Her Nisan geldiğinde seni daha çok özlüyoruz.

04.04.2016
A+
A-

 

 

 

Çok kara gün gördük, çok kara kış gördük. Ne zifiri karanlıkta ne de tipi gibi yağan karda gözümüzü izinden ayırmadık. Küçük bir kıvılcımla 3 Mayıs 1944 de bir ateş yaktın. Her karanlık gecede kutup yıldızı misali o ışığı takip ettik. Her kara kış da o ateş de ısındık. Başkaları için olmayan engeller bizim için hep vardı. Engelleri sabır ve çileyle aştık. Yılmadık yıkılmadık. Her kül olduğumuzda küllerimizden yeniden doğduk.

Son 19 yıldır, her engelde daha çok özlemle seni andık seni aradık. Sadece biz değil, Rabbimle vuslata kavuştuğun günden, ebedi istirahatinden beri tüm Türk Dünyası hakanını, tüm islam dünyası liderini arar oldu. O gün bugündür Kıbrıs Türklüğü öksüz. Yalnız, denize düşmüş bir fındık kabuğu gibi savruluyor. Biz hayırlı evlatların ‘’hayır’da Hayır var.’’dedikte inandıramadık. Yunan’lı hayır dedi de bugün yalnız da olsa Kıbrıs var Türklüğü var. Can Azerbaycan sen gideli yetim kaldı Bakü meydanı sensiz buruk ve sahipsiz bugün. Önünde hazır ola geçen Ermeni hala Karabağ’da Türk kanını akıtıyor.

Sen gittin gideli Kırım’da Cemil ‘in sesi kısıldı. Moskof gözünü Kırım’a dikti. Kırım hüzünlü Kırım en çok da bugün seni özlüyor. Ahıska Türklüğü yersiz yurtsuz ne varlar, ne yoklar, Davudi sesinin özlemiyle yanarlar. Bayır bucak kalmadı gökten yağmur değil bomba yağdı. Dört köşe, bayır, bucak, yandı bitti, kül oldu. Kısık sesiyle yağmurda çamurda seni özledi. Musul’a Kerkük’e bir hoyrat düştü. Hoyratı yürek dağladı ‘’Gavim Gardaş Nerdesen’’dedi de; duyan olmadı. Kızıl Çin Ramazan günü azdı atayurdu kavurdu koyduda , Ne İsa Yusuf Alptekin vardı ne de sen…

Avrupadan Çin’e kadar Türkyurtları Öksüzler … Bizim durumumuzun adı ‘’onurlu yalnızlık’’ oldu. Dışarda tek dost yok. İçerde kızıl ‘’gomonistler’’ hendek hendek anayurt’ u deşdiler. Her gün şehit oluyoruz, her gün gazi, sen gittin gideli bayrak da tahrik sebebi olmuş.

Bugün seni daha çok özlüyoruz Başbuğum . Sen varken ‘’Türkeş’siz Türk Milliyetçiliği’’diyen şahıslar bugün de ‘’Devletsiz MHP’’ diyorlar. Rahat uyu Başbuğum. Dün Söğütözü’nde sana verdiğimiz sözdeyiz. Herkes ne derse desin; seni hiç yalnız bırakmayan, her söylediği doğru çıkan, Devlet Bey ile bilevlendik Başbuğum pür dikkat izindeyiz….

kaynak:haberyiva

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.