DOLAR 5,7340
EURO 6,3517
ALTIN 277,8
BIST 103.072
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

HAFIZASINI YİTİRMİŞ SADİ SOMUNCUOĞLU!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
21.08.2017
2.597
A+
A-

Nurzen Amuran : “Bu soruyu devam ettirmek istiyorum: Sayın Bahçeli ve MHP ayrıca “her konuda” hükümeti destekler gibi bir tavır içinde. Neden, ben çözemedim siz çözebildiniz mi?
Sadi Somuncuoğlu: Akla pek uygun değil, ama belki de herkesi hayretler içinde bırakacak, şaşırtacak sürprizlere bayılıyor, olabilir. Aklına gelince, dayanamıyor olamaz mı? Latife gibi bir şey değil mi?”
***
Bu röportaj ODA TV’de yayınlanmış.
Ne soruyu soranın, ne cevap verenin niyeti doğrular adına konuşmak değil.
Her ikisi de takıntılarını birbirleriyle tatmin etmişler…
Oda Tv, Doğu Perinçek’in eski adamı Soner Yalçın’a ait bir haber sayfası…
Eski MHP’li, Ülkücü Sadi Somuncuoğlu’da Doğu Perinçek’in yeni adamı…
Soruyu soran “AKP’ye her konuda destek veriyor” genellemesi yaparak, “her konu nedir?” diye sorduğunda apışıp kalacak durumdadır.
Keza, birçok konuda Doğu Perinçek, PKK, HDP, CHP, FETÖ ile aynı düşünüp ve hakaret eden Sadi Somuncuoğlu’nda da bir hafıza kaybı yaşandığı görülebilir.
Terörle mücadele için hükümeti yöneten AKP’ye destek vermek mi akla pek uygun değil?
AKP’ye içinde özerklik, federasyon içeren “ABD tipi başkanlık getir destekleyelim” diyen CHP-HDP ikilisi karşısında, üniter yapıyı koruyan, Anayasanın ilk dört maddesini koruyan bir Anayasa Değişikliği konusunda destek vermek mi akla pek uygun değil?
TBMM ‘İç Tüzük Değişikliğinde’, mesela “Kürdistan” ifadesini meşrulaştırmak için kullanan milletvekili ceza alacak olması mı pek akla uygun değil?
Her konuda CHP gibi, HDP gibi düşünün sonra da “pek akla uygun değil” diye MHP’nin aklı başında muhalefet anlayışını eleştirin…
Sadi Somuncuoğlu hafızasını yitirmiş aklıyla MHP’yi ti’ye alıyor.
Oysa hafızasını kaybetmese idi, kendisine Doğu Perinçek’in kim olduğunu tekrar hatırlatırdık.
Doğu Perinçek’in gençlik örgütlerinde konferanslar verecek kadar hafızasını yitirmiş Sadi Somuncuoğlu, HDP ile aynı çizgiye gelmiş, PKK’nın avukatı haline dönüşmüş CHP ile referandumda niçin yanyana geldiğini de açıklasın diyeceğiz. Ama adam bir kere hafızasını kaybetmiş ne desek nafiledir.
Sadi Somuncuoğlu’nun huyudur. Ona Başbuğ Türkeş’te, MHP Lideri Devlet Bahçeli’de “Hizmet alanı” açtığında her ikisini hançerlemiştir.
Siz, şimdi MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirdiğine bakmayın, aynı hafızasız Sadi Somuncuoğlu Başbuğ Türkeş’i de çeşitli bahanelerle eleştiriyordu.
Sadi Somuncuoğlu’nun 6 Ekim 1992 tarihinde Tercüman’a verdiği demeçte; “Türkiye’nin en güçlü kadrolarına sahipken, bunların küçük bir kısmını çatısı altında bulundurabilmek. Sayıca üstün, vasıfça yüksek değerde olan milliyetçi kadroların bir araya gelemeyeceği bir ortam yaratmak. Büyük kısmı siyasetin dışında kalmış olan milliyetçi kadroların bir araya gelmeyeceği bir ortam yaratmak. Büyük kısmı siyasetin dışında kalmış olan milliyetçi kadroları, sırf kendileriyle beraber değil diye hain, satılmış, ajan gibi haksız, yakışıksız ve ağır sözlerle itham etmek. Suçlamadan, asılsız ithamda bulunmadan konuşamaz bir ruh halinde bulunmak. Yüzde 2.9’luk oy oranıyla Türkiye’nin en küçük partisi olmak” şeklindeki ifadeleri buna bir örnektir. Bu sözler üzerine Başbuğ Türkeş’in “Sadi Somuncuoğlu’nu genel başkan yardımcısı yapan benim. Sadi Somuncuoğlu yanlış yoldadır” sözünü gazetelere haber olmuştu.
Sadi Somuncuoğlu’nun MHP takıntısı hep vardı. MHP üzerindeki hesapları hiç bitmedi. Bu hesaplar uğruna Doğu Perinçek’in adamı bile olmayı kabul etti.
Sadi Somuncuoğlu AKP-MHP üzerinden ahkâm kesmeyi bıraksın da, Oda Tv’de bir Pazar sohbeti daha yaparak, Doğu Perinçek, CHP, HDP, PKK, FETÖ ile aynı hedefler için nasıl yanyana nasıl gelmiş onu açıklasın…
“Pek akla uygun olmayan” bu birlikteliği adına bilgiler versin…
Nurzen Amuran, haftaya da CHP-HDP birlikteliğini ve CHP her konuda niçin HDP ile hareket ediyor onu sorsun. Çünkü Sadi Somuncuoğlu’nun destekledikleri CHP’nin kucağında yolculuk yapıyor…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.