GBC Başkanı Kurt’tan ‘Gazi’lik unvanının 97. yıldönümü kutlaması

GBC Başkanı Kurt’tan ‘Gazi’lik unvanının 97. yıldönümü kutlaması
07.02.2018
A+
A-

Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı Arif Kurt, Antep’e ‘Gazi’lik unvanının verilişinin 97. yıldönümünü yayımladığı mesajla kutladı.

Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı Arif Kurt, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Antep’e “Gazi” unvanının verilişinin 97’inci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “İşgalden kurtulmak için canı, kanı pahasına destan yazan halkımız, tüm dünyaya örnek oldu. Bunun yanı sıra o dönemin zor şartları altında verilen mücadele bugün bile tüm Türk milletine ilham veriyor” dedi.

‘Gazi’lik unvanının 7’den 70’e verilen mücadele sonucu alındığını vurgulayan Kurt, “Antepliler, her türlü imkansızlığa rağmen, hiçbir yerden yardım ve destek almadan büyük bir kararlılık ve irade gücüyle bu toprakları bizlere emanet bıraktı. Ayrıca ortaya koyduğu mücadele gücünü, bugün ekonomi, ticari ve kültürel hayatına da yansıtan Gaziantep, her türlü şartta mücadelesine devam ederek adına ve şanına yakışır şekilde Türkiye’mize moral kaynağı olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Kurt, şöyle devam etti: Antep’e‘ Gazi’lik unvanının verilişinin 97. yıldönümünde tüm gazilerimizi saygıyla anıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve tüm hemşehrilerimin bu kutlu gününü yürekten kutluyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.