Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Hizmet Etikleri Yer

07.04.2014
A+
A-

FİKRİ ATILBAZ

Seçimi AKP kazanınca, İran bayram yaptı, Irak davul zurna çaldı, Suriye’de PYD ve muhalif gruplar düğün dernek kurdu… İsrail coştu, Amerika Teksas halayı çekti. Ermeniler mutlu oldu. Ülkemizin ne kadar düşmanı varsa çalıyor oynuyor. Türkiye’nin bölünmesini isteyen ne kadar ülke, etnik grup varsa hepsi büyük bir sevinç içindeler. Çünkü ver kurtul anlayışı oy kaybetmesine rağmen 1.parti çıktı.

Bu seçim sonuçları görünürde ver kurtulcu zihniyeti nicelik olarak kazanmış olarak görenler, son bir gayretle ülkenin bölünmesinin gerçekleştirilmesini AKP iktidarına son bir hızla dayatacaklardır. Bunun en son örneği BDP’lilerin özerklik söylemleridir. Onlar AKP’ye verdikleri desteğin faturasını ilk etapta özerklik olarak istemektedir. Sonrası malum, tabiî ki bağımsızlık, Birleşik Kürdistan.

Üzerinde yaşadığımız coğrafya Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bir bütündür. İçinde özerklik adı altında ihtiva eden bir parça olamaz. Olursa bu bölünmenin öncesi demektir. Yapma efendim özerklik sistemiyle birlikte yaşayan ülkeler mevcut, diyenleri duyar gibiyim. Evet doğrudur; ancak bu devletlerin hiçbirinin Türk milleti ve devletinin olduğu kadar düşmanı yoktur. Özerklik ya da bağımsızlık isteyerek Kürtçülük yapan Komo-faşist, başkalarının tetkikçiliğini, taşeronluğunu yapan PKK gibi dert, bela başlarında değildir.

İşin kötüsü bu bağımsızlık diyenlerin hizmet ettikleri yer, amaçlarını göstermelik kılan, böyle bir bağımsızlık içerecek tablonun kısa sürede BOP içinde yerini ve İsrailoğullarına vaat edilmiş torakları oluşturacaklardır. Özerklikle başlayan yolculuk, bağımsızlığa ve oradan BOP’a, sonuçta İsrail’in egemenliği altına uzanan bir yolun sonu olacaktır. Senaryolar, bu stratejiler, istekler sayesinde oluşacak olan tabloyu görmemek için insanın deli olması gerekmektedir. Bütün bunları bilip, oluşacak olan tabloyu gördükleri halde kendi menfaatleri, zaafları neticesinde bu işe kalkışanlar olduğu gibi, bu durumu fikri çerçeve içine oturtan hainler de vardır.

İnsanlar şu an her ne kadar bu durum karşısında sessiz kalsalar da bu durumun gerçekleşmesi için atılacak somut adımları gördükçe tehlikenin boyutunu anlayacaktır. İşte o zaman Türkiye için çok daha zor günler başlayacaktır.

Seçimden önce Amerika seyahati yapan Yeni CHP, seçim sonrası Amerikalılarla birlikte yerel seçimleri değerlendirmek için mensuplarını yeniden Amerika’ya gönderiyor. Bunlar insanın aklına yenir bağlılık anlaşması, Pensilvanya’ya teşekkür ziyareti olarak gelebilir. Hangi anlamda olursa olsun bu yapılanın doğruluk derecesi tartışılır. Türk milleti içine düşürüldüğü durumdan dolayı CHP’ye de geçit vermemiş, olduğu yerde bırakmıştır. Onun için AKP’nin alternatifinin ancak ve ancak Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu herkesin anlaması gerekmektedir.

Bebekkatilinin istediği yoldan gidilmesinin sonucunda hem Türkiye bölünmüş olacak, hem de bu yolun sonunda İsrail’in kucağına oturulmuş olunacaktır. Böyle bir şeye izin vermemiz mümkün değil. Böyle bir istek hayata geçirilirken Türk Ordusu bu yapılmak istenilenlere sessiz mi kalacaktır. Türkiye’nin tapusu denilen Lozan delinip, yürürlükten kaldırılınca Türkiye bina karşılığında müteahhite verilmiş arsadan farklı bir konumda olmayacaktır. Oysa burası bir arsa, tarla, alelade bir toprak parçası değil, sınırları kanla çizilmiş, uğruna can verilmiş vatanlaştırılmış topraktır.

Can vererek ve can alarak kazanılmış toprakları vatan yapan bir millet kendisinden özerklik masalıyla toprak çalınmasına müsaade etmeyecektir. Bunun için gerekirse yeniden bir kurtuluş savaşı yaşanacaktır. Türk insanı 1000 yıldır vatan kıldığı aziz toprak parçasından, başkaları, eller istiyor diye vazgeçmeyecektir.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.