Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

Hançer Yiyen TC’nin Şerefidir!

12.05.2017
A+
A-

Kırılan bir Cumhurbaşkanı’nın onuru değil, zedelenen bir ulusun şerefidir. Ben oy vermedim. Tersine hep “oy vermeyin” yazıları yazdım. Böyle giderse hayatta ona oy vermem. Böyle giderse “seçimle geldi, seçimle devirin” yazıları yazmaya devam ederim. Ancak o, Türk halkının seçtiği bir cumhurbaşkanı, Türkiye’yi, bizi, bütün milleti temsil ediyor.

Onu aşağılama!

Ulusa hançerdir.

Çirkin Amerikalı. Irak’ı, Suriye’yi, Libya’yı paramparça eden, yakan, insanları yerinden yurdundan kaçmaya ve mülteci olmaya sebep olan ve tüm Ortadoğu yangınında birinci derecede eli-kolu bulunan Amerikalı, “Türk Cumhurbaşkanı, ABD’ye ziyaretini iptal ederse büyük kayıp olmaz” dedi.

Şeytanca küçümseme.

Açıkça kıymetin yok diyorlar.

Dünya bizden sorulur.

Ortadoğu’yu biz haritalandırırız.

Arap’ı Kürt’e vurdururuz.

Kürt’ü Arap’la savaştırırız.

Türk’ü Kürt’le bozuştururuz.

Müslümanı Müslümana kırdırırız.

Kürt’e ağır silahları veririz.

Kürt Türk kardeşliğini biz bozarız.

Arap’ı da Türk’e biz düşman ederiz.

Senin bir ağırlığın olamaz diyorlar.

Cumhurbaşkanı ise meydanlarda kendine oy veren bizim insanımıza; “Yumuşak başlıysak koyun değiliz… Bir gece ansızın geliriz…” diye hava veriyor fakat söz konusu ABD olunca, bir ulusun onurunu çarmıha germek için ABD’ye gidiyor. Türk devletinin üç ağır topu; Genelkurmay Başkanı, MİT Başkanı, Cumhurbaşkanı Sözcüsü’nü önden gönderdi, dinlemediler, bir kahve bile içirmeden geri postaladılar. Kendisine de “gelmezsen kayıp saymayız” diye laf çarptırmaktalar.

Yine de gidiyor.

* * *

Acaba Trump’a ne diyecek?

Kendine oy veren ve vermeyen milyonlarca insanımıza açıklamadığı fakat Trump’a söylediği zaman onu “Türk cumhurbaşkanı önünde ceketini ilikleyecek duruşa getirecek” ne söyleyecek?

Biz varız, onu alma.

Bizi al.

Bunu diyecekse, biliyorlar.

Ciddiye almıyorlar.

Ortadoğu’da Türkiyesiz karar alma.

Sonra çok pişman olursun.

Böyle mi diyecek?

Böyle diyecekse, gülüyorlar.

Irak’ı üçe böldük.

Libya’yı beşe böldük.

Suriye’yi altıya böleceğiz.

Oradan Kürt koridoru çıkaracağız.

Koridor da devlete dönüşecek.

Bir İsrail’imiz vardı.

İkinci İsrail’imiz olacak.

İkinci İsrail, Kürt devleti olacak.

Petrolü, doğalgazı biz yöneteceğiz.

Suyu da biz kontrol edeceğiz.

Anlayana! Bunları söylüyorlar ve sözlerinin arkasında durduklarını göstermek için de YPG’ye ağır silahlar verme iznini, Türk Cumhurbaşkanı ayaklarına giderken çıkarıyorlar.

* * *

Çirkin Amerikalı Trump, YPG ile Türkiye Cumhuriyeti’ni aynı düzeye indirdi ve bir terör örgütünü bir ulus devletin üstünde tuttu.
Kırılan ulusun onurudur.

Türkiye, Ortadoğu’da sözü geçen, Avrupa’da ağırlığı olan, Asya’da itibarı bulunan, Amerika’da saygı duyulan bir ülkeydi. Artık değil. Yedi bitirdiler, eritip tükettiler. Alman Şansölyesi Merkel’in elini sıkmayan küstah Amerikalı Trump’a, bizim cumhurbaşkanı acaba ne diyecek de; Türkiye Ortadoğu’da sözü geçen, Avrupa’da ağırlığı olan, Asya’da itibar sahibi, Amerika’da saygın ülke oluverecek?

Yalanı örtmeyi bırakın.

Gerçeği dürüstçe anlatın.

Hançer yiyen TC’nin şerefidir!

NECATİ DOĞRU

Yazının Devamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.