Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Gönderen Sensen, Şerefsiz Kim?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944

Yıldıray Çiçek

Dönüp dolaşıp aynı konuya geliyoruz. Nedir o geldiğimiz konu? Başbakan Erdoğan’ın şerefsiz ölçümlerine!

Miting meydanlarında kandırıla kandırıla bir hal olmuş halkı yine kandırmak için “Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir.” diye haykıran Recep Tayyip Erdoğan şimdi ise “MİT Müsteşarımızı İmralı’ya gönderen benim, Oslo’ya gönderen benim.” açıklamasını çok net bir şekilde itiraf etti.

Bu itiraf aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi karakterinin de ne halde olduğunu göstermektedir. Sadece bu konuda değil, Başbakan Erdoğan birçok konuda bu siyasi karakteri ile Türkiye’yi yönetmektedir.

Çıkıyor milyonların huzurunda “PKK ile görüşen, görüştü diyen şerefsizdir” diyor, yine aynı kişi “PKK ile görüşmeleri ben yaptırdım” diyebiliyor. Bu kişinin partisi ise Türkiye’de %50 oy oranı ile tek başına iktidar koltuğunda oturuyor.

Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyasetine adım attığı günden bu yana hep böyle davranıyor. Bence onda tutarsızlık yok… O sabah söylediğini öğlen inkâr eden bir siyasi karakter… Her konuda böyle davranıyor ama siyasette de hep kazanan oluyor. Mesele bu duruma oy veren vatandaşta, bu duruma alkış tutan toplumda…

Oyu da, alkışı da fazla alan Recep Tayyip Erdoğan “Şerefsizlik” kavramının ne manaya geldiğini idrak edemiyor, ucuzca kullanıyor ve maalesef altında böyle ezilip kalıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son yaptığı net itiraf sonrası, onu gören her vatandaşın “Sayın Başbakan bize şu şeref ve şerefsizlik kavramlarının ne manaya geldiğini anlatır mısın?” diye sormaları lazımdır. Başbakan emin olun yine her soran vatandaşı kandırır ve vatandaşı sorduğuna soracağına pişman eder. Hele birde iknasını ayetlerle, hadislerle süslerse vatandaş kendisini günaha girmiş gibi bile hissedebilir.

Ama o vatandaş yine kandırılmamak istiyorsa Kur’an-ı Kerim’den şu ayeti “Ki onlar, yalan şahidlikte bulunmayanlar, boş ve yararsız sözle karşılaştıkları zaman onurlu olarak geçenlerdir.” (FURKAN SURESİ / 72) ve şu Hadis’i Şerif’i “Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise, Cennete çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise Cehenneme götürür.” [Buhari]” Başbakana hatırlatıp, arkasına bile bakmadan gidebilir.

Başbakanın bu son itirafı, daha önceden ortaya attığı yalanının tamamen çöküşü olmuştur. İlk günlerde MHP’nin tespitleri, son günlerde de ortaya çıkan ses kayıtları ve devletin savcılarının ortaya koyduğu belgeler, AKP iktidarının yalanlarını gün yüzüne çıkarmıştır. Başbakan resmen kendi sözlerini tekzip edercesine “Ben yalancıyım” demiştir.

Başbakan Erdoğan’da siyasi ahlak anlayışı biraz olsun varsa Türk milletinden ve MHP’den derhal özür dilemelidir.

PKK ile pazarlık yaptığını ortaya çıkaran MHP’ye “Şerefsizler, Alçaklar” diye saldıran Başbakan Erdoğan bu son itirafından sonra ayna karşısında “Ben siyasi menfaatlerim için ne hale düşüyorum?” diye kendisini sorgulamayı düşünür mü acaba? Başbakan Erdoğan da haklı, sadece bu durumu yok ki, buna benzer kaç tane hali var, hangi birini sorgulasın…

Bence tekrar tekrar söylüyorum. Başbakan Erdoğan’dan önce bu millet, bu toplum “Böyle birini nasıl Başbakan yaptık” diye kendisini sorgulamalıdır.

Başbakan Erdoğan bu duyarsızlık, vurdumduymazlık kayığına binmiş yolculuk ediyor. O işini biliyor, yolunu buluyor… Olansa yine Türk Milleti’e oluyor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.