Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

Giden Kep Değil Bayrak

10.06.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

Ülke tam anlamıyla bir bitmişlik, tükenmişlik yaşıyor. Memleket yanıyor, iktidar sahipleri hala ceviz üzerinde fındık kırıp, gecelerde, düğünlerde gezip tozmaya devam ediyor. Bölücü terör çetesi iş makinelerini, yolcu otobüslerini yakıyor. Dağlarda, şehirlerde cirit atıyor, hükümet kem küm ediyor. Net, sert, Türk milletini yüreğine su serpecek bir açıklamada bulunamıyor. Bulunamıyor çünkü bebek katiliyle görüşüyorlar, yol haritası adı altında emir ve talimatları oradan alıyor.
https://www.asikurtlar.com/wp-admin/post-new.php#
Ne görüşmesi diyenlere, PKK’lı Duran Kalkan’ın şu açıklamasını tavsiye ederim; “Amed-Bingöl hattında ve Hakkari yöresinde bir süreden beri kahramanca direnen halkımızın tarihi direnişini selamlıyor, kutluyor ve başarılar diliyoruz. Gerçekten de Lice ve Meskan direnişleri daha şimdiden tarihe iz bırakan, önemli sonuçlar veren direnişler haline geldi. Bu direnişler sayesiyledir ki, AKP Hükümeti İmralı’ya gitmek Amed’e gelmek, Önder Apo’ya ve halkımıza yalvarmak zorunda kaldı.”

İşte gerçek AKP hükümeti bu! Bebek katiline yalvaran, Diyarbakır’a gitmek zorunda kalan, onların verdiği yol haritasını harfiyen uygulayarak, bebek katili ve bölücü çetenin kıçını kaldıran bu hükümettir. Adamlar tehdit ediyor, ‘bu ülkede çocuk büyütülmez, o yüzden çocukları geri vermeyiz’ diyor, pişmiş kelleler ‘bir sıkıntı yok’ diyerek, yola devam ediyoruz mesajını veriyorlar.

Yola devam öyle mi?

2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın sınırları içinde asılı bulunan Türk bayrağı indirildi. Böyle bir kara leke var mı? Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarını korumakla ve herhangi bir savaş halinde Türkiye’nin çıkarlarını savunmak zorunluluğu, görevi olan ordu, kapısının önündeki bayrağa sahip çıkamamıştır. Askerlik yaparken bazı şylere nasıl sahip çıkılması anlatılır, mesela bir asker kepini kaybederse, “kep gitti namus gitti” denir. Aşağılanır. İyi de şimdi Komutanlığın kapı önündeki bayrak gittiyse kaybolan ne? Sayın yetkililer kaybolan ne? Giden kep değil, bayrak, bayrak.

Bayrağın ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur herhalde? Burası yabancı bir ülke değil, burası Ermenistan değil. Bir milletin simgesidir bayrak. Saygı duruşları onun önünde yapılır, İstiklal Marşı onun önünde okunur. Bu gün Mithat Cemal Kuntay’ın kemikleri sızlamaktadır… Ne demişti üstat; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/ Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

Hele Arif Nihat Asya, ‘Burası Türkiye mi?’ diye soruyordur kendine.

“Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,

Işık ışık, dalga dalga bayrağım!

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.”

Evet, o mavi göklerin kızıl ve beyaz süsü kendi ülkesinde, gönderden indirilerek, hem de askerin bahçesindeki gönderden indirilebiliyorsa söyleyecek söz bulamıyorum. Bu asker ne iş yapıyor? Baylar, başında hiç kimse olmasa da, bir asker bulunsa da hiç ama hiç kimse böyle bir harekette bulunamaz, böyle bir şeye cüret edemez. Ancak siz bölücülere o kadar taviz verdiniz ki, onları azdırdınız. Ufak ufak başlattıkları olaylara ses çıkarmadınız, şimdi böyle olaylar altında ezilip kalıyorsunuz.

Kıbrıs’taki olayı hatırlayın, bayrak direğinde bulunan bayrağı indirmek istenen Yunanlı tek kurşunla mevta olmuştu. Yarabbi, şu düştüğümüz hale bakın. Bunlar yarın karakolların önlerinden de bayrak indirir. Hatırlayın bu ülkede Allah yazılı dövme yaptırdı diye öldürülen barmen de vardı. Şimdi ise Bakara süresine makara diyenlerle beraber gülünüyor, Kuranla dalga geçen balkonlara taşınıyor.

Tamam ölüm olmasın, kimse ölümden yana değil. Lakin herkes haddini bilsin. Türk milletini temsil eden bayrağı parçalamanın, gönderden indirmenin sonucunda ne olacağını bilmesi gerekiyor. Türk milletinin dini değerleriyle, Allah’ın sözleriyle oynandığında, dalga geçildiğinde, tiye alındığında ödüllendirilmeyeceklerini, ne olacağını bilmesi gerekir.

Eğer yetkililer şu andan itibaren Lice’de her binaya bayrak astıramıyorsa hiç ama hiç orta yerde dolaşmasınlar. Erkeklik taslamasınlar… Bölücü çeteyle oynandığında ‘Hem sindirirler, hem de bayrağını indirirler’ bunu bilerek hareket edeceksin. Bölücülere teslim olmayacaksın.

Bütün vatanın gözü yaşlı bu gün… Gökler bardaktan değil, kazanlarda boşalır gibi boşalsın. Mademki bu topraklarda barınan, ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını teneffüs edenler bu hainliği yapacak, mademki bazıları bu adiliğe göz kapayacak, o vakit batsın dünya.

Korkan korksun, tüm silahlarına, kuvvetine rağmen etek giymeyi kabullenenler, olana bitene gözlerini kapatıp, sırtını dönenler… Biz son nefesimize kadar haykıracağız. Kendi ülkemizde parya olmak istemiyoruz. Bırakın 3.Havalimanını da ülkeyi getirdiğiniz şu hale bakın! Bütün Türklük hainlerine inat;

“Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:

Yer yüzünde yer beğen!

Nereye dikilmek istersen,

Söyle, seni oraya dikeyim!”

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.