DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Sağanak Yağışlı

Haklı çıkmak yetmiyor

01.09.2016
105
A+
A-

 

 

Geriye baktığı zaman pişman olacağı, üzüleceği, özür dilemek zorunda kalacağı hiçbir şey olmayan tek bir siyasi parti varsa, o da Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Siyaset sahnesine girdiği günden bu yana, özellikle AKP’nin tek başına iktidar olmasından sonra ne söylemiş, hangi uyarıda bulunmuş, neye itiraz etmiş, neyi desteklemişse istisnasız tamamında haklı çıkmıştır.

Zaten hiç kimse aksini söyleyemiyor. En amansız MHP düşmanları dahi, artık yalama olmuş ezberlerini tekrarlamanın ötesine geçemiyorlar. Bütün Türk milleti şahittir ki, MHP’ni söyledikleri, ikazları, teklifleri eğer dikkate alınsaydı, Türkiye’nin durumu çok farklı olurdu. Ne bu kadar kan dökülürdü, ne bu kadar şehit verirdik, ne de ihanet bu kadar ileri gidebilirdi. Hatta, FETÖ bile bu kalleşliği yapamazdı.
İSPATLI ŞAHİTLİ
Bu söylediklerimiz bir iddia değildir. İspatlı şahitlidir. Açın MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’nin bütün konuşmalarını gözden geçirin. Bugün sorun olan, bedel ödemek zorunda kaldığımız, ağır tehditlere dönüşen ve etrafımızda amansız bir kuşatmaya sebep olan her şeye, zamanında parmak bastığını, ikazlarda bulunduğunu ve yol gösterdiğini kesin şekilde göreceksiniz.Biraz çaba ile gün gün bunları çıkarıp, hatırlatmak mümkündür. Ancak, zaman ve yer darlığı sebebiyle genel hatırlatmalar yapmakla yetineceğiz.

KANDİLE TÜRK BAYRAĞI DİKİN
Terör konusunda en kesin tavrı ortaya koyan partinin MHP olduğuna akıl ve ruh sağlığı yerinde olan hiç kimse itiraz edemeyecektir. PKK kalleşlikleri yeniden başladığı zaman, AKP’ye “kararlı olun, bu hainler her neredeyse gidin, bulun temizleyin, Kandil’e Türk bayrağını dikin” diyen lider Devlet Bahçeli’ydi. Siyasi uzantıları dağdaki eli silahlı teröristlerle kucaklaşıp meydan okurken, “bunlara hadlerini bildirin, dokunulmazlıklarını kaldırın” sözleri, hala kulaklarda çınlamaktadır. Türkiye’nin milli değerleri teker teker yok edilirken, bayramların içi boşaltılıp, “T.C.” tabelaları indirilirken bunlara direnen, en sert şekilde karşı çıkan, PKK uzantılarının bölgede oluşturdukları fiili durumu kabul edilemez bulan, parti yine MHP’ydi.

BEDELİ VATAN EVLATLARI ÖDEDİ
Oslo, Habur, İmralı pazarlıkları hafızalardadır. Sayın Bahçeli, çözüm sürecinin çözülme getireceğini, müzakere yerine mücadele yapılması gerektiğini, İmralı’daki caniyle irtibatın derhal kesilmesi gerektiğini söyleyip hükümeti defalarca uyardı. Teröristlere, hainlere güvenilemeyeceğini, bu gidişin sonunun felaket olacağını, taşları toplayıp itleri salmanın ağır sonuçlar doğuracağını anlatırken, birileri MHP’yi çözüme karşı olmakla suçlayıp, PKK’ya yapamadıkları saldırıyı milliyetçi ve ülkücülere yöneltiyorlardı.PYD ile PKK’nın farkı olmadığını,Suriye sınırımızda mutlaka bir güvenli bölge oluşturulmasını, MHP gündeme getirmiş ve hükümeti teşvik etmiştir.Haklı çıkan MHP, yanıldıklarını söyleyip özür dilemek zorunda kalan onlar oldu, ama bedeli vatan evlatları ödedi.
DIŞ POLİTİKA UYARILARI
Dış politika yanlışları ile ilgili uyarıları sıralamaya kalkışsak ne yerimiz yeter, ne zamanımız el verir. BOP’un karşısına ilk dikilen parti MHP’dir. Barzani’yle ilgili söylenen bütün sözlere Türk milleti şahittir. Bu peşmergebaşınınABD korumasında bir devlet kurma peşinde olduğunu ilk söyleyen lider Devlet Bahçeli’dir. Bununla da yetinmeyip 4 parçalı büyük Kürdistan projesini ifşa etmiştir ve diğer siyasi partiler yıllar sonra ancak bunu anlayabilmişlerdir.İsrail’le yaşananlar, AB ve ABD’nin çifte standardı, Irak’ın akıbetiyle ilgili tespitler, Libya ikazları ve sonrasındaki gelişmeler, Suriye bataklığının doğuracağı sorunlar ve yapılan uyarılar, hafızalarda ve arşivlerde kayıtlıdır. Ne söylenmişse, tam isabet sağlanmıştır.
DEMOKRASİ VE HUKUK
Devlet idaresi, demokrasi ve hukuk,ehliyet ve liyakat uyarıları keşke zamanında dikkate alınsaydı. Bütün bunların çok üzerinde, FETÖ tehlikesine ilk dikkat çeken ve çağrı yapan ilk lider yine sayın Devlet Bahçeli olmuştur. Bu ihanet yapılanmasının MHP’ye sızmasını engellemesinin karşılığında haksız ve mesnetsiz saldırılara uğramış, ama asla taviz vermemiştir. Bugün Pensilvanya’dakiteröristbaşına tavaf için herkes sıraya girerken, “Türkiye’ye gel ve hakkındaki iddiaların hesabını ver” demekte tereddüt göstermemiştir. O çağrılar karşısında, sayın Bahçeli’nin kendini gözden geçirmesi gerektiğini söyleyenler, daha sonra bırakın gözden geçirmeyi, Allah’tan ve milletten af dilemek zorunda kalmışlardır.
ÖNCE ÜLKEM

Bugün söyleyecek en çok sözü olan, siyasette en avantajlı duruma gelen parti, hiç tartışmasız Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ancak, Türkiye’nin bir beka sorunu yaşadığını, istiklal mücadelesi verdiğini ülkenin başbakanı söylüyor.MHP’nin bu ülkenin varlığını ve birliğini her şeyin üzerinde tutmak, “önce ülkem” demek ve bunun gereğini yerine getirmek gibi bir misyonu ve vizyonu var. Söz konusu “vatan” olunca, gerisi teferruat kalıyor. Şu anda vatana sahip çıkmak, bölünmez bütünlüğü savunmak, bunun için canını ortaya koyan kahramanların arkasında durmak, her şeyin önüne geçmiştir. MHP bütün siyasi hesapları bir kenara bırakmıştır ve vatana sahip çıkmayı birinci görev saymıştır.

AKLIMIZLA ALAY ETMEYİN
Kimse bu duruşu, bu niyeti, bu siyaseti başka yerlere çekmeye ve kendi güdük emellerine alet etmeye kalkışmasın. Özellikle televizyon kanallarını parselleyen kerameti kendinden menkul bir takım türedilerin, yorum ve değerlendirmeleri karşısında söyleyecek söz bulamıyorum.

Hala aklımızla alay ediyor, hala özel hesaplarını, Cumhuriyet ve devletle hesaplaşma saplantılarını yeni bahanelerle her şeyin önüne geçiriyorlar. Hiç kimse de bunlara, “eğer sizin söyledikleriniz, savunduklarınız doğru ve haklı ise bu memleketin hali nedir böyle? Hiç olmazsa susun ve Türk milletinin bu milli duruşunu bozmaya çalışmayın” demiyor. Bugüne kadar hep haklı çıktık, bundan sonra da bu değişmeyecektir.Her ne pahasına olursa olsun, sonuna kadar bu ülkeye, bu millete, bu bayrağa, milli birliğe ve bölünmez bütünlüğe sahip çıkacağız
Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.