Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Parçalı Bulutlu

Habur’da Kahraman Yapmıştın , Şimdi Sokak Serseri Mi Oldular?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
13.10.2014
A+
A-

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu’nun yönettiğini sandığımız Türkiye’nin ne hale geldiğini ibret ve dehşetle izliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı rolünü oynuyor, Ahmet Davutoğlu ise Başbakan rolünü bile oynayamıyor.

İşte bu manzara sebebiyle Türkiye’de yönetim konusunda büyük bir boşluk vardır. PKK’nın Türkiye genelinde başlattığı terör eylemleri bunun en bariz örneği olmuştur. AKP’nin “Terör bitti, çözüm süreci başladı” diye uyuttuğu kitleler bunun bir uyku masalı olduğunu son yaşanan olaylarda bir kez daha anlamıştır. AKP’nin yol ve dava arkadaşı durumuna gelmiş PKK’nın Türkiye genelinde başlattığı terör eylemleri, PKK’nın silah bırakmadığını, bırakmayacağını ve eskisinden daha geniş eylem alanı kazandığını göstermiştir.

AKP taviz verdikçe PKK daha çok istedi. AKP taviz verdikçe PKK güçlendi. Bugün kendini besleyip, büyüten AKP’yi bile takmıyor.Bunun böyle olacağı AKP’nin “PKK Açılımını” başlattığı ilk günden belliydi. Çünkü AKP kendisine verilen küresel misyonu hayata geçirme peşinde iken, terör örgütü PKK da kendi taleplerini gerçekleştirme peşindeydi.

57.Hükümet zamanı eli kolu bağlanmış, terör eylemleri sıfırlanmış PKK, AKP ile birlikte zombi olarak tekrar dirilmiştir. AKP’nin bir beyni İmralı, diğer beyni Kandil olmuştur. İmralı’daki Öcalan’ın, Kandil’deki örgüt önderlerinin açıklamalarını ve yaşanan gelişmeleri düzenli takip edenler zaten bu ülkenin bu noktaya getirileceğini çok önceden biliyordu. Bu bilenlerin başında da Türk milliyetçilerinin Lideri Devlet Bahçeli gelmekteydi. AKP hükümetine hangi ikazı yaptıysa, Türk milletini hangi konuda uyardıysa bugün hepsinde haklı çıktığı görülmüştür. PKK Açılımına karşıtlık konusunda duruşu en net ve en kararlı parti MHP olmuştur.

“Taleplerim gerçekleşmezse 500 bin kişilik halk savaşı olur” diye tehdit eden Öcalan gerçeğini MHP’den başka gören ve uyaran olmamıştır.

Dün Başbakan sıfatını taşırken PKK’lı teröristleri Habur sınır kapısından kahraman gibi karşılatan ve “Habur Sınır Kapısı’nda yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye’de iyi güzel şeyler umut verici gelişmeler oluyor. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuşmalar yaparak PKK’ya yol açan, onlara cesaret veren Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan, bugün PKK’nın Türkiye genelindeki terör eylemleri için “Türkiye terör örgütlerinin, sokak serserilerinin istikametini değiştirecek ülke hiç değil” konuşmasını yapıyor.

MHP seni başından beri “ateşle oynama ,ülkeyi yakacaksın” diye uyarırken, MHP’yi çözüm istemeyen , “kandan beslenenler” diye suçluyordun! “PKK Düşman değil” konuşmaları yaparken, şimdi ne oldu da bu alçakları “Sokak serseri” yaptın?

Kamera önünde “Sokak serserisi” diyor ama perde arkasında da İmralı’daki Öcalan ile PKK’nın siyasi tasmalısı Demirtaş’ı telefonla birbirine bağlayıp, terör eylemlerini PKK’ya yalvararak durdurmaya çalışmıştır.

PKK’lı Selahattin Demirtaş’ın “Dün gece sayın Öcalan ile kısa bir mesaj bağlantısı kurma imkanı bulduk” ifadesi bu yalvarma girişiminin belgesi olmuştur.

Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu üzerinden değerlendirme yapmak istemiyorum. Çünkü o Başbakanlık yapmıyor, o sıfatı sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın asistanlığını yapmak için taşıyor. Biraz siyasi onuru olsa, bugün o sıfatını taşıdığı görevden istifa eder ama o da baştan bildiği bir işin altına girdiği için bu durumu mesele yapmıyor.

Fakat bu durum Türkiye için büyük bir meseledir. Ülke zaten bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan yönettiği için bu hale gelmişken, hala onun her yere elini uzatması ülkenin felaketten kurtulması mümkün değildir.

PKK bugün bu hale gelip, Türkiye’nin her yerinde terör eylemi yapma konumuna gelmişse bunun başlıca sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bugün Türkiye’de iç çatışma çıkarmak isteyenler onun oluşturduğu atmosferi kullanmaktadır. Sürekli ayrıştıran, ötekileştiren dili toplumdaki birliği, beraberliği ortadan kaldırmıştır.

Devletin tüm imkanını ve kaynaklarını kullanarak Cumhurbaşkanı oldu. Tarafsız olması gereken makamda bile hala muhalefete, sivil toplum kuruluşlarına, medyaya, ona-buna laf yetiştirmeye çalışıyor.

PKK’nın bu derece de eylem alanı bulmasının, güçlenmesinin yegane sebebiyken bile yüzü kızarmadan hala tören tören gezip konuşma yapabiliyor.

Ey Recep Tayyip Erdoğan !

Şunu-bunu geçtik de Öcalan’ın “Ben ne dersem Tayyip Erdoğan onu yapıyor” sözüne bile hala cevap verememiş birisi olarak, daha muhalefetle uğraşmayı nasıl becerebiliyorsun?

Türkiye’nin huzuru, birliği, kardeşliği için makam odan da çıkma…Bu saatten sonra Türkiye’ye yapacağın en büyük ve tek iyilik inan bu olacaktır.

Yıldıray Çiçek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.