DOLAR 5,6239
EURO 6,3272
ALTIN 260,9
BIST 101.566
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu

Hem fail hem mağdur sıfatlılara;

05.11.2017
3.316
A+
A-

Bilinen paylara bölünmüş Kumpanyanın küçük hissedarları ile bedelsiz pay dağılımını bekleyen fail mağdurlar;Hani “ülkücü irade “adına yola çıkmıştınız.. Doğrusu piyasa yapmak için sağda solda az dolaşmadınız .Bazen hak-hukuk diye otoyola çıktınız ,dün hepimize faşist diyen sosyalistlerin korumasına sığındınız.Utanmadan usanmadan Türk’ü duyunca alerjisi alevlenen medyaya malzeme taşıdınız. Çadırlarda kurulu arenada Türk’ü yerine arya yaptınız. Bu arada sözüm ona halkçılar ,liberaller,ilerici devrimciler ! tarafından bolca alkışlandınız.
Az gitmediniz ,uz gitmediniz tarla ,bağ, bahçe demeden sizler için ayarlanmış yerlerde kırılma çizgilerini derinleştirdiniz. Kaybettirme ve bölmeye proğramlanmış Uluslararası taahhüdün tanzim şeklini, lehtarını umursamadan açığa imza attınız.Yolun sonunda rahmetli Fırıldak Kubi’ye tur bindiren bir çıranın bir kıvragın arkasında sebilhane bardakları gibi sıralandınız.
Kurnazca bir deneme yöntemiyle ileri sürülüp geri çekilen —Ortak vatan ,eşit vatandaşlık ,hukuki çözüm,Atlantik’e bağlılık —gibi arada bir sayıklanan ,sıkça görülen gündüz düşlerinin Türk Milliyetçiliğine ,kısa adıyla Türkçülüğe ihanet reçeteleri olduğunu sahiden anlamadınız mı.Fail mağdur olanlar ;İradenizi kimlere cirolarınız,davayı kimlere temlik etmek için uğraştınız farkındamısınız . Daha ilk günden senkronizasyon hatası olarak üstü örtülen gerçek amacı hala sezmediniz mi.?.Geçelim.
Kumpanyanın hissedarları açıklanırken bazılarınız müsamere çocuğu helecanı içindeydi. Yürek atışları adeta gömleğin üzerinden farkediliyordu. Müteahhit hissedarlardan bazılarını ruhu adeta yüzüne yansımıştı..İmtiyazlı hisse sahiplerinin ülke dışında zorunlu misafir olması biraz burukluk yaratsada , sosyal medya mesajlarıyla hafifletildi.’İyilik sağlık ‘dilekleri yayınlandı. Allah var gam yoktu.
İçine düşürüldüğünüz duruma üzülmedim dersem bu doğru olmaz.Yav arkadaş ; kırk yıl üç hilal’in peşinde olduğunu ,her zeminde mücadele ettiğini iddia et ,sonra kırk günde değişime uğra, her şeyi inkar et.Sosyal hayatınızı bilmesem transformistler gösterisinde olduğumuzu zannedeceğim.! Bu kadar hızlı başkalaşım dönüşüm, değişim Samsa’ya bile fazla.Farkındamısınız nereye savruldunuz.Keşke hayatı tüketirken ,saygıyı unutmadan daha gerçek yaşamaya devam edebilseydiniz.Sonunda hangi mihrakların yanına iliştiniz.Ülkücü Hareketin düşünce dünyasına kimler yaklaştı ,haklılığını kimler kabullendi muhasebesini yaptınız mı . Davanın :Allahın Nizamı yeryüzüne hakim kılmak, mimarını da Türk Milleti yapmak olduğunu bir an içinde olsa hatırlamadınız mı .Gayenin Kelime -i Tevhit nurunu gönüllere nakşetmek olduğunu unuttunuz mu.?
Melalinizi uzun uzadıya daha fazla tarif ve tasvir etmeyeceğim. Bizim memlekette(Yozgat’ta) benzer’’ oynak halleri “kestirmeden anlatmak için “oynadı güldü yerini buldu”derler.
Boşuna yorulmayın orada burada ne anlatırsanız anlatın Ülkücünün gözünde ;Yanlış yola saptınız ,yanlış kapıları çaldınız .Çakma burjuvalar,tescilli dolandırıcılar ,eski solcularla birlikte kendi mahallenizden çıkıp soroscuların suç yolun da mesafe aldınız. Hareketi bölmeye teşebbüs edenlerle aynı hiyerarşiye tabi oldunuz, yerinizi buldunuz mu?
Bunca olup bitene hala verilecek bir cevabınız var mı?. Kafanızda bunca yalanları yerleştirecek kadar yer kaldımı .?.
Kem küm etmek durumunuzu izah etmeye yeter mi ..Diyelim ki yetti ,bundan sonra bir işe yarar mı?. İnan’ın kızmak bile gelmiyor içimden. Hangi yaşa gelince hakikate teslim olup eğriyi
doğruyu ayıracaksınız .
Ataların söylediği gibi“ it yuvasında ekmek ufagı aranmaz “diyerek sözün bir faydası olmayacağını görerek unutalım mı.?. Uzatmadan Hz.Mevlana ne güzel özetlemiş ; “iki şey yıkar insanı ;Dostundan gelen ihanet ,düşmanından gelen merhamet.”
İnancını tazele Gönül Seferberliği yürüyüşüne tekrar katıl daha fazla vebale girme.Şunu da unutma;Yaşadığınız gerçeği kendinize bile ikrar etmediğiniz sürece ,sahnelenen kandırmacanın tezgahlanan oyunun hem faili hem de mağduru olarak kalırsınız .
Av.Fethi Yıldız
MHP GENEL BASKANI
HUKUK BAŞ DANIŞMANI

alt
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.