HDP’den Meral Akşener’i köşeye sıkıştıracak adım! Karar zamanı…

HDP’den Meral Akşener’i köşeye sıkıştıracak adım! Karar zamanı…
12.02.2021
A+
A-

Son dakika haberine göre; HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti’den randevu talep etmeye hazırlandıklarını açıkladı. HDP heyeti geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi, CHP ve DEVA Partisi’ni ziyaret etmişti. Akşener, HDP ile görüşme konusunun sorulması üzerine, teklif gelmediğini, gelmeden konuşmanın doğru olmadığını söylemişti. Akşener, 23 Nisan 2020’de katıldığı bir televizyon programında, ‘HDP’yi PKK’nın yanına konumlandırıyoruz’ demişti. İYİ Parti’nin görüşme talebine ne yanıt vereceği merak konusu… HDP’den Meral Akşener’i köşeye sıkıştıracak adım! Karar zamanı…

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti ile görüşmek istediklerini, bu konuda randevu talep edeceklerini açıkladı. CHP, Saadet Partisi ve DEVA Partisi, HDP ile görüşme gerçekleştirirken, İYİ Parti’nin nasıl bir yanıt vereceği merak konusu.

“RANDEVU TALEP EDECEĞİZ”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti ile görüşme planlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Kendilerinden randevu talep edeceğiz” dedi.

AKŞENER KAÇAMAK YANIT VERMİŞTİ

DEVA Partisi ile İYİ Parti görüşmesi sonrası Meral Akşener’e, HDP ile görüşüp görüşmeyecekleri sorulmuştu. Meral Akşener, kendilerine gelen bir talep olmadığını ifade etmişti. Akşener, ‘Randevu teklifi gelirse kabul eder misiniz?’ sorusuna ise, gelmeden konuşmanın doğru olmayacağını belirtmiş, konuyu kapatmıştı.

“HDP’Yİ PKK’NIN YANINA KONUMLANDIRIYORUM” SÖZLERİ HAFIZALARDA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Haber Global TV’de katıldığı bir programda HDP’ye ilişkin de açıklamalar yapmıştı. Akşener, programda, ‘HDP’yi nereye konumlandırıyorsunuz?’ sorusuna, “PKK, terör örgütünün yanına konumlandırıyor. Hep bunu söyledik. Millet İttifakı’nın bileşenlerine baktığınız zaman, 24 Haziran’da Demokrat Parti var, Saadet Partisi var, İYİ Parti ve CHP var. Yerel yönetimlerle ilgili sadece İYİ Parti ve CHP var. Seçmen oy vermiştir ona söyleyecek bir sözümüz yok. Yani seçmenler hiçbir zaman hiçbir siyasi partini tapulu malı değildir.” demişti.

KILIÇDAROĞLU BİRLİKTE AÇIKLAMA YAPAMAMIŞTI

HDP’nin ‘muhalefet turu’ adı altında yaptığı ziyaretlerden biri de CHP’yeydi. CHP, Millet İttifakı’nın kapalı kapılar ardındaki ortağını sıcak bir şekilde ağırladı, ancak gelecek tepkilerden kurtulmak için klasikleşen basın toplantısına katılmadı. CHP Genel Merkezi’nde HDP heyeti tek başına açıklama yaptı. Şimdi gözler İYİ Parti’nin atacağı adımda. İYİ Parti randevuyu kabul mü edecek, yoksa reddederek Millet İttifakı’nda yeni bir kriz mi başlatacak. Bu soruların yanıtı günler sonra belli olacak…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.