Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

Haram Saltanatı Yıkılır Bir Gün!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
19.12.2013
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz hırsızlar, yağmacılar, talancılar, hortumcular, yan kesiciler, komisyoncular, tefeciler ve tufeyliler AKP hükümetinin etrafında öbek öbek toplanmışlar, aynı amaca doğru yönelmişlerdir.” sözü 11 yıllık AKP iktidarının özetidir. Yolsuzluk yapanla değil ,yolsuzlukla mücadelesi yapan kişilerle, kurumlarla mücadele ediyor.

Aynı Deniz Feneri Yolsuzluğu’nda olduğu , Ali Dibo’da, Şaban Dişli olayında , Galataport’ta ve AKP’nin karıştığı birçok olayda olduğu AKP son ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda da soruşturmayı yürüten polis müdürleri görevden, savcının dosyası elinden alındı. AKP’nin klasik tavrı budur. AKP’nin direkt bağrından çıkan yolsuzluk olduğu vakit devleti babalarının çiftliği olarak görüyorlar. Sonra Başbakan ve ekibi çıkıyor “Tüyü bitmemiş yetimin hakkı” nutukları atıyorlar.

AKP’li Bakanların , AKP’li Bakan çocuklarının , AKP’li bürokratların adının karıştığı bu yolsuzluk ve rüşvet olayına elbette AKP müdahale etmek zorundaydı. Çünkü bu yolsuzluk ve rüşvet olayı da diğerleri gibi AKP’nin bataklığı durumundadır.

AKP kendini bildiği için anında bu yolsuzluk dosyalarına müdahale ediyor. Çünkü kazdıkça altından pislikler fışkıracağını ve millet nezdinde itibarının biteceğini biliyor. Müdahale etmezse “Yetimin hakkını biz koruduk” diye mitinglerde nasıl nutuk atacak mizah ‘Usta’mız…

Yolsuzluk ve rüşvet olaylarının üzerini örtmede büyük Usta olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Allah’tan korkusu , kuldan utanması olsa bu tür yolsuzluk dosyalarının önünü kesmeye çalışır mı?

Deniz Feneri Yolsuzluğunda nasıl müdahale ettiyse , bu son olayda da bizzat müdahalesi söz konusudur. Korkusu olmayan ,soruşturmayı yürüten polis müdürlerini görevden alır mı? Savcının elinden dosyayı alır mı? Niye bunlar yaşanıyor? Çünkü bu dosyayı sulandırıp , üzerini kapatacaklar.

Ve önümüzdeki günlerde büyük ihtimalle yolsuzluk ve rüşvet olayını takip eden polis müdürleri ve savcı hakkında “AKP’nin yolsuzluk ve rüşvetlerini niye ortaya çıkarıyorsun” diye soruşturma başlatılabilir. AKP’nin siyasi meziyeti budur.

AKP bunu yapmazsa biteceğini çok iyi bilir. Devletin imkanlarını kullanarak devleti soyuyorlar, sonrada devletin imkanlarını kullanarak yolsuzluk soruşturmasını engelliyorlar.

Ama bu sefer hiçbirşey eskisi gibi olmayacak ,AKP’nin haram saltanatı yıkılacaktır. Millet yoksulluk içinde , AKP yolsuzluklar içinde boğulmaktadır. Günümüzde yaşananları özetleyen bir şarkıyla yazımızı bitirelim ,AKP’ye başka bir şey demek yok. Sadece bu şarkıyı dinlesin yeter.

Fatih Kısaparmak – Haram Saltanatı

Utanmadan haram lokma yutanlar

Şerefini üç kuruşa satanlar

Duymasa da Mısır’daki sultanlar

Haram saltanatı yıkılır elbet

Hortum saltanatı yıkılır elbet

Talan saltanatı yıkılır elbet

Duymasa da Ankara’da sultanlar

Haram saltanatı yıkılır elbet

Yalan saltanatı yıkılır elbet

Ar damarı ar damarı

Şimdi olmuş kar damarı

Ar damarı çatlayanlar

Bir gün elbet yer şamarı

Hey halkım hey

Uyan halkım hey hey

Hey halkım hey

Sanma ki haramla sefa süren var

Mazlumun ahından hesap veren var

Kara karıncaya gece gören var

Haram saltanatı yıkılır elbet

Yalan saltanatı yıkılır elbet

Talan saltanatı yıkılır elbet

Kara karıncaya gece gören var

Haram saltanatı yıkılır elbet

Hortum saltanatı yıkılır elbet

Ar damarı ar damarı

Şimdi olmuş kar damarı

Ar damarı çatlayanlar

Bir gün elbet yer şamarı

Hey halkım hey

Uyan halkım hey hey

Hey halkım hey

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.