Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Hırsızlara “Operasyon Yapıyoruz” Demediler Diye Görevden Alıyorlar

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
20.12.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir yolsuzluk ve rüşvet olayında daha , hırsızlara sahip çıkarak , hırsızlıkları soruşturanları görevden alarak bu imtihanda da sınıfta kalmıştır.

Son olarak ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet olayında, AKP’nin takındığı tutum içine saplandığı bataklığın üzerini örtmek için organize olma halidir. Hırsızlarla mücadele değil, hırsızlarla mücadele edenler bedel ödemektedir.

Polis müdürleri “Amirlerine , üstlerine haber vermeden operasyon yapıyorlar” suçlamasıyla görevden alınıyorlar oysa bu ülkede polisin en üst amiri olan İçişleri Bakanı rüşvet ve yolsuzluk olayına karışan oğlu ile birlikte zaten olayın içindeyken ,polis müdürleri “Sayın Bakanım oğlunuza operasyon yapmaya geliyoruz ” mu diyeceklerdi?

Bizler sadece “Bakanın Çocukları” diye olaylara yaklaşırken ,bizzat bakanlarında olayların içinde oldukları belgeleriyle yayınlanmıştır. Teknik takipler sonucu ortaya çıkan telefon görüşmeleri , fotoğraflar zaten AKP’nin nasıl bir bataklık içinde yüzdüğünü göstermektedir.

Başbakan Erdoğan’ın bakanlarını görevden almak yerine ,soruşturmayı yapanları görevden alması hem suçu kabullenme , hem de kanserin tüm genele yayılmasının önüne geçme telaşıdır. Başbakan Erdoğan’ın başlattığı, Emniyet bünyesinde, Türkiye genelinde görevden alma operasyonu demek ,Türkiye’nin birçok yerinde AKP bağlantılı hırsızlık ,yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının korkusu olsa gerek… AKP bu hamleleriyle ön alıyor.

AKP’ye köşeye sıkışmış ve bataklık içinde debelenip durmaktadır. Kasetlerin çıkması ,yolsuzluk operasyonları AKP için zor günlerin geldiğini ve hatta artık iktidar finalini oynadığını göstermektedir. Millete kasetler üzerinden ahlak dersi veren Başbakan ,en yakınındakilerinin kasetleriyle vurulmaktadır. Sürekli “Yetimin Hakkı” nutukları atan Başbakanın partisi ‘yetimin hakkını yiyenlerle’ kuşatılmış durumdadır.

AKP’liler şimdi de bu son yolsuzluk ve rüşvet olayını dış güçlerin oyunu ve operasyonu olarak değerlendirme komedisine başladılar. ABD ve İsrail’in AKP’ye tezgahıymış ! Valla AKP’liler ve AKP yalakaları öyle diyor. Sanki ayakkabı kutularına milyonlarca parayı CİA, MOSSAD ajanları yerleştirdi. Sanki rüşvet alan bakanlara ABD ve İsrail zorla verdi. O telefon görüşmelerini silah zoruyla yaptılar.

AKP’nin yalakalık kontenjanından sanatçılık etiketi taşıyan Uğur Işılak isimli sanatçı aynen şu açıklamayı yapmış: Başbakana (Türkiye’ye) karşı başlatılan uluslararası operasyonun millet farkında. Kirli oyunlara, sinsi tuzaklara Millet fırsat vermeyecek.

Nasıl bir zeka , nasıl zihniyet var bunlarda anlamak mümkün değildir. Uğur Işılak gibiler AKP’yi adeta “Hırsızlarımızı Yedirmeyiz” şeklinde savunmaktadır. ABD ve İsrail’in BOP’un da hizmetli gibi çalışan AKP’yi bile rüşvet ve yolsuzluk olaylarında bu şekilde savunabilmek için bir insanın akli dengesini yitirmek lazımdır. Tedavisi toplum için zorunlu olan bu tiplerdir.

Kirlilik yolsuzluk yapmak ve rüşvet almak mı yoksa bunlara karşı mücadele etmek mi bunu birbirinden ayırt edemeyen sinsi menfaatçiler AKP’nin her yanını kuşatmış durumdadır.

4 Bakanın yolsuzluk ve rüşvet olayına karıştığı yerde insan içine çıkamayacak adamlar hala din ve iman nutukları atarak AKP’yi savunuyor.

AKP Hükümeti istifa etmesi gerekirken ,rüşvet ve yolsuzluk olayından bile siyasi rant çıkarma peşindedir. Başbakan Erdoğan ve Bülent Arınç’ın basın toplantılarına bakarsanız sanki AKP’nin değil de muhalefet partilerinin rüşvet ve yolsuzluk olayları çıkmış gibidir. Çetelerden bahsediyorlar, derin devlet uzantılarından bahsediyorlar. 11 yıldır tek başına iktidar olan , “çeteleri temizledik” diye nutuklar atanlar siz değil miydiniz?

AKP’nin yaptığı hırsızlıklardan ,yolsuzluklardan ,rüşvetlerden bahsedecek halleri yok tabi…

Bütün bu yaşananlardan ortaya rüşvet ve yolsuzluk odaklı “Haram Saltanatı Terör Örgütü” çıkmıştır. Bu örgütün 1 numarası kim acaba?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.