Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Haçlı Cübbeliler Yanında Zangoçluk Mu Yapıyorsun Orhan Gencebay

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
02.06.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

“Orhan Baba” idi gönüllerdeki adı…Her kesim tarafından sevenleri vardı. Vatanına , bayrağına , milletine sevdalı bilinirdi. Bu yönde eserler üretir , “Şehitler ölmez ” nağmeleriyle yüreklerde milli ateş yakardı.

Gün geldi, İmralı’daki asker, polis ve onbinlerce masumun katili Öcalan “Akil Adamlar” heyeti kurulmasını AKP’ye emretti , AKP’de ikiletmeden böyle bir heyet kurdu. PKK Açılımını meşrulaştırmak için kurulan bu heyette herkesin “Orhan Baba” gördüğü Orhan Gencebay’da yer alarak herkesi şok etti. Orhan Gencebay attığı bu adımdan dolayı PKK’nın bugüne kadar şehit ve gazi ettiği vatan evlatlarının sorumlusu arasına girmiştir. Şuan da PKK’nın yol kesme , araç yakma , çocuk, asker , sivil kaçırma eylemleri de Orhan Gencebay ve benzerlerinin sorumlulukları arasındadır. 57.Hükümet zamanı sıfırlanmış terör ve teröristler , AKP’nin küresel projeler ışığında tekrar diriltilmiş , Orhan Gencebay gibi Akil Adamlarla da PKK üzerinde imaj çalışması yapılmıştır. Orhan Gencebay bu saatten sonra “Hatasız Kul Olmaz” dese de faydasız ve anlamsızdır. Zaten hatalarında ısrar etmeye devam etmektedir.

Geçtiğimiz gün AKP’nin gazetesi Yeni Şafak’da “Cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın Hakkı” başlıklı haberi çıktı.

Hala orada ‘Ülkenin önünü açacak barış sürecini güçlendirecek akil insanlar ekibi içinde görev aldığını ve bunun kutsal, onurlu bir görev olduğunu’ vurguluyor. Öcalan’ın istediği bir heyette yer almayı kutsal ve onurlu görev sayana ne söylenebilir? Ülkenin önü açılacak diyor , Güneydoğu’da yolları PKK kapatıp , kimlik kontrolünü PKK yapıyor. İşte bunların ufku bu kadardır. “Cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın Hakkı” diyen adamdan ne bekliyorsunuz?

Orhan Gencebay’ın en büyük komedisi de “Dünyada muazzam bir karmaşa var. Batının ekonomisi gittikçe bozuluyor. Bana göre haçlı seferleri hala bitmemiştir” sözü ile “Cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın Hakkı” sözünü aynı anda kullanması olmuştur. Zavallı Orhan Gencebay artık dünyadan bihaber yorumlar yapıyor.

Orhan Gencebay madem Haçlı seferleri sürüyorsa Haçlı cübbe giymiş , Haçlı seferlerini övmüş , Haçlı Ordularına dua etmiş ve Bush’un “Haçlı seferleri başlıyor” diyerek işaret fişeğini attığı Büyük Ortadoğu Projesi’nde Eşbaşkanlık yapan birisini nasıl destekliyor ve Cumhurbaşkanlığı onun hakkı diyebiliyorsun?

“Cumhurbaşkanlığı hakkı” dediğin Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tarih boyunca, Doğu ile Batıyı, Müslümanlar ile Hıristiyanları ayrıştıran en büyük çatışmaların, Haçlı seferleri olduğu iddia edildi. Haçlı seferleri, aynı zamanda tüm bu tarafların birbirini tanıdığı, birbirleriyle iletişime geçtiği, birbirleriyle ittifaklar kurduğu, en önemlisi de, çok yoğun bir şekilde bilim ve sanat noktasında alışverişte bulunduğu dönemlerdir.” demesini bize bir izah eder misin Orhan Gencebay?

Haçlı seferlerinin ne olduğunu bilerek mi yoksa laf olsun diye mi konuşuyorsun? Recep Tayyip Erdoğan Haçlı seferlerini övüyorsa , senin “Bana göre haçlı seferleri hala bitmemiştir” sözün de ona destek mi oluyor?

Haçlı Seferlerini eleştirmek için konuşuyorsan , senin bu ifadelerine Recep Tayyip Erdoğan fırça atarsa ne cevap vereceksin?

Seni kutsar , sinirlenip sana doğru haç fırlatırsa ne yapacaksın? O zamanda “Batsın Bu Dünya” mı diyeceksin?

Orhan Gencebay , Haçlı Cübbeliler yanında Zangoçluk yapmayı bırak… Biraz itibarın kalmıştı onu da tüketme.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.