Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Geri dönüş yok

10.01.2018
A+
A-

Türkiye zor bir yılı geride bıraktı. Türkiye’yi, Türk ve İslam alemini, aynı zamanda bölge ve dünya dengelerini doğrudan etkileyen pek çok gelişme yaşandı. MHP her sorunun aşılmasında, ülkenin düze çıkarılmasında inisiyatif aldı ve her ne pahasına olursa olsun gereğini yapmaktan geri durmadı. 2018 yılına da bu kararlılıkla girildi. Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli, önce gazetecilerle yaptığı kahvaltıda, sonra da grup toplantısında MHP’nin bundan sonraki siyasetiyle ilgili çok açık, net ve kesin ifadeler kullandı. Bu kararlı ve onurlu duruş elbette bu ülke ve milletle meselesi olanları çok rahatsız ediyor. Onlar için yapacak bir şeyimiz yok. Biz, MHP’nin ne yaptığını, ne yapacağını sayın Bahçeli’nin grup toplantısı yaptığı açıklamalara bağlı kalarak bir defa daha özetleyelim:

NANKORLÜK

Kudüs konusunun uluslararası toplumun gündeminde olduğu bir sırada, ABD ve İsrail’in maşalığına soyunan bu sömürge artığının, Medine kahramanı Fahreddin Paşa’ya ve Sayın Erdoğan üzerinden ecdadımıza dil uzatma densizliği tek kelimeyle haramzadeliktir. Ayrıca nankörlüktür. Bir hırsız varsa, bir hain aranıyorsa, Osmanlı’ya ihanet eden bir avuç haçlı kalıntısından, onların bugünkü taşeronlarından başkası olamayacaktır. Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı’nın Türkiye hazımsızlığı, emperyalizmin kripto elemanlığına soyunması ülkesi ve kendi adına ayıptır, kayıptır, kahredici edepsizliktir. Hırsızlık, şehit kanıyla suladığımız vatan toprakları bir bir elimizden gasp edilirken düşmanla işbirliği yapanların iki cihanda da alınlarına kara bir leke gibi yapışmış unvanıdır. Hırsız ise, Türk ve İslam’ın onurunu savunan kahraman ecdadımıza pusu kuranların ta kendisidir.

TEMBİHLİ JÜRİ

Şunun bilinmesini bilhassa isterim ki, Arap Baharı isimli kaos süreci aşama aşama Anadolu’ya gelecek, kademe kademe Türk devletini yıkıp yutacaktı. Hedef buydu, belli olan plan ve kurgu böyleydi.Bunu başaramayan Türkiye düşmanları, bu kez de, ABD’de siyasi bir mahkeme kurarak İranlı şarlatanı sanık mertebesinden tanık seviyesine çıkartarak şanslarını denemek istediler. Tembihli jüri kurdular. Bağımlı hakim ve savcıyla kolları sıvadılar. Türkiye’yi yargılamayı amaçladılar. Finans ve bankacılık sistemimizi karalayarak operasyonlarına farklı bir içerik kattılar. Bir devlet bankamızın güya adını ve itibarını linç etmek için kuyruğa girdiler. Açıkça diyorum ki, ABD kumpası Türkiye’ye sökmez, siyasi mahkemenin hükmü bu aziz millete geçmez, geçmeyecektir. Ne yapılmak, nereye varılmak istendiğini sağır sultan duymuştur. Karşımızda küresel ve bölgesel bir hesaplaşmanın patırtısı, gürültüsü vardır. Karşımızda Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve hukuki cendereye alınma kurnazlığı görünmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi bunu inançla, iddiayla, kararlılıkla reddetmektedir.

GÖNÜL HUZURUYLA

Türkiye’nin mutabakata, milli beka ve hassasiyetlere dayanan bir hükümet sistemine ihtiyacı olduğunu en küçük siyasi çıkar ummaksın ifade ve itiraf etmiştik. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bina edilmesini tavizsiz şekilde destekledik. Bu destek ve katkımız, açık açık söylüyorum, 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde de mutlaka devam edecektir.Hatta seçimlerle sınırlı kalmayacak, 2019’dan sonraki beş yıl boyunca da, yeni sistemin iyice kökleşmesi ve kalıcı hale gelmesi için milli ve tarihi sorumluluğumuz kapsamında süren işbirliğinin, doğacak ahlaki ittifakın gereğini gönül huzuruyla yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tam manasıyla oturması ve olgunluk kazanıp inşası için Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşen görevi eksiksiz yapmaya azimli, istekli ve iradelidir. Bu şartlar altında, partimiz 2019’da uzlaşmaya açık ve talipli olduğundan Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaktır. 2018’de yeni sisteme uyum için gerekli olan yasal düzenlemelerin süratle hayata geçirilmesi ise bir başka ana gündem maddesidir. Bu konudaki tercih ve kararımızın istikameti de bellidir. Parti olarak, 7 Ağustos Yenikapı ruhuna, 16 Nisan Halkoylaması şuuruna bağlıyız, bağlı kalacağız. Türk milletinin kabul ve tasdik ettiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden geriye dönüş yoktur. Mevcut sistemden dönmeye çalışanları, dönüş için çağrıda bulunanları, çaba gösteren yandan çarklıları tanımıyoruz, tanımayacağız. Artık taraflar netleşmiştir. Niyetler netleşmiştir.

MİLLET NE DİYOR ONA BAKARIZ

Biz gülünü dikenini bilmeyiz. Akarına kokarına bakmayız. Kayığından küreğinden, yatından katından anlamayız. Kalburla su taşıyanlara güler geçeriz.

Muhalif partiler konfederasyonuna dönen CHP’yi, yanına aldığı HDP, İP, TKP, EMEP, FETÖ, PKK ve diğer yedekleri de mesele yapmaz, hiç kafaya takmayız. Biz millet ne diyor ona bakarız. Tarih ne diyor ona dikkat kesiliriz. Türkiye’nin geleceğini şuna buna peşkeş çekmeyiz, çektirmeyiz. “MHP’nin kapısına tasfiye sürecinde” ibaresinin asıldığını onursuzca söyleyenler, Alaycı ve ayıplı bir ağızla ‘Patron çıldırdı, kapatıyoruz’ sözleriyle irademizi saptıranlar, bilsinler ki, kendileri ve zihniyetleri çukurların en derinine, uçurumların en dibine çıldıra çıldıra düşmüşlerdir. Yeni hükümet sistemi üzerinde ameliyat yapmak, FETÖ’nün dürtmesiyle 2019 vadeli geriye dönüş planları yapmak, uyarıyorum ki, birbirinin kayığına binip sefere çıkan, oraya buraya gül ve gülücükler dağıtanların haddi değildir.Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilke ve esaslarıyla yönetim hayatımıza mühür vurması, 696 sayılı KHK’nin 121’nci maddesini muğlak bularak muradını deşifre eden ne Sayın Gül’ün harcı, ne de Gandiliğe özenen, ama Kandil’e tutunan Sayın Kılıçdaroğlu’nun harcıdır. Yeni sistem sadece ve sadece Türk milletinin harcıdır, haysiyetine emanettir. Biz bu haysiyeti koruyacağız, savunacağız, sahipleneceğiz. Fit sokmaya çalışanlara aldırmayacağız. Firavun taktiklerine eğilmeyeceğiz.

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.