Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Hesap görülüyor defter dürülüyor

23.01.2018
A+
A-

Afrin operasyonu büyük bir başarı ile devam ediyor. Planlama, uygulama, sonuç alma bakımından dünyada ender görülecek bir operasyon yapılıyor. Emeği geçenleri yürekten tebrik ediyor, uygulamayı yapanları ayakta alkışlıyor, sahada bulunan kahramanları alınlarından öpüyoruz. Bir destan yazılıyor. Tarih yeniden inşa ediliyor. Türk milletinin sinir uçlarıyla oynamanın, arkadan dolaşıp kalleşlik etmenin, ihanetin ve kahpeliğin kimsenin yanına kalmayacağı, bütün dünyaya bir defa daha gösteriliyor.

KANLI PLANLAR HİÇ EKSİK OLMADI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarih sahnesindeki yerini almasından sonra, üzerimizdeki oyunlar, kanlı planlar hiç eksik olmamıştır. Özellikle güney sınırımızda ihanetin her türlü sergilenmiş, kahpeliğin her türlüsü denenmiş, varlığımız ve birliğimiz açıkça hedef alınmıştır. Bölge ülkelerinin basiretsizliği, yönetimlerin özel hesapları kaos ve kargaşayı arttırmış ve müdahalelere gerekçe yapılmıştır. Asıl hedeflerine ulaşabilmek için önlerindeki en büyük engeli her zaman Türkiye Cumhuriyeti devleti oluşturmuştur. Açık bir saldırıyla sonuç alamayacaklarını çok iyi bildikleri için her zaman komplo ve kumpaslarla devreye girmişler, terörü körüklemiş ve bizi güçsüz ve çaresiz bırakmayı denemişlerdir. PKK bu planın bir parçası olarak sahaya sürülmüş, bu da yetmemiş PYD’den DEAŞ’a uzanan başka terör örgütleri devreye alınmıştır.

DAHA FAZLA SEYİRCİ KALAMAZDIR

Afrin bu terör örgütlerinin ve bu örgütleri kullanan emperyalistlerin kanlı planlarının merkezi durumundadır. Güney sınırımızda bir terör yuvası haline gelmiştir ve Türkiye’ye açık ve ağır bir tehdit oluşturmuştur. Buna daha fazla seyirci kalamazdık. PKK ve PYD temizlenmeden, DEAŞ unsurları sınırlarımızdan ötelenmeden bize huzur yoktur. Bu köpeklerin tasmasını tutan sahiplerine yapılan ikazlar hiçbir sonuç vermediği gibi, ABD gözümüzün içine bakarak, işi bir ordu kurdurmaya kadar götürmüştür. Bu vahim durum karşısında hareketsiz kalmak ölüm fermanını imzalamak anlamına gelecektir. Nitekim, Türkiye’nin sabrı taşmış ve gereğinin yapılması için düğmeye basılmıştır. Son yıllardaki milli duruşumuz işimizi kolaylaştırmış ve kararlılığımızı arttırmıştır. Fırat Kalkanı Operasyonu’nun ne kadar önemli ve hayati olduğu bir defa daha belgelenmiştir.

TEK YÜREK TEK BİLEK

Türk milleti tek yürek, tek bilek, tek ses, tek nefestir. Dualarımız hainlere dünyayı dar eden Mehmetçiklerimle beraberdir. Zeytin dalı bölgedeki mazlumlara uzatılmış, hainlere ise asla kaçamayacakları ve kurtulamayacakları ateş ve Türk milletinin gazabı düşmüştür. Kahramanlarımız Afrin’i yıkacak, teröristleri yakacaklardır. Bundan zerre kadar endişemiz yoktur. Afrin operasyonu konusunda her kim olumsuz bir şey söyler, yanıltma ve kışkırtma değerlendirmelerinde bulunur, sahadaki kahramanlarımızın işini zorlaştıracak bir haber veya yorum yaparsa, PKK ve PYD’li teröristlerle aynı duruma düşer ve bunun hesabını veremez. Mesele artık Türk milletinin meselesidir. Kimin ne söylediği bizi bağlamaz. ABD’nin çarpıtma ve yanıltma gayretleri beyhudedir. Daha ortada hiçbir şey yokken sivil halka zarar geleceğini söyleyerek dünyayı ayağa kaldırmaya çalışan alçaklar, önce dönüp kendi kirli geçmişlerine bakmalıdırlar. Ortada hiçbir ciddi sebep yokken dünyanın öbür ucundan gelip milyonlarca suçsuz günahsız Müslümanın kanını oluk oluk akıtanların bize söyleyecekleri hiçbir şey olamaz.

AFRİN’İN BOĞAZINA ÇÖKERİZ

Biz, ordumuzun Afrin temizliğini büyük bir başarıyla tamamlayacağından adımız kadar eminiz. Buna rağmen sayın Devlet Bahçeli açık çek vermiş ve aynen şunları söylemiştir: “Bilinsin ki, Kerkük’e 5 bin Bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan Milliyetçi-Ülkücü Hareket yeri gelirse, ihtiyaç hasıl olursa, ha ekmeğini yediğim ha kefenini giydiğim ülkem diyerek binlerce gönüllüsüyle Türkiye’nin kudretini tescil için Afrin’in boğazına çökecektir. Yetmedi, Münbiç’e gök gürlemesini andıran bir imanla sel gibi akacak, mızrak gibi saplanacaktır. Gözümüz karadır, zira mevzubahis vatandır. Şakamız yoktur, zira konu milletin bağımsızlığı ve güvenliğidir. Kahraman Mehmetçik yalnız değildir, nice Mehmetler vatan sathında onlara katılmak için hazırdır. Hükümet yalnız değildir, Milliyetçi Hareket Partisi yanındadır.”

BÖLGENİN HUZURU

Afrin operasyonu sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığı ve güvenliğini teminat altına almakla sınırlı değildir. Afrin’in temizlenmesi elbette bizim için hayati önemdedir. Sırlarımızın güvene alınması ve terör örgütlerinin bertaraf edilmesi için bir mecburiyettir. Ama aynı zamanda bölgenin huzuru ve geleceği için de tarihi niteliktedir. Akdeniz’e açılmak istene terör koridoru bu operasyonla kesilecek ve bu kanlı planın hayata geçirilmesine engel olunacaktır. Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanacak ve Türkiye’deki sığınmacıların kendi evlerine dönmelerinin yolu açılacaktır.Asıl hedef olan dört parçalı İsrail uydusu Kürdistan hayallerine büyük bir darbe vurulacaktır. Türk ordusu orada bir fetih için bulunmuyor. Akan kanı durduruyor, kirli planları engelliyor, bölgenin istikrara kavuşmasını sağlıyor. Akıl ve izan sahibi olan bölgedeki topluluklar, hatta devletler büyük bir memnuniyet içindedir. Askerlerimizi bağırlarına basmakta, gözyaşlarıyla karşılamaktadırlar. ABD’nin köpeği olmak dışında bir vasfı ve görevi bulunmayan hainlerin çırpınışı boşunadır ve hazin akıbetlerini değiştirmeyecektir.

ORHAN KARATAŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.