Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Hırsız Akp’ye Hangi Müslüman Olur Verir?

20.12.2013
A+
A-

İsmail Özdemir

Lafı eğip bükmenin alemi yok. Birkaç gündür şahit olunan rezaletler herkesin malumu oldu. Bakanların, oğullarının, çevrelerinin, aile boyu hırsızlık şebekesinin öbek öbek AKP etrafında nasıl buluşup, nasıl hayat bulduğu her haliyle ortaya çıktı.

Rakamlara, kaç milyon TL, dolar yada euronun ortada döndüğüne bakmanın çokta fazla bir alemi yok. Hoş, bu mevzuya girsek bile bu zamana kadar milletin hayal dahi edemeyeceği, söylemeye kalksa telaffuz etmede zorlanacağı büyüklükteki bir yolsuzluk gerçekleşmiş, hırsızlıkla milletin parası çalınmış, kara para aklamayla, rüşvetlerle hak ve hukuk yok sayılmış.

Bu kepazeliklerin hepsini de milletin ülkeyi yönetmesi için yetki verdiği AKP yapmış! Doğrusu şahsen ben bunu yadırgamadım! Bir zamanlar maaşı ile geçinemediğini, bir başka ülke devlet başkanının Türkiye’yi ziyareti sırasında telaffuz eden ancak aradan birkaç yıl geçmesi sonrasında, trilyonluk villalarda yaşamaya başladığı ortaya çıkan Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesinde bulunanların, bugün hırsızlık yapmaları, çalmaları, rüşvet almaları vicdanı körelmemiş olan kimi şaşırtır ki? İmam cemaat hesabı diyeceğim ama bu rezaletle yüce dinimiz İslam’ın hiçbir yönünü benzetmek istemiyorum.

Bir iktidar düşünün ki, yolsuzlukla mücadele ettiğini söylesin, bunun reklamını yıllardır yapsın, sütten çıkma ak kaşık olduğunu önüne uzatılan her mikrofona çemkirsin ama hakikatte hırsızlığın, çalmanın, milletin malını yemenin, rüşvet almanın, alçaklığın, namussuzluğun, ahlaksızlığın, emanete hıyanetin en alasını yapsın! Bu iktidarın adıdır AKP! Hırsız bir iktidar olduğu, çalarak, soyarak, rüşvetlerle iş çevirerek, milleti uyutarak, bu zamana kadar geldiği gün yüzüne çıkmış oldu.

Millet işsizlikten kırılırken, üç beş kuruşluk asgari ücretle ay sonunu nasıl getirebileceği düşüncesiyle her günü kara kara düşünerek geçirirken, evde yiyecek ekmeği zor bulurken, okula giden çocuğunun ihtiyacını karşılayabilmek için aç kalmayı göze almışken, meğerse adının başına AK koyan bazı şeref yoksunu ahlaksız hırsızlar milyonlarca doları milletten aldığı oylar ile geldiği makamları kullanarak götürmüşler, çalmışlar, rüşvetle elde etmişler.

En vahim olanı bu hırsızlar, çalıp çırparken, rüşvetleri, haram paraları cukka ederken milletin gözünün içine bakarak “en iyi, en inançlı Müslüman biziz” edasıyla hareket etmiş olmalarıdır. AKP iktidarının zerre kadar Allah korkusu taşımadığı, yüce dinimiz en hassas olduğu mesele olan “kul hakkı” konusunda hiçbir hassasiyetinin olmadığı, haram lokmayı kursaklarından geçirecek kadar gözleri dönmüş olduğunu yaşanılan hadiseler ile anlamayan kalmamıştır.

Gel gelelim bunca ahlaksızlık görüntüleri ve belgeleriyle beraber ortaya çıkarılmasına karşın AKP iktidarı hala utanma ve arlanmadan nasibini almamış bir edayla, soruşturmanın aslında kendilerine karşı yapılmış kasıtlı bir operasyon olduğunu iddia ediyor. Bir yandan Bülent Arınç, diğer yandan Recep Tayyip Erdoğan yutkuna yutkuna ve adeta korkudan tir tir titreyerek bu işte kasıt olduğunu ekranlardan ifade ediyorlar.

Velev ki bu işte bir art niyet ve kasıt var, ortaya bunca kanıt çıkmışken var olduğu söylenilen bu art niyet ve kasıt AKP iktidarının yolsuzluk yaptığını, hırsızlık ettiğini, çaldığını, rüşvet aldığını, milleti zarara uğrattığını gizleyebilir yada yalanlayabilir mi?

Ama gelin görün ki AKP iktidarı paçasını kurtarabilmek adına mevzuyu polemiğe dönüştürüp, yolsuzluğun ortaya çıkmasında görevlerini yapan polisleri ve savcıları görevden alıp, bu işin Türkiye’nin iyiliğini istemeyen çevreler tarafından yapıldığını söyleyebiliyor. Yahu el insaf, çaldığınız paralarla, yaptığınız yolsuzluklarla, aldığınız rüşvetlerle bu ülkeye sizden büyük darbe vuran, ekonomisini sizden ala batıran varmı?

İnanın AKP’nin çaldıklarını hesap etmeye kalksanız bu ülkede yüz binleri bulan açları, asgari ücretle zar zor geçinen ve hatta geçinemeyen insanları, rahtlıkla insanca yaşayabilecek bir konuma ulaştırılabileceğini görürsünüz.

Merak ediyorum, AKP yaptığı hırsızlıkla, çaldıklarıyla, aldığı rüşvetlerle Müslüman Türk Milleti’nin karşısına hangi yüzle çıkıp ne diyebilecek ve artık nasıl destek bekleyip, oy talebinde bulunabilecekler?

Gerçi bu zamana kadar bukalemunlara rahmet okutan bir edayla sıkça gömlek değiştirebilen, iki değil çok yüzlü olabilmeyi defalarca kez gösteren, yalanı doğru olarak sunma konusunda kendisini uzman hisseden AKP’nin ne gibi numaralar yapacağını, hangi rolleri yürüteceğini siz de üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorsunuzdur.

Hadi diyelim AKP milleti aldatmaya kalktı, (tövbe haşa) Cenabı Allah’ı da kandırabileceğini mi zannediyor? Huzuruna gelinen her günahı (dilerse) affedeceğini buyuran Rabbimizin, kul hakkını ise asla affetmeyeceğini bilmiyorlar mı bu AKP’li hırsızlar takımı?

Yüce Rabbimiz “Aldatan sizi Allah ile aldatmasın (Fatır 5)” buyururken, Müslüman olduğunu söyleyip, Müslümanların yani sizin paranızı çalan, sizi aldatan AKP iktidarına destek verecek misiniz ey Müslüman Türk Milleti?

Bu vebale ortak olup, hırsızlığa olur verecekler var ve vicdanları rahatsa buyursun bildiği yolda devam etsin. Ancak Allah’ın emirlerine karşı gelmekten sakınan, Resulullah’ın yolundan gitmeyi arzulayanların AKP’yi ilk fırsatta, ilk seçimde bu ülkenin başından göndermesi gayrı kesin bir vazife halini almıştır, unutulmasın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.