Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

HAYATİ BEDİR; VERİLEN RAKAMLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

23.08.2017
A+
A-

İnegöl’deki muhalif MHP’lilerin istifalarını değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, “ Bakıldığı gibi Türkiye’nin birçok yerinde farklı farklı istifa haberleri almaktayız. Ancak verilen rakamların hiç biri gerçeği yansıtmamaktadır. İnegöl’de MHP’de toplu istifa adı altında bazı arkadaşların toplanarak yaptıkları bir açıklama var. Bizim İlçe seçim kurulundan geçtiğimiz gün mesai bitimi itibariyle aldığımız kesin istifa bilgisi 24 kişidir. Ancak basına düşen ve yaptıkları açıklamada 105 kişiden bahsediliyor. Biz kayıtları da inceledik. O toplantıda İnegöl’den 30 kişi ya vardı ya yoktu. Geri kalanı diğer ilçelerden istifa etmiş ve kendini muhalif diye adlandıran arkadaşlar. Bugün İnegöl’de 24 kişinin istifa edildiği bir gerçek ama şundan bilgileri yok herhalde; bizim mevcutta üye çalışmalarımız devam ediyor. 26 Mart 2017 tarihinde görevi devraldığımızda hemen 25 gün gibi kısa bir sürede 1071 üye katılımlı kahvaltı programı düzenledik.” Dedi.

 

BİN ÜYE DAHA GELİYOR

Üye çalışmalarının devam ettiğini aktaran Bedir, “Bayramlaşma programını bin kişilik üye katılımlı yapmayı düşünüyoruz. Şuanda durum bu şekilde. Bu tür şeyler MHP’ye kamuoyu nezdinde zarar vermez aksine daha da güçlenmesini sağlar. MHP’nin 15 Temmuz’dan itibaren durumu gözler önünde. Sayın genel başkanımızın da yaptıkları gözler önünde ki halktan ciddi derecede bir teveccüh var. Farklı siyasi partilerden şuan itibariyle bize yoğun bir talep var. Çalışmalarımızda bu şekilde devam ediyor.” diye konuştu.

 

DAHA DA GÜÇLENİYORUZ

MHP’nin önceki gün yapılan istifalardan zarar görmeyeceğinin altını çizen Bedir, “Daha çok güçleniyoruz. Önceki gün itibariyle İnegöl’de ciddi saygınlığı olduğuna inandığımız arkadaşlar 24 kişi ile beraber istifa etmişler, ama ben şunu da belirteyim; burada ilk defa siyasete dahil olan arkadaşlarımızdan bir kişinin getirdiği sadece 80 üye var. Diğer arkadaşlarımızda aynı şekilde. Biz üye sayımızı 10 binlere 50 binlere 10 binlere çıkartma hedefindeyiz. Üye sayımız 18 Mayıs 2016 tarihi itibariyle önceki gün istifa eden arkadaşlar o gün ki şartlarda yönetim kurulundan istifa eden arkadaşlarımızdı. Bizim o zaman üye sayımız 550’ydi. Biz o üyesi sayısını arttırarak şuan mevcut olanları kayıtlara girmedik ama en son sayımız 18 Mayıs’tan sonra yapılanlarla birlikte bin 487’dir. Bu sayıdan sadece 24’ü gitti. Yani burada şunu demek daha yerinde olur sayın genel başkanımızın bir sözü var; Bir dağdan bir serçe uçsa dağ ne kaybeder dağlığından, bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır dağlığından. Şahsım 4 yıldan beri aktif siyasetin içerisinde ki son 2 yıldan beri 24 aylık bir süreç başladığında bize istifa edeceğiz diye bir talepte bulunulmadı ve iletişime geçilmedi. Herkesin bildiği gibi kendilerini muhalif diye adlandıran bir gurup arkadaşımız bizimle herhangi bir istişare yapmadı. Partimizin istifalardan sonra tutumu bugün baktığımızda bizim gözümüzde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliğini cebinde taşıyan herkes seçmendir onlarda aynı şekilde seçmendir.” Şeklinde konuştu.

 

ALGI OPERASYONU

Önceki gün yapılan toplantıda amacın kamuoyu oluşturmak olduğunu savunan Bedir, “Algı operasyonu ile çok korkunç istifalar var denilmeye çalışılıyor bu bir nevi algı yönetmeliğidir. Önceki akşam yapılan toplantının MHP’ye hiçbir zararı olmadı bu basına düşmesinden itibaren dışarıdan birçok arkadaşımız MHP’ye ilk kez üye olacaklarını söyledi. Bu konuda çok ciddi telefon aldık. Hiçbir zarar vermez aksine daha da güçlendirir. Değişim denildi bizde değiştiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

DEĞİŞİM HAREKETİ

 

Bedir konuşmasını şöyle sürdürdü; “Değişim Hareketi bakıldığı zaman yerel seçimlerde başladı. Şimdi değişim zamanı diye ortaya çıktı. Yerel seçimlerden sonra malumunuzdur son 2.5 yıl içerisinde Türkiye çok ciddi bir seçim trafiğine girdi normalde 25 senede görmemiz gerekenleri 2.5 yılda gördük. Sonrasında 7 Haziran seçimleri ortaya çıktı arından 1 Kasım seçimlerinin hemen akabinde genel başkanımıza yönelik farklı farklı iddialar ile şimdi değişim zamanı diyerek bir değişim durumu ortaya çıktı.”.

 

TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİDİR

 

“İstifa edenlerin eksi yöneticiler var, eski ilçe başkanları var hatta eski belediye başkanları var. Bunlar adı üstünde eski. Eski yöneticiler, eski ilçe başkanları dediğimiz kişiler 18 Mayıs 2016 tarihinde biz daha fazla bu şekilde devam ettirmek istemiyoruz diyerek görevlerinden istifa ettiler. O arkadaşlar şuan itibariyle mensubu oldukları MHP’den istifa etmişlerdir. Biz bu durumu bundan 1.5 sene önce yaşadığımız için yapılanlar bize çok sıkıntılı gelmiyor. Şahsım bu hareketin 20 yıldır içerisinde. 16 yaşında bu hareketle tanıştım. İnegöl’de son 20 yıldır MHP’ye baktığımızda şuan en genç yönetimi içinde barındırıyoruz. Arkadaşlarımızın tamamı da farklı farklı yörelerden ve meslek guruplarından. Herkesi temsilen eden bir yönetimimiz var. Festival çadırlarını gezdiğimizde her çadırda bizi temsil eden arkadaşlığımız var. MHP’nin kadroları gençleşiyor ve İnegöl’de bakarsanız şahsım 34 yaşında ve en geç yöneticimiz 24 yaşında. Her kesimi temsil edecek arkadaşımız var. Bizim kadınlar ile ilgili çok yoğun çalışmalarımız var. İlçe başkan vekilimiz kadındır ve MHP İnegöl’de bir ilktir. Kadın Kollarımız yine çok ciddi çalışmalar yürütmektedir. Değişim isteniyordu bakın biz değiştiriyoruz. Bu gün kadınlarımıza çok önem veriyoruz. Kadın kollarımıza özellikle yönetici arkadaşlarımızın eşi, kız kardeşleri bulunuyor. Herkese hitap edecek çalışmalar yapıyoruz. Kadınlar bizim için önemlidir, Türkiye için önemlidir, Dünya için önemlidir. Dünyanın yarısını onlar oluşturur yarısını ise onlar yönetir.”.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.