Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Hepsi İspatlı Şahitli

07.07.2014
A+
A-

Orhan Karataş

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım başladı. Ancak yine tek taraflı, adaletsiz, haksız bir propaganda dönemi yaşıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan bütün devlet imkanlarını son sınırına kadar kullanıp, ele geçirdiği medya üzerinden yalanı gerçek, yanlışı doğru göstererek bir algı operasyonu yürütürken; sayın Ekmeleddin İhsanoğlu kendi imkanları ve kısıtlı bir bütçe ile bu yarışı sürdürmeye çalışıyor. O kadar ki, destek veren siyasi partilerin açıklamaları dahi medyada yer bulmuyor. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, bir basın toplantısı düzenleyerek hem Türkiye gündemini, hem de Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini değerlendirdi. Çok açık, çok net, ispatlı, şahitli tespitler yaptı. Ancak, satılmış medyada çok az yer bulabildi. Bu kalleşliği önce Türk milletine, sonra da Allah’a havale ediyoruz. Biz imkanlarımız ölçüsünde sayın Bahçeli’nin tespitlerinin bazı bölümlerini paylaşmayı bir görev sayıyoruz:

Ülkenin durumu

Türkiye her cephede kaybetmekte, her alanda gerilemektedir. Yaşadığımız bozgun hali devamlı surette yayılmakta ve yoğunlaşmaktadır. Ülkemiz içeride istikrarsız, dışarıda iddiasız bir durumdadır. Türkiye bölgesinde yalnızlaşmakla kalmamış; psikolojik, politik, stratejik, diplomatik, ekonomik ve jeopolitik yenilgiler almaya başlamıştır. Karşımızda itibarı zayıflayan, caydırıcılığı zedelenen, hedefleri zelzele geçiren bir devlet manzarası durmaktadır. Sınırlarımız barut fıçısı, vatandaşlarımız diken üstündedir. Etrafımız ateş topudur. İç ve dış güvenlik duvarları çatlamıştır. Bayrak inmiş, vatan parçalanmış, kırmızıçizgiler ihlal edilmiş Başbakan’ın umurunda bile değildir. Nefsi tarafından tutsak alınmış, egoları tarafından başına çuval geçirilmiş bu kişi için varsa da yoksa da amaç koltuktur, mevkidir, paradır, saltanatının devamıdır. Takdir ve tensip ederseniz ki, böyle bir şahsiyetin bırakınız Cumhurbaşkanı olmasını, bu yüksek göreve aday ve talip olması bile zuldür, zulmettir, milletimiz adına ziyandır.

Kukla anketçiler

Aralarında yandaş medya gruplarının, anket şirketlerinin, satılık kalemlerin, özgürlük ve demokrasi kamuflajına sarılmış sözde aydınların bulunduğu malum çevreler, şu sıralarda içinde sinsi senaryoların saklandığı, düzmece ve dayanaksız “kamuoyu yoklaması” adı verilen anketlerle, milletimizin iradesi bir kez daha çarpıtılmak istenmiştir. Geleceklerini ve varlıklarını Başbakan Erdoğan’da gören yerli ve yabancı asalakların, Cumhurbaşkanı Seçimi’ni sabote etmek ve algıları saptırmak için çok çirkin şekilde kurgulanan kara propagandaya bel bağladıkları anlaşılmaktadır. Tarafları gün gibi ortada duran bu organize suç ve ihanet kadrosunun yolsuzlukları kapatma, çözülmeyi hazmettirme, bölünmeyi kabullendirme konusunda cansiperane şekilde Başbakan’ın emrinde olduğu bellidir.

Başbakanlıktan istifa etmeli

Erdoğan adaylık beyanında bulunduğuna göre, zaman kaybetmeden, daha fazla haksız rekabete neden olmadan, devletin imkânlarını çarçur etmeden Başbakanlık görevinden ayrılacak erdemi göstermelidir. Sanal açılış ve törenlerle Cumhurbaşkanı seçim kampanyasını yürüten Başbakan, adaylığı kesinleşir kesinleşmez üzerinde taşıdığı zırhı çıkarmalı, mertçe, yüreklice, adilce diğer adaylarla aynı şartta meydanlarda olmalıdır. Sicilinde beyaz nokta bulunmayan, iktidarında Türkiye’yi yalanlarla, aldatmalarla, ayıplı senaryolarla içten içe yaralayan bir şahsın Türkiye Cumhuriyeti’nin en yüksek mevkiisine çıkma emeli taşıması Türk milleti adına talihsizliktir.

YSK adaylığı reddetmeli

Başbakan Erdoğan’ın geçmişine haram, hıyanet ve hezimet hâkimdir.

İktidar yıllarında işlemiş olduğu onca Anayasa suçu, vatan ve millet muhalifliğiyle kabarmış işbirlikçi bir sicili bulunmaktadır. Bu itibarla Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması şöyle dursun; adaylığı bile gayri meşru, gayri hukuki ve gayri ahlakidir. Şayet Türkiye bir hukuk devletiyse, şayet Türkiye’de adalet henüz ruhunu teslim etmemişse Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığının mutlaka, ama mutlaka YSK tarafından reddedilmesi lazımdır. Aksi takdirde Türkiye dünyaya rezil olacak, rüşvet ve soygun düzeni teyit ve teşvik edilip dürüstlük ve ahlak hepten mahkûm edilecektir. Ümit ederim ki, YSK terörün kuyruğu olmuş, bölücülüğün dümeninden tutmuş Eşbaşkan hakkında da detaylı ve ayrıntılı incelemeyi yapacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin zirve makamına aday olacak her şahıs asgari müştereklerde buluşmalı; vasıflarının yanında temiz ve düzgün bir kafa yapısına da sahip olmalıdır. Buna örnek isteniyorsa büyük bir uzlaşmayla Cumhurbaşkanı adayı olarak sivrilen Sayın Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na bakılması yeterlidir.

Bilezik masalı

Başbakan İstanbul’un yoksul mahallerinden birisinde gezerken; yanına 7-8 yaşlarında biz kız çocuğunun geldiğini, bu küçük çocuğun annesinin gönderdiği iki tane bileziği eline tutuşturduğunu söylemiştir. Demek ki, Başbakan’ın altına, altın bileziklere düşkünlüğü daha o tarihlerde varlığını göstermiştir. Şu işe bakınız ki, Başbakan’ın; 20 yıldır gezerken, uyurken, otururken, bakarken, uçarken, kaçarken, kısaca her fırsatta bu küçük kız gözünün önüne gelmiştir. Acaba Başbakan villada para eritirken, yolsuzluk definesi, ihanet defilesi yolunda iktidar gücünü kötüye kullanırken bu küçük kız çocuğunu gözünün önüne getirmiş midir? Başbakan meşhur oğluyla telefonda telaşlı telaşlı soygun hasılatı hakkında konuşurken bu küçük kız hiç mi aklına gelmemiştir? Başbakanla hanımefendinin sözleri çelişmektedir. Başbakan yine yalana bağlamış, yine yalana başvurmuştur.

Figüran AKP aktör İsrail

Erdoğan, İsrail’e Irak’ın kuzeyinden petrol ulaştırmakla kalmamış, aynı hedefte, aynı niyette buluşmuştur. Figüran AKP ile ana aktör İsrail Kürdistan masasında söz kesmiş, fikir birliği sağlamış ve komşu coğrafyaların parçalanmasında mutabık kalmıştır. Ramazan’ı idrak ettiğimiz şu günlerde Gazze’ye bomba yağdıran İsrail’e Başbakan’dan herhangi bir tepkinin hala gelmemesi boşuna değildir. Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi tarihi bir hataya düşen 17-25 Erdoğan Barzani’ye tam teslim, İsrail’e tam ödün vererek gerçek kimliğini ele vermiştir. Başbakan bununla da durmamış, çok değişkenli bölgesel denklem içinde; PKK’ya ek tavizler vererek gönlünü hoş tutmuş, terörün yakıt tankı olduğunu kanıtlamıştır. PKK taleplerinin TBMM’ne havale edilmesi 23 Nisan 1920’den beri görülmemiş bir kepazelik, şahit olunmamış bir çürümedir. Başbakan milletimize son yurdumuzda hayat hakkı tanımayan ne kadar tetikçi, Türk düşmanı, bayrak hasmı varsa kollarını açmış, onlara ümit aşılamıştır. Recep Tayyip Erdoğan iktidarda kalırsa Türkiye kaybedecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.