanılamaz hale getirildi. Hocalıda yaşananlar insanlık tarihine kara bir lekedir. Ülkü Ocakları olarak, tarih boyunca hiçbir sivil hedef almayan, her dönemde dünyaya insanlık dersi veren Büyük Türk Milleti’nin evlatları olarak, aynı milletin diğer bir evladı olan Azerbaycan halkının acısını en derin haliyle, ilk gün ki gibi yaşıyor ve insanlıkla hiçbir alakası olmayan bu ermeni zulmünü şiddetle kınıyoruz.”dedi

KATLAM YAPMAK ERMENİ TARİH GELENEĞİ

Ermeni tarihinin böyle vahşetlerle dolu olduğunu söyleyen Tarihçi IŞIK, “Birinci dünya savaşı sırasında, Erzurum, Kars ve Van’da çok sayıda Türk köyünü basan ermeniler buralarda yaşayan atalarımızı katlettiler. Doğu anadolu köylerinde halen daha ihtiyar amcalarımız yaşadıkları zulmü anlatmaktadır. Her geçen gün Doğu Anadolu bölgemizde yeni toplu mezarlar bulunmaktadır. Soykırım yapmak Ermenilerin becerisidir. Türkler soykırım yapmazlar. İttihat ve Terakki tarafından 24 Nisan 1915’de yapıldı denilen soykırımda, tek bir insan ölmeyip sadece katliam yapan ermeni çete liderleri tutuklanmıştır. Lakin ermeni diasporası bunu soykırım olarak tanıtmaktadır. Gerçek soykırımı 1914’de Türk köylerini basıp Türkleri yok eden, 1992’de Hocalı’da sivil halkı katleden Ermeniler yapmıştır. Dünya kamuoyu gözünü gerçeklere açmalı. Ermenilerce mezalime maruz kalan milletimizin, suikasta kurban giden Osmanlı devlet adamlarının, katledilen Cumhuriyet diplomatlarının ve henüz acıları çok yeni olan Karabağ katliamlarının hesabı ermenilere sorulmalı.” diyerek sözlerine devam etti.

HOLLANDA ÖNCE KENDİ KANLI TARİHİNE BİR BAKSIN.

Hollanda’nın devamlı katliamlar yaptığını özellikle belirten IŞIK, “Hollanda Tarihi boyunca sömürgecilikle geçinen bir ülke olmuştur. Önce Endonezya ardından Amerika’yı sömürmüştür.  Bu dönemlerde buralarda yaşayan halkları kitlesel olarak yok ederek soykırım yapmıştır. 1740 yılında Endonezya’nın Batavia bölgesinde, 10 gün gibi kısa bir sürede 10binden fazla insanı katletti. Yine 1640 yılında Kuzey Amerika‘da yaşayan 10.000’lerce Kızılderili’yi sistematik olarak yok ederek soykırım gerçekleştirdi. Yine 1946’da Endonezya’nın Rawagede köyünde 500 yakın insanı katletti. Bu katliamların hesabını vermeden Şanlı Türk Tarihine iftira atmalarını şiddetle kınıyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.