GENÇLİĞİMİZ VE ÇAĞIMIZ

28.06.2020
A+
A-

Ben İslam iman ve ahlakına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece İslam’ı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuuruna sahibim. Benim milliyetçilik anlayışımda asla ırkçılığa, bölgeciliğe ve dar kavmiyet şuuruna yer yoktur. İster azınlıktan gelsin, ister çoğunluktan gelsin her türlü ırkçılığa karşıyım. Bunun yanında Şanlı Peygamberimiz ’in “kişi kavmini sevmekle suçlandırılamaz. Kavminin efendisi kavmine hizmet edendir. Vatan sevgisi imandandır.” Tarzında ortaya koydukları yüce prensiplere de bağlıyım”

Seyyid Ahmet ARVASİ

Kimyası bozulan düzene Seyyid Ahmet Arvasi hocamızın sözlerini girizgah yapmış olalım. Bu sözler bizi biz yapan değerleri, bizi hem alemi diyara, hemde bizim kendimize anlatan ışıktır. Bu cevherin farkında olmak ve bu farkındalık ile hareket etmek elbette ki olması gereken husustur. Çünkü Ülkücüler Allah’ın yeryüzünde ki, adaletini tesis etmek için Nizamı Alem davasını şuur edinen ve nasiplenen mücadeleci ruhun takipçileridir.

Bozuk düzen; gençliğimizi içine çekmeye çalışmaktadır. Madde üzerinde ve madde dahilinde bir hayatın olacağını beyan edenler, gençliğimizi manadan uzaklaştırıp, tamamen madde üzerinde bir düzen ve yaşamsal biçim sergileme gayesindeler. Aslında bunu başarmadı diyemeyiz. Ne acıdır ki ciddi manada bunu gerçekleştirmişlerdir. Sosyal medya bu batağın en büyük sahibidir. Hatta şöyle de diyebiliriz büyük batağın sahibi sosyal medya diyebiliriz. Ama ben evvela fikri açıdan yola çıkarak biz Türk gençliğine aktarımda bulunma gayretinde olacağım

Mana değil Madde dedikleri gün söktüler bizim gül kokulu, barut kokulu ruhumuzu. Hayatın her lezzeti mana da gizli iken ; Madde ile çalmaya gayret ettiler. Mananın sahipleri ve koruyucuları bir bir toprak olurken bin yeşereceklerini bilemedi Madde sahipleri.  Bu yüzden Ülkü Ocakları olarak Koşan elbet varır Şiarı ile Türk Gençliğini ; Türk Töresi ve İslam Ahlakı üzerine yetiştirmeyi amaç edinen ; Piri Türkistan Ahmet Yesevi hazretlerinin devamı olan Ülkü Ocakları Türk Milletinin ve Türk Devletinin dergahıdır, kutlu mabedidir, gül kokulu çocukların sadece bir uğrak yeri değildir. Bir cevheri kutsiyetin işlendiği alemin kendisidir. Maddeye tapmayan ezelden gelen bir şiarın takipçileri olan Ülkücüler ;  Türk Gençliğini yeniden özüne kavuşturma gaye ve hedefiyle çalışmalarına devamı etmektedir.

Ülkü Ocakları ; Türklüğün gurur ve şuurunu anlatır. Nedir bu gurur ve şuur; Türk Gençliğini kendi tarihinden ve özünden uzak tutmak isteyenler mevcuttur. Bu uzak kalış Töreden ve dinden uzak kalmak. Madde üzerine hayat kuranların nihayeti ; yine madde üzerinden nihayete eriyor. Hemde öyle bir eriyip gidiyor ki ; zerre kalıntısı kalmadan. Tarihinden uzak tutulan kişilerin akıbeti hep bu şekilde oluyor. Türklüğün gurur ve şuurunun farkında olan Gençlik bu şuur ile hareket ettiği sürece, zaten madde yoğunluğundan uzak bir yaşantı seçer. Ülkü Ocakları İslam ahlak ve adaletini yaşamayı ve yaşatmayı şiar edinmiştir. Bu düşüncenin özü; Cihanın Sultanı Şanlı Peygamberimiz Muhammed Mustafa (sav) Hazretlerinin sünnetine tabii olan ve davaya sadakati Şanlı Peygamberimizden alan mücahitlerdir Ülkücüler.

“Biz Müslüman Türk’üz. Bizi, gelecek asırlarda yine biz olarak temsil edebilecek güçlü kadrolara muhtacız”

Seyyid Ahmet ARVASİ

Neme lazım ve Bana ne  kavramları gençliğimizi özüne dönmek reaksiyonundan uzak tutan düşüncelerdir. Hayatı sosyal medya aleminden, meta aleminden ibaret bilenlerin açmış oldukları bu büyük çukur günden güne içine çekmektedir. Yesevi harekatı olan Ülkü Ocaklılar bu durumun farkında ve şuurunda olduklarından ötürü Dünyanın en Büyük gençlik organizasyonudur Ülkü Ocakları. Her genç bir değerdir. Her kadın ve Her erkek bizim Mihenk taşımızdır. Her genç bir yarın demektir. Her genç bir gül demektir. Ülkü Ocakları yarınlara armağan için, yarınları yetiştiren Ocaktır. Yarınları hizaya getiren Dergahtır. Yarınlara sahip çıkan diyardır. Bu daha bir Bismillah diyerek ; toplumun ana parçası olan aile kavramının üzerine yeni bir ruh ekleyen Ülkücüler ;Ülkemizin sigortasıdır.

Ülkü Ocakları ; Yüksek karakter ve ruhun tesisini sağlamak gayesi ile ; Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Beyefendinin bizlere emanet ettiği Sancaktır. Ülkü Ocakları maddenin karşısında, mana savaşçılarıdır. Ülkü Ocakları bozuk düzenin ; Aleme nizam mücahitleridir.  Ahlaki çöküntü içinde olan, bu devrin içerisindeki Gençliği çekip çıkarmayı arzu eden Ülkü Ocakları; Birliği ve dirliği gaye edinen Hakkın ordusudur.

Sosyal medya ağları üzerinde ; Ahlaksız video çekimleri, değerlerin al aşağı edilmesi, Türklük ve İslam’dan bihaber kalınması, şuursuz sosyal medya kullanımına bağımlı kalınması, Milli ve Manevi değerlerin çiğnenmesi, bir popülerlik yarışı, madde hayranlığı, manaya bakılan gericilik düşüncesi gibi hususlar Gençliğimizi elimizden almayı hedefleyen güruhtur.

“Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş”

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ

Türk Gençliği Ülkü Ocakları çatısı ve ruhu ile kaybolan medeniyeti yeniden inşa edecektir. Bunun düzeni Ocaktan geçer. Ocakta pişmek ile olur bu hal. Maddeyi ret edip, manaya koşmak ile olur. Sosyal medyanın Ahlaksız popülerliği, kaygan bir zeminin üzerinde zıplamaktır. Tehlikelidir, bir adım ötesi HEZEYANDIR.

Allah Türk Gençliğini Türk İslam çizgisinden ayırmasın inşallah.

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.