HDP Akşener’in kaçış yolunu kapattı

HDP Akşener’in kaçış yolunu kapattı
12.02.2021
A+
A-

HDP Akşener’in kaçış yolunu kapattı

 HDP’den Meral Akşener’i köşeye sıkıştıracak adım! Karar zamanı…

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti’den randevu talep etmeye hazırlandıklarını açıkladı. HDP heyeti geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi, CHP ve DEVA Partisi’ni ziyaret etmişti. Akşener, HDP ile görüşme konusunun sorulması üzerine, teklif gelmediğini, gelmeden konuşmanın doğru olmadığını söylemişti. Akşener, 23 Nisan 2020’de katıldığı bir televizyon programında, ‘HDP’yi PKK’nın yanına konumlandırıyoruz’ demişti. İYİ Parti’nin görüşme talebine ne yanıt vereceği merak konusu…

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti ile görüşmek istediklerini, bu konuda randevu talep edeceklerini açıkladı. CHP, Saadet Partisi ve DEVA Partisi, HDP ile görüşme gerçekleştirirken, İYİ Parti’nin nasıl bir yanıt vereceği merak konusu.

“RANDEVU TALEP EDECEĞİZ”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti ile görüşme planlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Kendilerinden randevu talep edeceğiz” dedi.

AKŞENER KAÇAMAK YANIT VERMİŞTİ

DEVA Partisi ile İYİ Parti görüşmesi sonrası Meral Akşener’e, HDP ile görüşüp görüşmeyecekleri sorulmuştu. Meral Akşener, kendilerine gelen bir talep olmadığını ifade etmişti. Akşener, ‘Randevu teklifi gelirse kabul eder misiniz?’ sorusuna ise, gelmeden konuşmanın doğru olmayacağını belirtmiş, konuyu kapatmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.