Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Gök Gürültülü

Hadi ordan be!

30.08.2013
A+
A-

Zalimlerle birlikte hareket etme noktasında, zalim avcının köpeği olmaktansa av olmayı yeğleyen zihni yapı yok şimdilerde. Daha ziyade sonuçta köpeklik de olsa günümüzde güçlü olanın yanında yer almak haktan sayılır olmuş. Çağımızın hastalığı böyle… Bireysel olarak işlerlik kazanan bu davranış biçimi ne yazık ki devletlerarasında da böyledir.

 

Bugün ne acıdır ki yüzyıldır bir türlü huzur bulmayan Ortadoğu coğrafyasında kan akmaya devam etmektedir. Bunun en büyük nedeni buradaki ülkelerin kendi haline bırakılmaması ve devamlı bir şekilde iç karışıklıkların çıkartılması ve hiçbir şekilde milletleşmesine izin verilmeyen bu coğrafyadaki devletlerde devamlı bir şekilde ABD destekli veya Klasik Küresel Güçlerden İngiltere destekli, Fransa destekli diktatörlerin yönetimleri altında baskıyla ayakta duran rejimler var ola gelmiştir. Böylece Ortadoğu ülkelerinde huzur yüzyıldır tatile çıkmış, demokrasi hiç mi hiç bu topraklara uğramamış, milletleşme günah sayılmış, bunların neticesinde siyasi ümmetçilikle hiçbir yere varılmadığı gerçeği yüz yıllık bir tecrübeyle ortaya çıkmış, millet duygusuna sahip olmayan insanların hep bir yabancı devlet hegemonyası altında görev yapma işbirlikçiliği ile operasyonlar bölgesi olmuştur.

 

***

Kısaca özetlemeye çalıştığım bu bölge petrol açısından vazgeçilmez zenginliklere sahiptir. Yeni adıyla Küresel Güçler olan Emperyalizmin temsilcisi ve Klasik Küresel Güçler ürettikleriyle dünyayı sömürürken bu yöntemin yavaş yavaş zayıfladığını görünce, gözünü Ortadoğu’daki enerji hatlarına dikti. Yüzyıldır da kendi ayakları üzerinde durmasına izin vermedikleri, geri kalmışlığın içine ittikleri, despotluğu zirveye taşıdıkları, darbeler coğrafyası haline getirdikleri bu bölgeyi, mezhep açmazıyla destekledikleri politikalarıyla çorba haline getirdikleri coğrafyaya demokrasi ve huzur getireceklerini iddia eden Haçlı Batı enerji hatlarının kullanımını tamamen eline geçirip sömürüye devam etmek için Suriye’ye müdahale kararı eşiğindedir.

 

Böyle bir ortamda büyük resmi hala göremeyen AKP iktidarı, Müslümanlara karşı Müslüman bir ülkeden atılan silah olarak kullanılmayı kabul etmiş görülmektedir. Hakkaniyet, insaniyet ve dini inanç açısından asla kabul edilemez bir durum olan bu kabulleniş Türkiye’nin de felaketine sebep olacaktır. Bu gerçekler orta yerde dururken Türkiye’nin BOP’un içinde yer alan eşbaşkan sıfatıyla kullanılan bir piyon olmasına nasıl daha devam edilmektedir.

***

Ey AKP, Türkiye’yi bu işlerin içinden çıkarın. Komşu coğrafyalarla asla silinmeyecek düşmanlıkların içine itmeyin. Türk milletinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutun. Bu gün parçalanmalarına sebep olduğunuz, iç savaşlarla karışmasına katkı sağladığınız devletlerin başına gelenler, Küresel Güçlerin arzusu doğrultusunda yarın bizi de sarar. O vakit ah ben ne yaptım demek bu cennet vatanı kurtarmaz. AKP’ye destek olan, payanda olan, köleliğe razı olan güce tapanlar topluluğu biliniz ki, içinde hak, hukuk, adalet olmayan hiçbir zihniyet başarıya ulaşamaz. Türkiye’yi mevcut Ortadoğu coğrafyasındaki ülkelerden biri haline getirmek üzere yola çıkan bu kara zihniyetten desteğinizi çekin. Aldığınız vebal çok büyüktür. Türk milletini ve devletini hedef alanların sonları korkunç olacaktır.

Ortaya çıkan bu tablo içinde AKP, zalimler arasında Hıristiyan olanı tutmaktadır. Hükümet de, cemaat da Suriye’ye yapılacak müdahalede aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyorlar. Diyalogca konuşup, koklaşıp, anlaşıyorlar. Efendibaba Amerikanya’yı imalı bir şekilde hem zalim olarak nitelendireceksin hem de onun yanında yer alacaksın. Ve her fırsatta sözde, göstermelik şeytan olarak taşladığın İsrail’le aynı saflarda Suriye’ye saldırmaya hazırsın. Müslüman kanı dökmeye ne de meraklıymışsınız.

***

Cemaat bugün hükümete Efendibaba Amerikanya’nın isteği doğrultusunda Mısır, Suriye konusunda elimizden bir şey gelmiyor bu yüzden “Allah’ın vasıta ettiğine itiraz mı edeceksiniz?” diyen bir zihni yapı içinde zalimin yanında olmayı Allah’ın gösterdiği yol olarak algılamakta ve bu şekilde Müslüman toprakların Haçlı Batı işgaline onay vermektedir.

Irak’ta meydana gelen bölünmeye, Kürt devletine, Türkmenlerin katledilmesine, Musul ve Kerkük’ün Barzani’ye teslim edilmesine, Suriye sınırlarımızın PYD’li Salih’e teslim edilmesine sessiz kalan, izin veren iktidar; sınırlarımızın basılmasına karşı hiçbir önlem almayan, PKK’ya her istediğini vererek Güneydoğu’da güç olmasını, resmi olmasa da fiili paralel devlet yapısı kurmasına izin veren AKP ve yancıları Suriye’ye, Mısır’a demokrasi götürmekten söz etmektedirler. Bu görüş içinde olanlar size tek bir şey söylenebilir;

Hadi ordan be!

Sağlıcakla kalın

Fikri ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.