MHP Gaziantep İl Başkanlığının 12. Olağan Kongresi, Onat Kutlar Salonu’nda toplandı.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk,MYK üyeleri Celal TAŞDOĞAN,İbrahim ÖZYAVUZ ,Oğuzeli Belediye Başkanı M.Sait Kılıç,Türkav şube başkanı Levent KÜRÜZ,Ülkücü İşçiler Başkanı Ökkeş Şentürk,Ülkü ocakları İl başkanı M.Fuat YOZBATIRAN,Kadın Kolları Başkanı İlçe başkanları yönetimi ve partilinin katılımıyla gerçekleştirildi..

 

İl Başkanı Muhittin Taşdoğan’ın tek aday olduğu kongre, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

istiklal

Öztürk, partiye katılanlara rozet taktı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, “MHP, değişen hükümet sistemiyle birlikte çok daha etkin, çok daha güçlü, karmaşık siyasal süreçlere çok daha müdahil olabilecektir. Bunun aksine kim ne söylerse yalandır.” dedi.

18620315_1816262138691781_5657202862843939029_n

Öztürk, MHP’nin Türkiye için önemli bir değer olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Türk milliyetçiliği, gerekirse tıpkı 16 Nisan halk oylamasında olduğu gibi değiştirici vasfını, örtülemez rolünü yerine getirecektir. MHP, değişen hükümet sistemiyle birlikte çok daha etkin, çok daha güçlü, karmaşık siyasal süreçlere çok daha müdahil olabilecektir. Bunun aksine kim ne söylerse yalandır. Partimizin önündeki korkulukları hep birlikte yıkacağız.”

kongre
TAŞDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ

Taşdoğan açılış konuşmasında; Görev aldıgı sürede yönetim olarak yaptıkları faaliyetlerini özetledi.

“Türkmen beyinin karşısında olmayı maharet sayan bir avuç güruha karşı, lidere sadakat ülkücülüğümüzün gereğidir. Ona yapılacak saygısızlığın adı, sadakatsizliktir ve ihanettir“ şeklinde konuştu.

“Bu uğurda can vermiş, can verme yeri bozkurtların toplanma yeri olunca taşıdığımız görevin önemi bir kat daha artmakta. Biz bu güne kadar ne yaptıksa tek başımıza yapmadık” diyen Taşdoğan, “Sevindiğimiz her faaliyetimizin isimsiz kahramanları benimle birlikte yürürken gördüm. Bugün 21 Mayısta aynı anda 41 şehirde kongre yapan Milliyetçi Hareket Partisinin dava şuurunu, birlik ve beraberliğini, dinamizmini dosta güven düşmana korku telkin ederek gerçekleştiriyoruz. Bu salon önce 2019’da yerel iktidar sonra genelde iktidarın mesajını vermek için buradayız. Göreve gelişimizin hemen sonrasında Cumhurbaşkanlığı sürecini yaşadık. Sayın genel başkanımızın koşun emrini tüm Türkiye gibi biz de iliklerimizde hissettik. Gaziantep’in her köşesine adım atmanın onuruyla seçimlere gittik. Bu seçimlerde Gaziantep’e kazanmanın önünde bir engel olmadığını göstermiş olduk. Bu bizim için bir kazançtır. İlçe seçimi sonrası görev sizlerin takdiriyle tekrara şahsımıza tebliğ edildi. Artık daha da güçlüyüz’’ diye konuştu.

antep
DELEGELER OYLARINI KULLANDI

Onat Kutlar Salonu’nda toplanan kongrede 311 delege oy kullandı.

Taşdoğan, 309 geçerli oyun tamamını alarak yeniden İl Başkanı oldu.

Taşdoğan, başkanlığındaki yönetim kurulu, Adnan Hakan Ocak, Ahmet Kenan Karataş, Ali Ensar Deniz, Ali Özdemir, Ali Taşdelen, Alper Duran, Bekir Yağız, Berat Geyik, Ender Taşdoğan, Erman Şen, Ferah Akfırat, Halil İbrahim Çetin, İhsan Çılğın, Kadir Göçer, Mahmut Konukçu, Mehmet Dağdelen, Mehmet Uğur Beyazlar, Mehmet Yılgın, Meral Özdemir, Mezine Sırakaya, Murat Bağcı, Mustafa Savrun, Muzaffer Çelik, Necati Ekinci, Ökkeş Şentürk, Rıdvan Küççük, Salman Kereci, Samed Tuğluoğlu, Selçuk Özcan, Süleyman Akdemir, Veysel Tatu ve Yakup Özbay’dan oluştu.

okkes

Hizmetlerin bitmediğini yönetim ile birlikte Genel başkanımız Türkmen beyimiz Dr.Devlet Bahçeli’nin emrinde yolumuza ve hizmetimize devam edecegiz dedi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir