DOLAR 5,7845
EURO 6,3850
ALTIN 271,5
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu

Herkes varlık sebebinin gereğini yapıyor

15.01.2013
48
A+
A-

ORHAN KARATAŞ

Paris’te 3 PKK’lı teröristin öldürülmesi, neredeyse ülkenin en önemli meselesi haline geldi. Kimin ve kimlerin bu eylemi gerçekleştirdiğinin püf noktası tam da buradadır. Daha önce defalarca örneklerini gördüğümüz gibi, kim bu durumu istismar ediyor, kim bunun üzerinden yeni ihanet senaryoları geliştiriyor, kim bu durumu ülkeyi karıştırmak için bir fırsata dönüştürmeye uğraşıyorsa, işin arkasında onlar vardır. Nitekim, varlık sebebi kan dökmek, adam öldürmek, bölmek ve ihanet etmek olanların, kendi içlerinde de bundan geri durmadıkları bir defa daha ortaya çıkmıştır. Şu ana kadarki gelişmeler Paris’teki olayın kanlı örgütün bir iç hesaplaşması ve kirli-kara paranın paylaşılması kavgası olduğunu ortaya koymuştur.

Ne hakla getirecekler?

Gerçeğin artık yavaş da olsa ortaya çıkmasına rağmen terör örgütü ve uzantılarının bu rezilliği fırsata dönüştürmeye uğraşması, tespitlerimizi doğrulamakla kalmıyor, oynan oyunun boyutlarını da gösteriyor. Bu eli kanlı katillerin cenazesini şimdi Türkiye’ye getireceklermiş. Ne hakla? Bunların Türkiye ile hakaretten ve ihanetten başka ne ilgileri kalmış ki, getirip buraya gömeceksiniz? Neden öldürüldükleri, kimin öldürdüğü belli değil mi? Eğer biraz edep, biraz ahlak, biraz vicdan olsaydı, önce bu millete ve bu devlete ettiğiniz iftiralardan dolayı özür dilerdiniz. Sonra da sessizce kendi pisliğinizi kendi içinizde hallederdiniz. Şu cürete ve şu ahlaksızlığa bakın ki, kendi katlettikleriniz ve katlettirdikleriniz üzerinden bile bu ülkeye ve millete saldırıyorsunuz.

Olacaklar belli

Bu bölücü hainlerin cenazelerini Türkiye’ye getirince olacaklar bellidir. Bu bahaneyle yeni oyunları, yeni saldırıları, yeni meydan okumaları hayata geçirecekler. Türk milletini tehdit edip, ortalığı karıştırıp, önlerine geleni yakıp yıkıp kendilerince gövde gösterisi yapacaklar. Habur benzeri kalkışmalarla devleti yok sayacaklar. Türkiye’yi birkaç gün gerecek ve milletin sinir uçlarıyla oynayacaklar. İmralı’daki bebek katilini kutsayıp, ellerindeki paçavralarla fiili durum oluşturacaklar. Hesap vermeleri gerekirken, pişkinlikle, kaypaklıkla, meydanı boş bulup iyice azacaklar.

AKP davetiye çıkarıyor

Bütün bunları biliyoruz. Bunların varlık sebebi zaten ülkeye, milleti ihanet etmek, bölmek ve ayrıştırmak. Bunun için kan dökmek, adam öldürmek ve yakıp yıkmak. Bizim bir türlü kabul edemediğimiz şey, AKP hükümetinin bu olanlara ve olacaklara imkan tanımasıdır. Bu cenazelerin Türkiye’ye getirilmesine izin vermek, yeni ihanet senaryolarının hayata geçirilmesine davetiye çıkarmaktır. Yeni Habur oyunlarına ortak olmaktır. Bu bölücü hainleri cesaretlendirmek ve daha da azdırmaktır.

Yaptıkları yapacaklarının teminatı

Niye izin verilmediğini anlamak çok da zor değil. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Bu hain güruhunun başı olan bir bebek katiline bu kadar itibar sağlar, üzerine bir de televizyon hediye ederseniz, uzantılarının bu tür oyunlarına da sessiz kalmak zorunda olursunuz. Fransa Cumhurbaşkanı’nın bu hainlerle görüştüğünü açıklamasına sayın başbakan sert tepki gösterdi. Peki, o hainlerin başıyla yapılan görüşmeleri nereye koyacaksınız? Çıkıp, “siz önce kendinize bakın” derlerse ne cevap vereceksiniz? Zaten, başka türlü olsaydı, bu hükümetin biraz saygınlığı, biraz itibarı bulunsaydı Fransa Cumhurbaşkanı önce o hainlerle görüşmeye cesaret edemezdi. Eğer görüşmüşse, bunu bu kadar açık ve pişkin şekilde ilan etmezdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fransa’da öldürülen bölücüler için neredeyse göyaşı dökecek, ağıtlar yakacak; sonra da dışarıdan itibar, içeriden huzur bekleyeceksiniz. Boşuna beklersiniz.

Daha da azacaklar

Beklediğimiz gibi, hainlerin kendi iç hesaplaşmaları bile Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletine karşı bir saldırıya bahane edilmiştir. Bu durum tehlikeyi daha da büyütüyor. Meydanı boş bulan, daha da cesaretlenen ihanet güruhu yeni tezgahlar kurma, yeni oyunlar oynama ve daha da ileri gitme arayışında olacaktır. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin muhtemel olaylara karşı yaptığı uyarılar dikkate alınmalıdır. Yeni Habur rezaletlerine meydan verilmemeli ve yeni provokasyon girişimlerine karşı tedbirli olunmalıdır. Olacakların ve yaşanacakların tek sorumlusu AKP hükümetidir.

Bahçeli’nin Silivri ziyaretleri

Herkes varlık sebebinin gereğini yapıyor. Hainliğin bu kadar yaygın hale geldiği, bölücü katillerin kendi içlerinde işledikleri cinayetlerin hesabının bile Türk milletinden sorulmaya çalışıldığı bir ortamda, MHP Genel Başkanı sayın Bahçeli’nin Silivri’de yaptığı ziyaretler çok daha önemli ve anlamlıdır. Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ ve terörle mücadelede efsane olmuş Emekli Korgeneral Engin Alan’ı ziyareti, bu ülkenin varlığı ve birliğinden yana olanları daha da ümitlendirmiştir. Bu devletin varlığı ve devamı için canını ortaya koyarak mücadele edenlerin, bütün itibarsızlaştırma gayretlerine rağmen, asla unutulmayacaklarını ve bir kahraman olarak kalacaklarını dosta-düşmana bir defa daha göstermiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.