Hamile eşi için erik toplayan baba adayı, 100 lira para ile tarla sahibine not bırakarak helallik istedi

Hamile eşi için erik toplayan baba adayı, 100 lira para ile tarla sahibine not bırakarak helallik istedi
21.05.2020
A+
A-

Bursa’da hamile eşi aşeren bir kişi, yol kenarında bulunan tarladaki ağaçlardan erik topladı. Kimliği belirsiz baba adayı, ağaçlardan birine bıraktığı 100 lira para ile tarla sahibine not bırakarak, helallik istedi.

Bursa’nın İznik ilçesinde aşeren hamile eşi için tarladaki ağaçtan erik toplayan bir kişi, ağaca 100 lira para asıp bir de not bıraktı. Eşinin hamile olduğunu ve aşerdiğini manavlar kapalı olduğu için mecbur kaldığını anlatan kimliği belirsiz baba adayının ağaca astığı notu bulan çiftçi İsmail Çelik, “Halen böyle güzel insanların olması sevindirici, onu tanımayı çok isterdim, helal hoş olsun” dedi. Çelik, ağaca asılan 100 lirayı da köydeki ihtiyaç sahiplerine vereceğini söyledi.

“HAMİLE EŞİM AŞERDİ, HAKKINIZI HELAL EDİN”

İznik’e bağlı Elbeyli Mahallesinde yaşayan İsmail Çelik, sabah saatlerinde Hespekli Mevkindeki tarlasına gitti. Çelik, Erik ağacının dalında tel ile bağlanmış 100 lira ve bir not olduğunu gördü. Üzerinde “Manavlar kapalıydı. Hamile eşim aşerdi. Almak zorunda kaldım. Hakkınızı helal edin” yazılı notu okuyan Çelik çok şaşırdı.

Hamile eşi aşeren baba adayı, ‘İnsanlık ölmemiş’ dedirtti

“BÖYLE GÜZEL İNSANLARIN OLMASI SEVİNDİRİCİ

“Notu okuduktan sonda duygulanan 60 yaşındaki çiftçi İsmail Çelik, “Böyle güzel insanların oluşu sevindirici kardeşimi tanımayı çok isterdim” dedi.Çelik, “Tarlaya erikleri sulamaya geldiğimde ağacın üzerinde bir not gördüm. Bir kardeşimiz erik toplamış iyi güzel bir de not bırakmış. Aldığı eriğin emanetini de bırakmış. Demek ki daha halen böyle güzel insanlar var. Helali hoş olsun. Eşine çoluğuna çocuğuna afiyet ile yedirsin. Bu bırakılan parayı köyümüzde ki yardıma muhtaç insanlara vereceğim” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.