Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Gemicik içinde yüzen çocuklarınla ilgilen sen !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
24.02.2014
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK
Büyük ihtimal seçimlerden önce yurt dışına kaçması beklenen Başbakan Erdoğan, özellikle 17 Aralık’tan itibaren çok zor durumda…Siyasi dengesini kaybetmiş ve ağzından çıkanları duymamaktadır. Siyasi çirkeflik olabilecek her şeye başvuruyor. Siyasi yalana ve iftiraya bugünlerde daha çok sarılıyor. Kendi evlatlarıyla başı dertte olan ‘Uzun Adam” dedikleri Başbakan Erdoğan, Sivas’ta MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye karşı şu cümleleri kurabilecek kadar küçülmüştür.

“Çıkıyor MHP’nin başındaki beyefendi, aile nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok. Çoluk nedir, çocuk nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok. Ama bizim derdimiz var, derdimiz. Biz bunu biliriz. Çoluk nedir, çocuk nedir biz bunu biliriz.”

Bu cümleleri gerçekten ruh sağlığı yerinde olan bir siyasetçi kuramaz.

Hem bu cümleleri kurabilen birinin de toplumda övünebileceği evlatları , çocukları olmalı değil mi?

Bu ülke kaç tane Başbakan gördü ,onların evlatları da var. Ama hiçbiri Başbakan Erdoğan’ın çocukları kadar meşhur değildi. Başbakan’ın evlatları değil,aynı zamanda hepsi ‘Paralel Başbakan” mübarek…Her taşın altından onlar çıkıyor.

Villada, gemicikte, arsada, bağışta, altında ve mücevher işlerinde, medyada her şeyde ama her şeyde onlar var… Bu evlatların oynadığı paralarla , bu ülkenin tüm evlatları kurtulur dersek inanın abartmış olmayız.

Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan biliyorsunuz şuan ‘Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve kurulan örgüte üye olmak’ suçlamasıyla davası devam ediyor. Bilal Erdoğan’ın beş binin üzerinde polisin , yüzlerce hakim ve savcının değiştirilmesinden , tayin ve sürgün edilmesinden sonra savcılığa ifade vermeye gittiği söyleniyor. Olayı kapatmaya çalışıyorlar ama ortaya çıkan ses ve görüntü kayıtları , belgeler, dökümanlar zaten gerekli kanaati millette uyandırmıştır.

Böyle babaya, böyle evlat hali çok açık ve net ortadadır. Evlat kendi halinde iş çeviriyor desek , tüm ortaya çıkan gerçekler öyle olmadığını gösteriyor. Baba Erdoğan’da her olayda bilgi sahibi…

Recep Tayyip Erdoğan yıllar önce “Bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, duymadım. Hırsızlık babadan evlada geçer, evlattan babaya değil. dolasıyla yönetimlerde hırsızlık, yukarıdaki üst yöneticilerden, alt yöneticilere oralardan da halka yansır.” Sözlerini hangi duygu ve düşünce içinde söyledi çok merak ediyorum. Birde günümüzde yaşananlara bakıyorum.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “Çocuk nedir , aile nedir” diyen Başbakan Erdoğan’da maşallah aile ve çocuk nedir çok iyi biliyor ! Bu dünyaya yatırım için ailece birbirlerine çok tutunmuşlar , çocuklarda iktidar gücü ile vızır vızır çalışıyorlar.

Başbakan Erdoğan’da herhalde öteki dünya içinde Nasrettin Hocanın şu fıkrası gibi düşünmektedir:

“Hoca ölüm döşeğindedir. Evlatlarını toplar ve derki: Yavrum,sizden ben öldüğümde bir şey yapmanızı istiyorum. Onlarda: Buyur babacığım. Hoca: Ben ölünce mezarımı eski harabe bir yere yapın ve gömerken de üzerime kapayacağınız tahtaları eski ve çürük koyun kefenimi de yırtık sarın,der. Çocukları da neden böyle bir şey istediğini sorunca. Hoca: Kabir melekleri geldiğinde benim sorgum yapıldı der ve azaptan kurtarırım.”

“Çoluk nedir, çocuk nedir biz bunu biliriz.” Diyen Başbakan ile ilgili Aydın’da 13 yaşındaki bir çocuğun “Başbakan Erdoğan seçim otobüsü içinde boynumu sıktı” ifadesi mahkeme kayıtlarında mevcuttur. Seçim otobüsü geçerken ‘Allah cezanızı seçimde verecek’ diye bağırdığı için korumaları tarafından otobüs içine alınarak, Başbakan tarafından ensesine tırnakları geçirildiği iddiasıyla mahkemesi olan bir çocuk ortada iken , Başbakanın çocuk derken sadece kendi çocuklarını bildiğini anlıyoruz. Başkasının çocukları onu hiç mi hiç ilgilendirmez.

Bir vatandaşın, “Çocuğum işsiz” diye dert yandığında “Senin çocuğun da işsiz kalsın. Otur, otur.” diyende bu Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Kendi çocukları gemicik içindeki trilyonlarla yüzsün ,milletin çocuğu ise dertlerle sürünsün…

Lider Devlet Bahçeli’de bu tür siyasi çirkeflikler karşısında hiç moralini bozmasın ,onun milyonlarca Bozkurt evladı var ,dini-imanı para olmuş evlatları olacağına zaten hiç evladı olmasın daha iyidir.

Yüce Allah yarattığı kullarını bilerek uyarıyor ve diyor ki: “Doğrusu, sana evlatsız, nesli kesik deyip dil uzatandır; hayırsız nesli kesik.”(Kevser Süresi 3.Ayet)

İşte bu ayet Recep Tayyip Erdoğan gibilerini tarif eden bir ayettir.

Hz.Ali’nin şu sözlerini de

“Kötü evlat, insanın en büyük musibetlerindendir.

Kötü evlat, ailenin şerefini yıkar ve geçmişine leke sürer.

Kötü evlat anne ve babanın şerafetini yok eder ve geriye kalanları rezil eder.”

Bir nasihat olarak Recep Tayyip Erdoğan’a hatırlatmakta fayda vardır. Kendi ailesi ve çocukları ile ilgilenmesinde fayda vardır. Başbakanın durumunu anlıyoruz gidici olması ,siyasi kimyasını bozmuştur…Ama MHP Liderine dil uzatmadan önce kendi ailesini karşısına alıp ,benim ailem nasıl ,çocuklarım nasıl diye sorgulamasını yapmalıdır. Siyaseti de artık bu derece kirletmekten vazgeçmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.