Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Gazi Üniversitesi Öğrenci Topluluklarını Çağın Gereklerine Göre Dev Yapılandırma

01.12.2015
A+
A-

“ Gazi Üniversitesi öğrenci Toplulukları sayesinde, “Gazili olmak ayrıcalıktır” sözü slogandan öte bir hal alarak; içi dolu faal bir söylem niteliği taşımaya başlamıştır. „

Gazi üniversitesi öğrenci toplulukları;

Gazi üniversitesinin vizyon ve misyonunu yükseltmeyi amaçlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmeyi şiar edinen 150 topluğa bağlı 40 bin öğrenci meydana gelerek ile Türkiye’ye örnek olmuştur.

Her topluluk kendi eksenin de 3 yabancı dil etkinlik planı yaparak; uluslar arası arenada faaliyet yapma imkânına sahiptir.

Türkiye de üniversiteler arası gelişmişlik farkını eşitleyecek bir yapılanma biçimidir.

Öğrencileri zararlı faaliyetlerden koruyan otokontrollü bir sistemdir.

Bünyesinde bulundurduğu 150 topluluk ile çok çeşitli projeler yapılmış, gezi gözlem faaliyetleri gerçekleşmiş, yüzlerce konferans,panel ve bilgi şölenleri ortaya konularak gerek üniversitede faaliyet gösteren öğrencilerin ufku genişletilmiş; gerekse topluluk bünyesinde faaliyet gösteren öğrencilere ; öz güven kazanmak başta olmak üzere liderlik ve takım çalışması ile gelecekle ilgili önemli kazanımlar edindirilmiştir.

 

ahmet_safak_gazi_universitesi

***

Gazi Üniversitesi öğrenci toplulukları Prof. Dr. Emin KURU Beyin üstün gayret ve çabaları ile 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

Öğrenci topluluklarının yeniden yapılandırılmasını değerlendirmek ve başka üniversitelere örnek oluşunu ortaya koymak, modern topluluk nasıldır ve nasıl olmalıdır sorusunu araştırmak , gelişen Türkiye şartları da ortaya koymak elzem hale gelmiştir.

Tam da bu noktada Gazi Üniversitesini örnek alarak atılacak adımların hangi doğrultuda olması gerektiği Türkiye’nin gelişmesi adına zaruridir.

Önceki yıllara bakarak öğrenci topluluklarının tam anlamıyla tanınmadığı aşikârdır. Şimdilerde ise ellerini taşın altına koyarak çalışan gecesini gündüzüne katan Prof. Dr. Emin KURU Bey toplulukların web sitesi sayesinde modern şekilde tanınmasını sağlamış, Ankara’nın farklı üniversitelerinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarına büyük bir fark atarak farkı ortaya koymuştur.

Bu manada; “Gazili olmak ayrıcalıktır” sözü slogandan öte bir hal alarak; içi dolu faal bir söylem niteliği taşımaya başlamıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.