Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Gücünü Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisiyiz

Gücünü Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisiyiz
01.04.2018
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Konya Milletvekili  Sayın Mustafa KALAYCI’nın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 

Milliyetçi Hareket Partisi tarih yazmakta, ülküleri bir yıldız gibi parlamaktadır.

Allah’a şükürler olsun ki, 18 Mart 2018 tarihinde 12’inci Olağan Büyük Kurultayı’mızı muazzam bir katılım, eşsiz bir heyecan atmosferi içinde gerçekleştirdik. Ne kadar sevinsek azdır, ne kadar gururlansak eksik kalacaktır.

18 Mart’ta, tarihi ruhuna muvafık olacak şekilde, Çanakkale aşılmaz iradesi Milliyetçi-Ülkücü Harekette tecelli etmiş, aynısıyla temsil edilmiştir. Çünkü Milliyetçi Hareket, Çanakkale’de devleşen gücün bu zamandaki varisidir.

103 yıl önce, Çanakkale kıyılarına bedenleriyle adeta duvar ören kahramanların hayranlık uyandıran fedakârlıkları Milliyetçi-Ülkücü Hareket’te vücut bulmuştur.

Aynı gün beka mücadelemizin kritik yerlerinden birisi olan Afrin’in denetim ve kontrol altına alınması, sonuçta ay yıldızlı al bayrağın hükümet konağına asılması Kurultayımıza anlam katan, heyecan kazandıran bir başka gelişme olarak dikkat çekmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi; milli duruşuyla gönüllere girmiş, şühedaya vefasıyla manevi görevini yerine getirmiş, millete beka hissiyat ve hedefiyle Türklüğün ana çatısı olmuştur.

Büyük Kurultayımız milli gönüllere ümit aşılamış, millet düşmanlarının, milliyet yoksunlarının uykularını kaçırmıştır.

Nitekim, başta Sözcü olmak üzere bazı gazetelerin malum köşe yazarları; mayalarının, meşreplerinin, tıynetlerinin gereğini yapmak için sıraya girmişlerdir.

Türkiye düşmanlığının, Türk düşmanlığının, MHP düşmanlığının sözcüleri yine Milliyetçi Hareket Partisine yönelik saçma sapan iddialarını dile getirmişlerdir.

Hep aynı masal, hep aynı hava, hep aynı ezber.

Bunlar; FETÖ’ye kur yaparlar, PKK’ya arka çıkarlar, Türkiye düşmanlarıyla saf tutarlar, Kıbrıs’ta Rum, Ege’de Yunanlı, Karabağ da Ermeni, Kudüs’te Siyonist, Irak’ta Barzani peşmergesi, Suriye’de PYD’li olurlar.

Brüksel’de jurnalci, Vaşington’da mandacı olarak karşımıza çıkarlar. Bunlar her kılığa girerler de, ne hazindir ki bir tek Türk olmazlar.

Bunlar; hüsranlarına, haklarında ezeli hüküm verilmiş mahluklardır.

Bunların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar; gözleri vardır ama onlarla göremezler; kulakları vardır ama onlarla işitemezler.

Ve işte onlar o gafillerin ta kendileridir. Tam anlamıyla gafil diye işte bunlara denilir. Zira beyinleri ve kalbleri var, fakat şuurları yoktur. Nefislerine karşı şahit olmuşlardır da kendi özlerinden haberleri olmaz, fıtratlarındaki misak ve taahhüdü duymazlar, aldırmazlar.

Milliyetçi Hareket, milli ve manevi emanetlerine gözü gibi bakan; ilkeli, iradeli, tutarlı, ahlaklı, ülküleriyle var olan bir millet şaheseri, milli duruşuyla zamanlar üstü bakabilen köklü bir partidir.

Biz muazzam bir fikre dayanan, varlığını Türk varlığına adayan, gücünü ve ülkülerini Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Üç Hilal’dir sancağımız, Kızılelma’dır kararımız, Ötüken’dir kaynağımız, Türk-İslam Ülküsü’dür kaderimiz.

Herkesin bilmesini özellikle tavsiye ederiz ki; “sayılmayız parmak ile, tükenmeyiz kırmak ile.” Çünkü biz millet mukadderatının bekçisi, milli ülkülerin takipçisi, Türk asırlarının sadık emanetçisi Milliyetçi-Ülkücü Hareketiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.