Ülkü Ocakları “ GENÇ MEMURSEN VATAN HAİNİNİ ŞEHİT DİYE YUTTURACAK”

 

Memur Sendikaları Konfederasyonu tarafından 25 Şubat’ta yapılacağı duyurulan şehitleri anma programında, Kurtuluş Savaşı sırasında İngiliz ve Yunan propagandası yaptığı için idam edilmiş olan İskilipli Atıf’ı şehit diye göstermesine bir tepkide Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığından geldi.

İskilipli Atıf’ın şehit diye anılmasına tepki gösteren Ülkü Ocakları Samsun İl Başkan Yardımcısı Efe Çelik “Eksik ve yanlı bilgilerle sırf Büyük Önder Atatürk’e düşman diye kahraman ilan edilen İskilipli Atıf hakkında gerçekler bilinmelidir.

memursen-samsun

Kurtuluş Savaşı sırasında önce İngiliz sonrada Yunan propagandası yapan Teali- İslam Cemiyeti üyelerinden olan ve bir dönem başkanlığını da yürütmüş olduğu bu cemiyette Milli Ordumuza ve bölgesini savunmaya çalışan Anadolu insanlarına ağır hakaretlerde bulunarak halkı milli direnişten uzaklaştırmaya çalışan yunan beyannamelerinin ve yunan propagandasının dağılmasını sağlamış ve bu sebep ile savaş sonrası idam edilmiş bir haindir.”dedi.

İLERDE FETÖ’YÜ DA ŞEHİT SAYACAK MISINIZ?

Zamanlamanın manidar olduğunu vurgulayan Efe ÇELİK, “Milli Birlik ve beraberliğe muhtaç olunan şu günlerde bu tarz program düzenlemenin sebebi şüphesiz halkı kim ve nefrete çağrıdır.Milli mücadele döneminde ortaya çıkan ve din kisvesi altında hainlik yapan Şeyh Saidler, Seyit Rızalar ve İskilipli Atıf gibilerini kendinize örnek almayın.

 

O Afişte yer almayan Milli Mücadele döneminde Anadolu’yu karış karış gezen, Milli Mücadeleyi destekleyen şiirleri ve cami hutbeleri ile halkı direnişe hazırlayan İslam âlimi, İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif’i kendinize örnek alın. Bu haini şehadet makamlarındakilerle bir tutup, şehitlerimizin hatırasına zarar getirecek şekilde program yapacak olan Genç memur-sen, yarın bir gün fetöyü de şehit ilan eder.

 

Devletin bekasını ve milletin devamlılığını koruyan yüce makamlar bu vatan hainini savunan memur-sen’in bu programını yapmasını biz Ülkü Ocakları Samsun İl başkanlığı olarak karşısındayız, vatan hainlerinin ve onun savunucularının da her zaman karşısında olacağız”diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir