Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Hafif Sağanak

HADDİNİ BİL CHP

10.07.2019
A+
A-

“Hadsizlik” üzerine ciltlerce kitap yazılsa herhâlde  yeterli gelmez. Hadsizlik kavramı o derece hassas bir konudur. Hatta vakti zamanında imanın şartlarından biri de  Haddini bilmektir kelamı edilmiştir, bu husus bize büyüklerimizden gelen rivayetler ile aktarılmıştır. Had bilmek; hudutları bilmek demektir. Had bilmek çizgisini ve duracağı yeri bilmek demektir. Had bilmek gelenek ve töresel bir şarttır. Toplumun refah düzeyindeki en önemli noktadır. Had bilmek hem alemlerin Rabbi Hakka ve Hakkın yarattığı her varlığa karşı ölçülü olmaktır. Ölçerek, düşünerek, tartarak konuşmak ya da hareket etmektir. Türk Töremizce ve iman ettiğimiz Türk İslam Ülküsünde Had bilmek prensibimiz ;kırmızı çizgilerimizi oluşturmaktadır. Türk Milliyetçiliği haddini bilerek konuşmayı ve hareket etmeyi talimat eder.

Yıllardan beri Türk Millerine karşı hadsizlik eden CHP aynı eksen ve eylem ile bu hadsizliğe devam etmektedir. 1944 de Türk Milliyetçilerini, Turan sevdalılarını tabutluklara atarak bizlere “Darbe yapacaklar, Faşizmi savunuyorlar” diyerek hadsizliğin en alasını yapmıştır. Türk Milletine karşı haddini aşan CHP; 19 Mayıs Nutkunda yeniden Haddi aşarak 1944 Türkçülük Turancılık yiğitlerine karşı Hadsiz ithamlarda bulunmuştur.

1960 darbesi hususunda İnönü kendisinin seçilmesi için çeşitli teşvikler bulunmuş ve bu hususu tamamen ret eden Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ beyefendiye ve 14’lere karşı had çizgilerini aşmışlardır. İvedi bir iktidar isteyen CHP had sınırı o vakitte ayarlayamamıştır.

Sırtını Komünizme dayayan, solun terör örgütleri ile olan kol kola ilişkileri işe Türk Milliyetçilerini kurşun yağmuruna tutan Sol Türk Milletine karşı haddini aşmıştır. Kan gölüne dönen meydanlar Allah Vatan Millet yoluna karşı çıkan CHP ve serseri mayın misali ortalarda gezen sözde gençleri ile Had sınırlarını çatlatmıştır Türk Milletine karşı. Türk’ün özünü ve adetlerini bilmeyen CHP her alanda had aşarak farklı bir tavır sergilemiştir. Aynı tutum 1980 darbesi öncesi ve sonrasında da gerçekleşmiştir.

Günümüz Türkiye’sinde PKK ve Marksizm örgütlerinin her birini kucaklayan ve bunlar terör örgütü değildir diyen CHP yeniden Had aşmıştır Türk Milletine karşı. PKK ile omuz omuza hareket eden CHP Apo Piçinin çizgisini benimseyenlere kol kanat açarak yeniden had sınırlarını aşmıştır.

Sosyalist ve Komünist bütün topluluklar ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devlet’ini bölme çabalarına ortaklık eden CHP demokrasi, barış, kardeşlik kelamları ile değerlerimize karşı hadlerini aşmışlardır.

PKK ile olan mücadeleye Devlet İşgali diyen HDP ile Kardeşlik bağlarını güçlendiren CHP Terörle mücadeleye işgal diyenlerini kucaklayarak Türk Milletine karşı yeniden hadlerini aşmışlardır. Had bilmekten nasipsiz olan CHP her alanda Türk Milliyetçilerine karşı bu düstursuz haller ile had sınırlarını haddinden fazla zorlamışlardır. Töreden bihaber olanlar ;Medeniyet ve barış çizgilerinden bahsetmeleri acıdır.

Atatürkçülük maskesi ile kürsülerden haykıran CHP Atatürk ilke ve inkılaplarına karşı hadlerini aşmışlardır. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün düşman bildiği ve mücadele ettiği güruhlar ile hareket eden CHP Atatürk’ün kurduğu partiye ihanet ederek Y-CHP sistemi ile Atatürk’ün manevi hatıralarına karşı hadlerini aşmışlardır. Atatürkçülük ; CHP için sadece bir maske vazifesini gütmektedir. Atatürkçü topluluğa karşı da hadlerini aşmışlardır.

CHP grup başkanvekili Özgür ÖZEL İstanbul seçimleri ile alakalı olarak yapmış oldukları konuşma esnasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyimiz hakkında; had çizgisini aşarak düstursuz kelamlar etmişlerdir. Ağzından çıkanlarını ya işitmiyor, ya da had aşmak kendi partileri için vazgeçilmez bir hal aldığı için kendilerine adet. edinmişlerdir. CHP Grup Başkanvekili konuşmalarında had çizgisini aşarak merhaba Türk Milliyetçilerinin Bilge Liderine ve Milliyetçi Ülkücü Harekete karşı HADSİZLİK etmiştir. Bütün Marksist güruh ile kol kola olan CHP, Apo çizgisini benimseyen CHP,        PKK, YPG terör örgütü değildir diyen yine CHP, Ayasofya Ruhuna düşman olan yine CHP..!

CHP grup başkanvekiline Haddini bil diyorum. Milliyetçi Ülkücü Hareketi ağzına alamazsın ve Liderimizi bu şekilde hadsiz bir tavırla eleştiremezsin. Sizler PKK ya gönül verenler ile ittifak halinde Türk Milletine karşı had aşmış bir partisiniz

 

HADDİNİZİ BİLİN..!

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

10.07.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.