DOLAR 5,9489
EURO 6,6774
ALTIN 291,3
BIST 114.425
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

Her Daim Emrindeyim Liderim

30.09.2017
2.177
A+
A-

Başbakan Yıldırım, çok doğru, gerçek bir söz etmiş, “Türkiye, sadece güçlü bir ülke değil, etrafında olup bitenlere kayıtsız kalacak bir ülke değil.” Tespit çok doğru, buna uyum göstermek dünyanın elinde. Hele bölge ülkeleri bu görüntülere uymalı ve Türkiye’yi bu şekilde doğru olarak anlamalı, Türkiye’nin Liderliğine herkes açık ve hazır olmalı ve Türkiye’nin söylediklerini dikkate almalıdır.
“Türkiye’ye yanlış yapanların mutlaka bunun bedelini ödeyeceklerini akıllarından çıkarmamaları gerekir.” Diyen başbakan ayrıca şunları söylemiş ve Türkiye’nin niyetini açıkça dünyaya duyurmuştur: “40 yıldır terörle mücadeleyi yapan biziz. Çok büyük bedeller ödedik, bundan sonra bedel ödemek istemiyoruz. Siz bütün dünyayı karşınıza alacaksınız, Türkiye’nin bunca yaptıklarını hiçe sayacaksınız, bir maceraya girişeceksiniz. Kusura bakmayın Türkiye buna boyun eğmez. Buradan, Çorum’dan, kardeşliğin merkezinden şunu ifade ediyorum ve herkes duysun istiyorum; biz gerek Irak gerekse Suriye’de hudutlarımızın güneyinde yapay devletler oluşmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu, Türkiye’nin milli güvenlik meselesidir.”

Sözün özü, “biz gerek Irak gerekse Suriye’de hudutlarımızın güneyinde yapay devletler oluşmasına asla izin vermeyeceğiz.” başbakanının söylediği gibi bu konu, “Bu, Türkiye’nin milli güvenlik meselesidir.” Olayın aslı bu olduğu halde, olayı basit ve önemsiz bir olay olarak göstermek, hayattan ne kadar farklı bir şey beklediklerini bekleyenlerin yaptıkları büyük bir satıştır. Bu olayı asla kabul etmemiz beklenemez, beklenmemelidir.

Tarihsel bir ülke olan Türkiye yaşadıklarını çok iyi bilmek zorundadır. Kurulan kumpas makinelerinin bir parçası olanları, bu gerçekleri bilmeli ve net olarak herkese, her ferdine öğretmelidir. Türkiye’yi yapayalnız bırakanlar ve düşmanlarına karşı satanların hepsine karşı aynı kafa içinde olanların yüce dinimizi kullanarak bizi yıkmaya, bitirme girişimlerini asla kabul edemeyiz.

Türk’ün bu iman gücü ile Allah deyişi ile Hz. Muhammed’e İslam ümmeti oluşturan Ülkücü Hareket yolun, yolların sonunda nereye varacağını iyi çok iyi bilenlerdir. Ülkücü Hareket hep bu amaçla var olmaya devam eden, Allah’ın koruduğu, Allah’ın askerleri, Türkiye’nin varlığını her şeyin üstünde tutan Allah insanıdır.

Türkiye’yi her şeyleri Türkiye olan insanlardan başka kimseler ne diyebilirler? Şunu herkes bilmelidir ki, Ülkücüler her an Liderleri Devlet Bahçeli’nin emrinde olmayı kabul etmişler ve bunu her zaman cümle aleme ispat etmişlerdir. Değil 5000 kişi Hareketin tamamı Liderin emrinde ve her daim sevgisinde var olduğu gibi bundan sonra da o bilge Türk’ün emrinde olmaya devam edeceklerdir.

Ülkücü Hareket gelenek ve göreneklerine tamamen bağlıdır. Ve değerlerine bağlı olan bir Ülkücü olarak bundan sonrada yalancıların peşinden gitmemeye yemin eder, her Ülkücü olarak Lider Devlet Bahçeli’nin birer kardeşi, çocuğu olarak her daim onunla beraber olacağımızı, her daim emrinde olacağımızı Milliyetçi Hareketi terk edip gidenlere inat Bahçeli’nin emrinde olacağımıza ant içerim.
Herkes çok iyi ve kesin olarak bilmelidir ki, Ülkücüler en başından beri Ülkücü iradenin içinde olan, Hareketin Lideri konumuna gelen, rahmetli Alparslan Türkeş’in yanında yer alan Lider Devlet Bahçeli’nin emrinde olmaktan her Ülkücü gibi şeref duyduğumu belirtir ve her an Ülkücü Hareketin içinde, Liderimin emrinde olacağıma yüce Allah’ın huzurunda her Ülkücü gibi ben de ant içerim…

Sevgiyle var olan Ülkücü Hareket olarak ülke sevgisini yaşayan her Ülkücü olarak, Devlet Başkanın Liderliğinde diri adımlarla var olmaya ant içerim.
Sağlıcakla kalın!

 

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.