DOLAR 6,0488
EURO 6,5654
ALTIN 306,6
BIST 120.562
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

Her türlü teröre aynı muamele yapılmalı

09.08.2016
64
A+
A-

 

 

Türkiye tarihinin en büyük ihanetini FETÖ terörüyle yaşamış olsa da, sıradaki diğer kalleşlikler daha aşağı kalmıyor. FETÖ’ ihanetine karşı Türk milleti 15 Temmuz akşamından itibaren topyekün bir karşı duruş sergilemiştir. Bu şanlı direniş, bütün hesapları bozduğu gibi, Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlerin de heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Türk milletinin bu onurlu duruşu, şanlı direnişinin siyasetteki yansımaları da son derece memnuniyet vericidir. Yenikapı mitingindeki coşku verilen mesaj yapılan konuşmalar ve birlik ve beraberlik görüntüsü gerçek anlamıyla tarihi niteliktedir. Dileğimiz ve ümidimiz bu duruşun sürdürülmesi, basit siyasi hesaplara alet edilmemesidir.

GELDİKLERİ GİBİ GİTTİLER
Yenikapı, tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek dil ülküsünün zirve noktasıdır. Türk milletinin asaletini ve gücünü unutmuş olanlara sarsıcı bir hatırlatmadır. Biz buyuz, dün de böyleydik bugün de böyleyiz. Bu asaletle 7 düvele karşı direndik, bu güçle Çanakkale’yi geçilmez yaptık, bu imanla küllerimizden doğup Türkiye Cumhuriyeti’ni ayağa kaldırdık. Ne zaman bu ülküden uzaklaşsak başımıza felaketler geldi. Yeni bir kurtuluş savaşı vermek zorunda kaldık. Yine aynı noktadayız. Özellikle son dönemdeki gidişatın bu milleti bir kurtuluş savaşı daha yapmak zorunda bırakabileceğini hep yazdık, söyledik. Biz bölücü hainlere karşı bu savaşın verileceğini düşünürken, kalleşlik hiç beklenmeyen bir yerden geldi. Din idamı görünümlü bir hainin üniforma giymiş teröristleri, bizim uçağımızla, bizim tankımızla, bizim helikopterimizle, bizim tankımızla bize saldırdılar. Çok şükür ki, daha önce olduğu gibi, yine geldikleri gibi gittiler.

KALLEŞLER BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR
Yenikapı’yı gördükten sonra aynı yöntemle, aynı şekille bir daha gelmeye cesaret edebileceklerini zannetmiyorum. Ancak, bu defa başka maskeler takıp, başka yöntemler kullanacaklardır. Darbeci 3 General ve 57 Askerin PKK’lı sürüngenlerin sığındığı Kandil’e kaçtıkları haberini dehşetle okuduk. Bu haber aynı zamanda ihanetin ne kadar girift olduğunu ve kalleşlerin birbirlerini nasıl tamamladıklarını da ibret verecek biçimde belgelemektedir. MHP lideri sayın Devlet Bahçeli, 2 Ağustos’daki grup konuşmasında bu duruma özellikle dikkat çekmiş ve şu uyarıda bulunmuştu: “Unutmamak lazımdır ki, FETÖ’nün eylem yoldaşı ve hıyanet ikizi PKK da işbaşındadır. Düşman cephesi sürekli ve faal şekilde cinayet devriyesindedir. FETÖ’nün boşluğu PKK tarafından doldurulmaktadır. FETÖ’nün yarım bırakmak zorunda kaldığı yıkımı PKK tamamlamak için devrededir. Terörizmin soğuk nefesi Türkiye’nin ensesindedir.Ne tarafa baksak hain vardır, nereye dönsek melun yüzler karşımızdadır.”

HEPSİNE AYNI MUAMELE
FETÖ terörünün en çok PKK’lı hainlere yaradığı ortadadır. Nitekim, 15 Temmuz’dan bugüne kadar verilen şehit sayısı 40’a yakındır. 20 Temmuz 2015’den bu yana verdiğimiz şehit sayısı 500’ün üzerindedir. Türkiye düşmanlarının da, ihanet şebekelerinin de bir taraftan içimizdeki hainleri kışkırtırken, diğer taraftan PKK’nın kanlı yüzünü katillerini kullanmaya yoğunlaşacakları anlaşılıyor. 15 Temmuz kalleşlerine karşı gösterdiğimiz tepkiyi ve şanlı direnişi, ortaya koyduğumuz bütünlüğü PKK dahil bütün terör eylemlerine ve terör örgütlerine karşı da göstermek zorundayız. FETÖ’ye karşı devlet kurumları başta olmak üzere her alanda başlatılan büyük ve derin temizlik diğer terör örgütleri için de aynıyla hayata geçirilmelidir. Onların da kaynağı kurutulmalı, hiçbir şekilde hayat alanı bırakılmamalıdır.

HER İKİSİ DE BOP’UN UŞAĞI
FETÖ terörü çok daha sinsi, çok daha kalleş, çok daha organize ve yoğun olsa da, verdiğimiz şehit sayısı 238’dir. PKK teröründeki şehit sayısı bunun 30-40 mislidir. Her ikisinin amacı da aynı kapıya çıkmaktadır. Her ikisi de BOP’un uşaklarıdır. Bu milletin hasmı, bu vatanın düşmanıdırlar. Kalleşlikte, ihanette işbirliği içindedirler. Dolayısı ile bütün terör örgütlerine karşı aynı tepkiyi, aynı kararlılığı, aynı direnci ortaya koymak zorundayız. Yenikapı benzeri bir toplanmanın, bir bütünlüğün, bir haykırışın, bir dik ve karşı duruşun PKK’lı hainler için de gösterilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bu vatanın sahipsiz olmadığı FETÖ’cü hainler gibi, onların da kafasına çakılmalıdır.

BAŞARMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK
15 Temmuz’un bir milat olduğu bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan herkesin ortak düşüncesidir. Bunu doğru kullanmak ve bir silkinişe dönüştürmek bu vatanın selameti için şarttır. Sayın Devlet Bahçeli’nin Yenikapı mitingindeki şu sözleri mihenk olmalıdır: “Müştereklerimiz farklılıklarımızdan daha çoktur. Ecdadımızın hayır duaları, şehitlerimizin hatıra ve vasiyetleri hepimizin namusuna emanettir. Birliğimizi kıskançlıkla, kararlı bir şekilde korumalıyız. Kutuplaşma ve cepheleşmeleri bıçak gibi kesmeliyiz. Şehitlerimizin ruhları, şehit analarının gözyaşları, Yetimlerinin yürek yaraları, nesillerin gelecek ümitleri bizimledir, yanımızdadır ve aramızdadır. Sizler darbe heveslerini teröristlerin kursaklarında bıraktınız.Devlete ve millete meydan okuyan çürümüşleri elinizin tersiyle ittiniz.Bu nedenle 15 Temmuz bir milat, bir dönüm noktasıdır.Yeni bir sayfa açalım, milli bir uzlaşmayla, hukukun üstünlüğünü gözeterek, insan hak ve özgürlüklerini muhafaza ederek geleceğin yol haritasını çizelim.Türkiye’nin tarihsel haklarını lekelemeye cüret edenleri şaşkına çevirelim. Vatan sahipsiz değildir.Millet yetim değildir.Devlet öksüz değildir.İçten ve dıştan kuşatılan Türkiye; iman, sadakat ve sevda dolu milli kalplerle yükselecek, yükseldikçe başı arşa değecektir.15 Temmuz’da yaptınız, bundan sonra da çemberi yaracak ve ülkeyi kurtaracak olan gene sizlersiniz.Başarmaktan başka çaremiz yoktur.Bağımsız yaşamaktan başka seçeneğimiz yoktur.”

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.