Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Gidecek başka yerimiz yok

16.08.2017
A+
A-

Ülkemizin bir ihanet sarmalıyla karşı karşıya kaldığı ve beka sorunu yaşadığı, devleti yönetenler tarafından acı biçimde itiraf edilmiştir. Ne yazık ki, söylenenler doğrudur ve Türkiye yılların yanlışları, ihmalleri, yetersizlikleri sebebiyle göz göre göre bir kurtuluş savaşı verme noktasına getirilmiştir. Bu saatten sonra yapılacak şey, bu sarmalı kırmak ve yeniden silkinip ayağa kalkmaktır. Bu noktada MHP’nin çok özel bir görev üstelendiğini, ülkenin selameti için büyük fedakarlıklara katlandığını, akıl ve vicdan sahibi herkes kabul edecektir. Buna rağmen, bazı zavallıların hala MHP’ye saldırmaları sözün bittiği yerdir.

BU ÜLKE BİZİM
Zor ve sıkıntılı bir dönemdeyiz, fakat oturup karaları bağlayacak değiliz. Bazıları için bu ülkeden kaçıp gitmek dahil, başka çıkış yolları olabilir. Ancak, bizim bu ülkeden başka ne gidecek, ne yaşayacak bir yerimiz yok. Dedelerimiz kanlarıyla bu toprakları vatan yaptı, gerekirse biz de her türlü bedeli ödeyerek vatan kalmasını sağlamakta kararlıyız. Bu kararlılık aynı zamanda bir sorumluluk da getiriyor. Özel hesapları, siyasi beklentileri bir kenara bırakıyır, “önce ülkem” diyoruz. Başka türlü bu kuşatmanın yarılması mümkün değildir. İçeriden ve dışarıdan amansız bir saldırı altıntayız. Gözümüzün içine baka baka ihanet ediyor, arkadan vuruyorlar. ABD’nin kalleşliklerine Avrupa’da dahil olmuştur. Kelimenin tam anlamıyla 100 yıl öncesinin kirli ve kanlı planlarıyla karşı karşıyayız. O zamanda kuşattılar, içerden çökerttiler ve paylaştılar. Elbirliğiyle ve topyekün mücadeleyle bu kuşatmayı yardık, ayağa kalktık ve yeni bir devlet kurduk. Yine yaparız. Bu defa işimiz çok daha kolaydır, çünkü her şeye rağmen devletimiz ayaktadır. Meclisimiz açıktır. İrademiz yerindedir.

CHP SORUN HALİNE GELDİ
FETÖ ihaneti ve terör kahpeliği karşısında bu milletin nasıl kenetlendiğini büyük bir gururla gördük. 15 yaşında şehit edilen Eren’imize milletimizin sahip çıkmakta yarışması ümitlerimizi çok daha arttırmıştır. Bütün beklentimiz ve dileğimiz bu kenetlenmenin, bu şahlanışın siyasete de yansımasıdır. Bu noktada CHP’nin akıl almaz yanlışları, Kemal Kılıçdaroğlu’nun akıllara durgunluk veren değerlendirmeleri içimizi sızlatmaktadır. Türkiye sınırlarını aştılar, yurt dışındaki gazetelere devletimizi gammazlıyor, milletimizi kötülüyorlar.Bunun anlaşılır, kabul edilir hiçbir tarafı olmadığı gibi, tarih önünde büyük vebal üstlenmektedirler. Daha önce yazdığımı, bir defa daha tekrarlamak durumundayım: Türkiye’nin anamuhalefet partisi, ülkenin en ağır ve ivedi sorunu haline gelmiştir.

KANDİL’E TÜRK BAYRAĞI
Yapılacak çok iş var. Devlet FETÖ yıkımından geçti. Terör hala canımızı acıtıyor. Ekonomiden, sosyal sorunlara, dış politikadan eğitime kadar birçok alanda ivedi tedbirler almak gerekiyor. Hiç vakit geçirmeden ve kararlılıkla bir taraftan devleti bütün kurumlarıyla yeniden işler ve güvenilir hale getirip ayağa kaldırırken, diğer taraftan varlığımıza doğrudan tehdit teşkil eden terör örgütleriyle esaslı, kararlı ve sonuç alıcı bir mücadele vermek durumundayız. ABD ve Almanya başta olmak üzere, müttefik ve dost sandığımız birçok ülke terör örgütlerini açık ve aleni şekilde destekleniyorlar. Bunlar için FETÖ’nün PKK’dan, PKK’nın DEAŞ’ta hiçbir farkı yoktur ve tamamını azdırıyor ve üzerimize salıyorlar. Bunlara verilecek en güzel cevap, ne yaparlarsa yapsınlar bu milletin ülkesinden ve devletinden vazgeçmeyeceği ve bu ihaneti mutlaka durduracağını göstermektir. Çok şükür, milletimiz bu konuda çok sağlam ve dünyayı kendine hayran bırakan bir duruş ortaya koymaktadır. İşimiz zordur, ama bu zorluğu aşmaktan, bu kirli oyunları bozmaktan başka çaremiz yoktur. Sayın Devlet Bahçeli’nin “bir gece Kandil’de görünmenin zamanı çoktan gelmiştir” sözünün gereğini yapmak, elimizi güçlendirmekle kalmayacak, hainlere de büyük bir ders olacaktır.

BAŞKALARINDAN HİMMET BEKLEYEMEYİZ
Suriye en uzun sınırımızın olduğu ülkedir. ABD’nin gayreti ile açık bir bataklığa dönüşmüştür. Kimin ne dediğine, ne yaptığına, ne istediğine, hatta nerede durduğuna bakmadan, kararlı biçimde bu bataklığı kurutmak zorundayız. Bir kere daha ve altını çizerek belirtelim: Suriye’deki belirsizlik devam ettikçe, bize huzur yoktur. Varlığımızın temini için ne ABD’den, ne Rusya’dan, ne İsrail’den, ne de başka bir ülkeden himmet bekleyemeyiz. Gelinen aşamada kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Onların hangi hesabı yaptığı, Türkiye’ye hangi rolü biçtiği kendi sorunlarıdır. Biz ne yapabileceğimizi Fırat Kalkanı Operasyonu ile gösterdik. Gerekirse yine aynı sorumluluğu alacağımızı, başta bölgedeki devletler olmak üzere, bütün dünyaya hissettirmeliyiz.

SIRA TÜRKİYE’YE GELECEK
Asla unutmamamız gereken gerçek şudur: Etrafımızda ve hatta içimizde çok kanlı ve kalleş bir oyun oynanıyor. Bu oyun başarıya ulaşırsa, sıra artık Türkiye’nin varlığına gelecektir.Bu oyuna bozmak ve kendi varlığımızı ve birliğimizi her şeyin önünde tutmak bir mecburiyettir. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan hiç kimsenin buna itirazı olamayacağı gibi, destek olmak ve bu zor dönemi elbirliği atlatmak için siyasi hesapları bir kenara bırakmak gerekiyor. CHP’nin hala anlayamadığı nokta burasıdır.

 

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.