DOLAR 5,9416
EURO 6,5537
ALTIN 300,4
BIST 122.142
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Çok Bulutlu

Hasan Cemal ve benzerleri için…

14.01.2013
64
A+
A-

Orhan Karataş

Hasan Cemal, geçmişte birçok kez yaptığı gibi yine ülkücüleri, milliyetçileri ve MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’yi açıkça hedef gösterdi. Üstelik bu kez isim de veriyor. Kandil’e kiraladığı kaleminden çıkan yazısında yalan, iftira ve hakaretler sıraladı.

Aşağıda bir yazı var.

Bu yazı, Hasan Cemal ve benzerleri içindir, barış sözcüğünün arkasına saklanıp kin ve nefret kusan, bu ülkeyi ve milleti lime lime etmeye çalışanlar için yani…

Hey sen!

Yoksa farkında değil misin? Bugüne kadar yazdıklarınla ve söylediklerinle bu milleti ayrıştırmaya, bölmeye ve birbirine düşürmeye çalıştın.

Asıl bölücü sensin.

Bölücülüğün daniskasını yapan senden başkası değil. Demokratik açılım, barış süreci masallarıyla bölücülük yapıyorsun. Asırlardır huzur ve barış içinde yaşayan insanları birbirine düşürüyor, acı çektiriyorsun. Kardeşliği, birliği dinamitliyor, birbirlerini anlamaz, tahammül edemez durumlara düşürerek, saygı ve sevgiyi yok ederek, bölücülük yapıyorsun.

Hey sen!

Demokratik açılım kılıfıyla yıkım projelerini bu milleti yutturmaya çalışan…

Farkında değil misin yoksa?

Bu millet bu ihanetin bitmesini istiyor. Dağa çıkmış eli kanlı katillerin, yaşlı, hamile, çocuk demeden yaptıkları katliamların, yol kesmelerin, mayın döşemelerin, karakol basmaların, otobüs yakmaların, Molotof atmaların, hesabının görülmesini bekliyor. Yoksa sen farkında değil misin, bütün bunların bu ülkede yaşandığının? Yoksa sen farkında değil misin, bu katillerin bu ülkeyi bölmekten başka bir amaçlarının olmadığının? Kan mı aksın? Ölüm haberleri mi gelsin? Gözyaşı mı aksın? Ülke mi bölünsün?

İstediğin bu mu?

Çeyrek yüzyıldır yalan söyleyerek, bu katilleri kutsayarak, bu ihaneti meşrulaştırarak kırk küsur bin insanımızın ölmesine yol verdiniz. Yetmedi mi bu kadar acı? Daha çoğunu mu istiyorsun? Aklı başında olan, yüreği olan, vicdan sahibi bir insan, Allah aşkına ülke bölünsün, kan aksın ister mi?

Hey sen!

Yoksa farkında değil misin? İhaneti körükleyen, katilleri azdıran bu tavrınla, asıl sen bu ülkenin temeline dinamit koyuyorsun.

Düşün biraz.

Yıllardır bu milleti, “Kürt-Türk” diye ayırdın. ” Kürt dilini yasakladılar, Kürt kimliğini inkar ettiler. Kürtleri demokrasinin gereği olan insan haklarından yoksun bıraktılar” iftiralarında bulundun. Bir taraftan Kürt dilinin yasaklandığını söyledin, diğer taraftan Türkçe bilmeyenler için tercüman istedin. Kürt dilinin yasak olduğu bir ülkede Kürtçeden başka dil bilmeyen insanların nasıl olabileceğini hiç aklına bile getirmedin. Türk milletinin tamamına, ama özellikle ülkücü ve milliyetçilere zulmü reva gören darbelerin ve darbecilerin yanlışlarını istismar ederek, ihanetine gerekçe yaptın.

Kısacası:

Türk milletinin bu yalanlara, bu iftiralara, bu ihanete inanmasını bekledin. Olmadı. Bu hainler daha önce de denediler, şimdi bir defa daha deniyorlar. Peki sonuç?.. Yapamadın, başaramadın. Bu milleti ayrıştıramadın, bu ülkeyi bölemedin. Sadece kan ve gözyaşı aktı. Türk milleti bütün oyunları bozdu ve bölünmedi.

Yoksa farkında değil misin?

İmralı’daki bebek katiliyle, Kandil’deki eli kanlı örgüt elebaşlarıyla, Kuzey Irak’daki çete reisiyle oturup kahve içmeyi, sohbet etmeyi ve onların yalan ve ihanetlerini kutsallaştırmayı, Diyarbakır’ın, Van’ın, Ağrı’nın, Hakkâri’nin, Şemdinli’nin, Cizre’nin, Şırnak’ın, Viranşehir’in ya da Kızıltepe’nin kanaati zannedecek kadar, bu ülkeye ve bu millete uzaksın. Duruma göre vaziyet alıyor, iktidara göre tavır belirliyorsun. En ağır ihanetleri hazmettirmeye uğraşıyorsun.

Biraz dürüst olup bölge insanının ne istediğini, ne beklediğini anlamaya çalışsaydın, nasıl bir yanılgı içinde olduğunu belki anlardın. Hiç o insanların bölücü örgütün baskı ve zulümlerinden dolayı neler çektiklerini, hangi acıları yaşadıklarını merak ettin mi, o insanların dertlerini kendi yüreğinde hissettin mi?..

30 yıldır korkunç acılar çekildi. Demokrasi ve hukuk yalanlarıyla bu insanların acılarını sıradanlaştırdın. Bu yüzden de bunca yıl, aş ve iş sorununun çözülmesi için kalkınma yolunda seferber edilebilecek kaynaklar silaha, dağa taşa yatırıldı.

Ve sen hâlâ kalkıp açılım masallarıyla bu milleti kandırmaya uğraşıyorsun.

Hey sen!

Yoksa farkında değil misin?

Sen bu tavrınla, Türkiye’nin temeline dinamit koyuyorsun. Kandil’dekilerden, İmralı’daki bebek katilinden önce asıl bölücü sen oluyorsun. Çünkü onları haklı çıkarıyor, onları kutsallaştırıyor, onların istediklerini yapıyorsun.

Farkında değil misin?

Onca yıl Kürtleri istismar eden sensin. Onca yıl, zalim darbecilerin yanlışlarının arkasına saklanarak, “Kürtçe konuşmayı yasakladılar” iftirasını bu millete ve bu millete atan sensin. “Kürtçe yasaktı da anası, babası, kendisi, çocukları, kısacası bütün kuşaklar bu dili nasıl öğrendi?” diye düşünemeyecek kadar bu milleti geri zekalı yerine koydun. Onca yıl Kürtlerin kendi çocuklarına Kürt adı koymaları yasaklandı da bu kadar Kürt ismi gökten mi yağdı? Kürtçe şarkı, türkü çalınıp söylenmesini yasaklayan senin gibi olsun. Sarı, kırmızı, yeşil renklerle PKK paçavralarını kast ettiğin, Kürdistan bezirganlığı yapmandan belli. Öyle yağma yok, bu ülkenin ay-yıldızlı bayağıdan başka bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti’nden başka adı hiç olmadı ve asla olmayacak.

Bilmiyor musun bunları?

Bunları bu millete yutturmaya uğraşan sensin.

Bunları yaptığın için bugün ülke bu halde. Bin yıllık kardeşlerimizi bize yabancılaştırmaya çalıştın. Diyarbakır Askeri Cezaevi gibi işkencehaneler kuran da, Mamak’da bu ülkenin varlığından ve birliğinden başka bir amacı olmayan ülkücülere dünyanın en ağır işkencelerini reva gören de, faili meçhul cinayet işleyen çeteler kuran da, korkunç hukuk boşluklarında Susurluk’lar, Ergenekon’lar oluşturan da, hukuku askıya alıp insan haklarının canına okuyan da, mutlaka hesap vermelidir. Ancak bütün bunları getirip MHP Genel Başkanı’na bağlayanın da en azından kendi haysiyetini ve ahlakını bir gözden geçirmesi şarttır. Bu ülkede haksızlığa uğrayan herkesin dağa çıkması haklı olsaydı, o dağlar bugün bu bölücü hainlere zindan olurdu…

Bütün bunları yaptığın halde Kürt kardeşlerimiz seni asla ciddiye almadı ve senin gibilere inanmadılar.

Hey sen!

Farkında mısın bunların?

İşte bütün bunları yaptığın içindir ki, asıl bölücü sensin… İşte bütün bunları yaptığın içindir ki, Türkiye’nin temeline dinamiti koyan asıl sensin…

Hey sen!

Farkında mısın?

Bu ülke günün birinde bölünürse, sen ve senin gibi kötü adamlar yüzünden bölünür. Barış diyerek, bu millete her türlü ihaneti hazmettirmeye çalıştığın için bölünür.

Hey sen!

Asıl bölücü sensin!

Ama başaramayacaksın. Çünkü, bu milletin birbiriyle savaşı yok ki, barışı olsun. Dağdaki eşkıyayı kast ediyorsan, hiç merak etme, milli duyarlılığı her şeyin önünde olan bir hükümet gelir, o kahpeleri birkaç hafta içinde temizler ve bu ülkeye huzuru getirir. Demokrasi maskesiyle bölünmeyi dayatmana bu ülkeyi sevenler aldanmayacak ve sana bu fırsatı vermeyecek.

Yukarıdaki yazı bugüne de, daha öncekilere de bir cevaptır. Meydanı boş, milleti geri zekalı mı zannediyorsun? İşte böyle alır, ikiye katlar sana iade ederler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.