“Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il Başkanı Melih Meriç, Tuğcan Otel’de gazetecilerle buluştu. CHP İl Başkanı Meriç, yeni il yönetimini tanıttıktan sonra 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.”

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il Başkanı Melih Meriç, Tuğcan Otel’de gazetecilerle buluştu. CHP İl Başkanı Meriç, yeni il yönetimini tanıttıktan sonra 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İttifak çerçevesinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayını İyi Parti’nin çıkartacağını anlatan Meriç, şu ana kadar resmi anlamda adayın kendisine kim olduğu konusunda bilgi verilmediğini anlattı.

CHP Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç İYİ Parti’nin Büyükşehir adayının Ejder Demir olduğunun açıklanmasının ardından, “Bana herhangi bir isim gelmedi. Ben dahi adayın kim olduğunu bilmiyorum”dedi.

CHP Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç, tanışma toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Meriç , “Sizlere çok ihtiyacımız var. Türkiye’nin ama muhalefet partisiyiz. Ve sesimizi Türkiye’e siz duyurabilirsiniz” dedi.

BAŞKANIMIZIN ISRARLARIYLA KABUL ETTİM

Yeni yönetimi de tanıtan Meriç “Geliş sürecimi biliyorsunuz. Bir değişim yaşamak zorundayız. Güç birliği yaparak safları sıklaştırmak durumundayız. Genel başkanımızın ısrarlarıyla il başkanlığını kabul ettim” dedi.

BENİ KİMSE ARAMADI

İYİ Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin adayı olarak açıkladığı ismi ben bilmiyorum. Beni arayan kimse yok. İYİ Parti’nin Büyükşehir adayı ile ilgili benim fikrim alınmadı. Resimi bir açıklama da olmadı. Bu seçimlerin olacağı dört sene önce belliydi. Bir hazırlığımız yoktu. Bu bir eksiklik. Bütün sorumluluğu üzerime alıyorum. Ben iç karışıklığa izin vermeyeceğim. Halkımızın bizden beklentisi var bu beklentileri karşılamak için çalışacağız. Tüm eleştirileri kabul ediyorum.

KAPILARIMIZ KAPALI

Gaziantep Büyükşehir İYİ Parti’de. Metropol ilçelerde herkes kendi adayını çıkaracak. Metropol ilçe için hiç kimse ile görüşmeyeceğim adayımızı çıkaracağız. İYİ Parti bize destek verirse kabulünüz. Ama metropol ilçeler için ittifakta tüm kapılarımız kapalı.

DEĞİŞİM MELİH MERİÇ’E KADAR OLMALI

Her noktada değişim olmalı. Melih Meriç’e kadar olmalı. Gelin her koltuk size açık. değişimin olması gerektiğini herkes biliyor. Gençleri kadınları bütün noktada görev almaları için çağırıyorum.

KEŞKE OLMASAYDI

Bu ittifak tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Gaziantep’te bu ittifak keşke olmasaydı. Gaziantep’in gerçeklerini genel merkeze daha iyi iletmeliydik.Yapamadık.

ÖZELEŞTİRİ YAPTI SORUMLULUĞU KENDİ ÜZERİNE ALDI

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep l Başkanı Melih Meriç, değişime vurgu yaparak yeni dönem ve eski dönemlerin yaptığı veya yapamadığı tüm çalışmaların sorumluluğunu üzerine aldığını ve bundan sonra partinin tüm noktalarında değişime dönük çalışmalara imza atacağını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep l Başkanı Melih Meriç, Celal Doğan’ın adaylığı noktasında başka bir partide aday olup olmayacağı konusunda ise şu ana kadar netleşmiş bir durumun olmadığına dikkat çekti.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir