Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

HDP’ye Hayat Öpücüğü Veren Y-CHP’liler

03.07.2018
A+
A-

Akıllanın, çünkü şu gerçeği görün Türklük sevgisi ve buna bağlı olarak vatan aşkı, bayrak aşkı, bunların üstünde yer alan Allah aşkı komünistlerin mamadanlığı yerlere asla mal olamaz. Bunu herkes kabul etmeli ve ülkesi için geleceği ona göre görmelidir.

Herkes tedbirli olmalı ve çok itidalli davranmalıdır. Hainlerin vatan haini olduklarını herkese duyurmak yerine onlarla bir hareket etmeyi kabullenip Türkiye aleyhine girişimde bulunmaları onlarında ihanet sahibi olduklarını açıklamaya yetiyor. Onların yani Y-CHP’lilerin gittikleri yolun ne kadar yanlış olduğunu ortaya koyuyor. Onun için hala Kürt terör örgütü ve elemanlarının seviciliğini yapıp onlarla birlikte görünmek hıyanetin hem daniskası hem de en kötüsüdür. Bu ihanet şarjörünü doldurmaya çalışan PKK’lı teröristin mermi sandığıdır.

İzmir(özellikle İzmir’de alınan oylara göre) ve İstanbul’dan, batıdan alınan oylar nedeniyle HDP Güneydoğu’da kaybettiği oyları tamamlamıştır. Kimse kusura bakmasın ama bu bir ihanettir, bu işin adı asla demokrasi olamaz. Hiç kimse bu yapılanı bize demokrasi diye yutturmaya kalkışmasın. Bunun adı demokrasi değil kendi söylemleriyle boğulacak olan adamlara verilen değerdir. Şu gerçeği bir kez daha gördük ki HDP Güneydoğu’da kaybettiği oyları özellikle İzmir’de Y-CHP’nn yardımıyla geri almasını bilmiştir. HDP özellikle Doğu ve Güneydoğu’da oy kaybetmiştir. Meraklısı olanlar seçim sonuçlarına bakarsa gerçeğin ne olduğunu görürler.

Özgürlük arttıkça, insanlar PKK korkusundan kurtuldukça daha iyi, güvenli yaşamaya başlarlarsa yavaş yavaş ortaya çıkacak olan sonuç şudur; 1 Kasım da ve 24 Haziranda alınan oylara bakarsak ne dediği mi daha iyi anlarsınız: Diyarbakır 1  Kasımda 71.32 24 Haziranda 65.63, Van 64.26-57.82 Hakkari 81.96-68.49 Şırnak 83.23- 69.72, Mardin 67.02- 58.62, Batman 66.81- 61.38, Siirt 57.20- 51.24, Bitlis 48.60- 41.62, Muş 60.63- 44.08, Ağrı 66.80- 61.76, Iğdır51.72- 42.83 ve Tunceli 54.85- 50.63 evet son seçim 1 Kasımda alınan HDP oyları yüksekken 24 Haziran da yani son seçimde Devlet tarafından PKK gücünü kaybedince yavaş yavaş insanlar zorla bağlandıkları “PKK varsa biz varız” düşüncesi yavaş yavaş kaybolduğunu göstermiştir. Yerini bu ülkede ay-yıldızlı bayrağın altında “Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım” diyerek gerçekleri görmeye başlayan halkın Devletin asli unsuru olduklarını ve Devlet işi sıkı tutarsa insanların özgürce istediklerini seçebileceğini göstermiştir.

Bu tablo da net olarak göstermektedir ki HDP’yi destekleyenler Y-CHP’de particiliğin ne kadar kuvvetli olduğunu, hatta bu fikirlerin Devletten daha kutsal sayan insanların olduğu görülmüştür. Bu yapılan işlem ihanetin demokrasi diye gösterilmesinden, öyle kabul ettirilmesinden kaynaklanmaktadır. Y-CHP’ye oy verenlerin sadece Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla değil bu gerçekleri işin içine katarak düşünmelerini salık veririm. HDP’nin Doğu ve Güneydoğu’daki eriyen oyları Y- CHP desteğiyle İzmir, İstanbul ve batı illerinden alınan oylarla barajı geçmesi sağlandı. Yani Y-CHP yüzde 25’ten yüzde 22’lere gerilemiştir.

HDP 2011 seçim sonuçların doğru gerilemişken sevindirici bir olay olarak Milliyetçi Hareket Partisinin oyları 2015 Haziran seçimlerinde aldığı oyları geçmiştir. HDP aldığı oylarda Güneydoğu bölgesinde birçok ilinde düşüş göstermesine rağmen sadece Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa’da birinci parti olma özelliğini AKP’ye kaptırmıştır. Gün gelecek, Millet özgürce yaşayan insanlar PKK düşünce kilidinden nasıl kurtulacağını gösterirken Y-CHP’lilerin yapılan bu işe ihaneti demokrasi altında nasıl kabul ettiklerini, Kurtuluş Savaşı vermiş olan Türk Milletinin ferdi olarak ihanete nasıl oldu da demokrasi adını vererek partisini devletinden çok seven insanlar sayesinde HDP’ye hayat öpücüğü vermiştir, Herkes bunu düşünecek ve bu sorunun cevabını bulacaktır. Nasıl bir dönem Komünizmi savunan gençlik savunduklarının boş bir hayalden öte bir şey olmadığını gördüyse bu hatayı yaparak ihaneti demokrasi yapanlar da yaptıklarının ne derece büyük bir hatadan öte büyük bir yanlış olduğunu kabulleneceklerdir

Lütfen gözünüzü karartan, sizi bir hiç eden Türk düşmanlığından acilen kurtulun. “Şurası unutulmamalı ki, biz ne bolşevizmi ne de komünist ne de biri diğeri olamayız. Çünkü biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız. Hülasa bizim şekl-i hükümetimiz tam bir demokrat hkümetidir ve lisanımızda bu hükümet halk hükümeti diye yad edilir”  diyen Atatürk’ün görüşünde ve emrinde olduğumuzu herkes bilsin.

 

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.