Daha hızlı uyum sağlarım diyerek CHP’ye sızmış

Daha hızlı uyum sağlarım diyerek CHP’ye sızmış
03.02.2020
A+
A-

FETÖ’nün CHP’ye sızdırdığı eski Konya Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Fatih Tamer’in 8 yıl 9 aylık hapis cezası onandı. Tamer, kimliğini gizleyerek siyasi partilere girmesi talimatı aldığında, ‘daha hızlı uyum sağlarım’ diyerek CHP’yi tercih ettiği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) siyasi partilere sızma süreci Konya’daki davayla birlikte bir kez daha açığa çıktı. Örgütün CHP’ye sızdırıp bir yıl içerisinde ‘gençlik kolları başkanı’ yaptırdığı Hüseyin Fatih Tamer’in hikayesi, sürecin nasıl işlediğini detaylarıyla ortaya çıkardı. Siyaseti dizayn etme hedefleri kapsamında birçok kumpasa imza atan FETÖ, yine kendi elemanlarını siyasi partilerin içerisine gizlice sızdırdı. Bu isimlerden biri olan, CHP’nin eski Konya Gençlik Kolları Başkanı Tamer, Konya Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 20 Şubat 2018’de gözaltına alındı. Daha sonra tutuklanan ve stajyer avukat olan Tamer hakkında, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dava açıldı.

PARTİLERE BÖYLE YERLEŞTİLER

Yeni Şafak’tan Osman Özgan’ın haberine göre, suçlamaları kabul etmeyen ve FETÖ ile hiçbir alakasının olmadığını, CHP’ye de ideolojik düşünceleri nedeniyle üye olduğunu iddia eden Tamer’in, örgüt tarafından CHP’ye nasıl sızdırıldığını anlatan tanık ifadeleri iddianameye girdi. Örgütün Konya yapılanmasında görev alan Alper Göğebakan, FETÖ’nün Konya il eğitim danışmanı olan Bilal Şahin’in siyasi partilere yerleştirilecek kişilerin isimlerini verdiğini, bunların arasında sanık Tamer’in de bulunduğu belirtti.

AĞIRLIK VERMEMİZ LAZIM

Göğebakan’ın ifadesindeki dikkat çekici kısımlar şöyle: “Bilal Şahin, örgütün daha önceden siyasi partilerin içerisine adam yerleştirdiklerini ancak zaman içerisinde bu adamların deşifre olduğunu, bu adam yerleştirme konusuna daha fazla ağırlık vermemiz gerektiğini söyledi. Ayrıca ‘eyalet talebe mesulleri’nin örgüt içerisinde daha önce vazife yapmış, güvenilir ve itaat eden kişileri belirleyeceğini, bu kişilerin uygun olup olmayacağına yapacağımız görüşmenin ardından bizim karar vereceğimizi söyledi. Bilal, ‘Bu işi gizli tutacaksınız, bu işten il imamının bile haberi yok’ dedi.”

UYUM SAĞLARIM

“Daha sonra Hüseyin Fatih Tamer ve ismini şu an hatırlayamadığım 2 kişinin ismini verdi. Ancak söz konusu 2 kişi bu iş için uygun değildi. Bu işe uygun olduğunu değerlendirdiğim Hüseyin Fatih Tamer’e, hangi partiye gitmek istediğini sordum. Bana, ‘AKP bizim cemaate karşı iken oraya gitmem. Ben İzmirliyim, İzmirli olanlar CHP’ye daha hızlı uyum sağlar, bu yüzden CHP’de görev alayım’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.