Gelecek Partisi HDP ile ittifak yapıyor diyerek istifa etti

Gelecek Partisi HDP ile ittifak yapıyor diyerek istifa etti
16.08.2020
A+
A-

Gelecek Parti’si Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, genel merkez açılışında davetliler arasında HDP’nin olmasından rahatsız olarak istifa etti.

Genel Başkanlığı’nı Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi’nin 26 Temmuz’da Ankara’daki Genel Merkez Binası’nın açılışına, ‘sırtını 40 bin şehidin katili terör örgütü PKK’ya dayayan’ HDP’nin davet edilmesinin altındaki hesaplar netleşiyor. Parti’nin Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, davetliler arasında HDP’li milletvekilleri ve il genel meclis üyesinin de bulunduğunu öğrenmesi üzerine istifa ederken, Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen’den ise HDP temsilcilerinin açılış davetine icabetlerinden dolayı ‘Şeref duyarız’ açıklaması gelmişti.

Ahmet Yılmaz, Gelecek Partisi ile HDP arasındaki stratejik yakınlaşmaya dikkat çekti. Yılmaz, HDP’li vekillerin davetlerine icabet etmesinden şeref duyan Gelecek Partisi’nin, toplumun bilinç altına ittifak fikrini yerleştirmeye çalıştığını savundu.

“DAVET ÜZERE GELMİŞLER”

Hücum Ahmet Yılmaz, “Ben PKK’ya terör örgütü diyemeyen parti temsilcilerinin oraya gelişleri hakkında ‘nezaketen’ denilmesini bile kabullenemiyorum. Nezaketen değil doğrudan davet edilmişlerdi. Siyasi partilerden 6-7 temsilci vardı. Sanırım iyi partiden 1 milletvekili gelmişti.” dedi.

“DAVUTOĞLU’NU DİNLEMEDEN ÇIKTIM”

Ahmet Yılmaz, “Adana HDP milletvekili ve il genel meclis üyesinin orada olduğunu duyunca, ayaktaydım Mesaj olarak algıladım ben onu yani ileride bunlarla ittifak yapılabilir mesajı veriliyordu. Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasının bir kısmını dinlemeden çıkıp ayrıldım ve burada bitirdim.” diye konuştu.

Şehit yakını olduğunu da vurgulayan Ahmet Yılmaz, yaşananları Gelecek Partisi ile HDP arasında bir seçim ittifakı olarak okuduğunu aktardı.

Parti binası açılış törenine HDP’li vekillerin davet edilmesiyle topluma bir ittifak mesajı verildiğini aktaran Yılmaz, “İttifak mesajları verildiğini düşündüğüm için istifa ettim yani bu subliminal bir mesaj. Sadece orada HDP milletvekillerinin çağırılması onlara ‘İleride biz sizinle her türlü iş birliği yaparız’ anlamı taşıyor bana göre.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.