Gürsel Tekin’den CHP’ye eleştiri: Oylarımız eriyor! Ankara’da oturarak demokrasi mücadelesi verilmez

Gürsel Tekin’den CHP’ye eleştiri: Oylarımız eriyor! Ankara’da oturarak demokrasi mücadelesi verilmez
23.08.2020
A+
A-

CHP’nin başarısızlığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Anketlere bakıyoruz, hiçbir partide ciddi bir oy artışı yok. Ben CHP’liyim. Diyorum ki bu dönemde oyumuz artmıyorsa kendimizi check etmemiz lazım. Bizim oyumuz neden artmıyor?” dedi.
Gürsel Tekin’den Kılıçdaroğlu’nu kızdıracak sözler: Oylarımız eriyor! Böyle mücadele verilmez
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kendi partisini sert sözlerle eleştiren Tekin, şu ifadeleri kullandı:

”BİZİM OYUMUZ NEDEN ARTMIYOR?”

”Anketlere bakıyoruz, hiçbir partide ciddi bir oy artışı yok. Ben CHP’liyim. Diyorum ki bu dönemde oyumuz artmıyorsa kendimizi check etmemiz lazım. Bizim oyumuz neden artmıyor? Neden kararsız seçmen sürekli artıyor da, CHP anketlerde klasik oy havzasında duruyor?”

”BİZE OY VERENLER OY VERMEKTEN VAZGEÇİYOR”

”Kalelerimizde oy oranımız düştü. Bu konuda da bir araştırma yapılmadı. Kim bize niye oy veriyor, daha önce bize oy verenler neden oy vermekten vazgeçiyor? Bunu sormuyorsak 2023 hedeflerimize ulaşamayız.”

”İBB’Yİ KAZANMAMIZA RAĞMEN 1 YILDA 3500 ÜYEMİZ İSTİFA ETTİ”

”Yıllarca bu partiye üye olan insanlar istifa ediyorlar. İstanbul’un en büyük ilçelerinden bir tanesinde 1 yılda 3 bin 500’den fazla üyemiz istifa etti. Bakın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazandık, ona rağmen böyle bir tablo ortaya çıkıyor. Gidip hepsine sormamız, neden istifa ettiklerini, gönüllerinin neden kırıldığını öğrenmemiz lazım.”

”KATILIM ORANI DA OY ORANIMIZ DA DÜŞTÜ”

”31 Mart seçimlerinde kalelerimiz dediğimiz ilçelerde seçime katılım oranı da oy oranımız da düştü. Bunun nedenini öğrenmezsek ileri nasıl adım atacağız? Genel Merkez bu konuda araştırmalar yapmak zorunda.”

”ANKARA’DA OTURARAK DEMOKRASİ MÜCADELESİ VERİLMEZ”

”Tüm gücümüzle çalışmak zorundayız. Ankara’da oturarak demokrasi mücadelesi verilmez. Demokrasi mücadelesi sahada, sokakta, hayatın her alanında verilir. Kaybedilen her dakika, israftır, zararlıdır.”

”BİRİLERİ ‘NE OLURSA OLSUN KAZANACAĞIZ’ DİYOR”

”Biz iktidar istiyoruz. İktidarı kimse bize altın tepside vermeyecek. Kazanmak zorundayız. Efendim birileri diyor ki “Boş ver, ne olursa olsun kazanacağız.” Bu işin garantisi yok. Çalışan kazanır.”

”TER AKITMADAN ZAFERE ULAŞILMAZ”

”Bir takım ne kadar iyi olursa olsun sahada da gol atması, mücadele etmesi, maçları kazanması gerekiyor. Biz bu mücadeleyi ortaya koyarsak millet de tabelayı değiştirir. Ter akıtmadan hiç kimse zafere ulaşamaz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.