Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

GAZETECİ MASKELİ PROVOKATÖRLERE DİKKAT!..

23.04.2017
A+
A-

Türkiye, çok önemli bir dönemeci de başarıyla geçti.
Demokrasi kültürümüzün ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha gösterdik.
Bazı mühürsüz ama geçerli oy pusulaları üzerinden yaratılan tartışmalar da olmasaydı
keşke!
Devletin görevi: Vatandaşının can, mal, namus ve vatan güvenliğini sağlamanın yanı
sıra, elbette hür iradesiyle sandığa attığı reyinin güvenliğini de sağlamaktır.
Seçmenden kaynaklanmayan herhangi bir sebepten dolayı, seçmenin oyunun yok hükmünde sayılmasını düşünmek ne kadar demokratik bir yaklaşım olabilir?..
Referandum biter bitmez düğmeye basılmış ve nerelerden talimat aldıkları bizce malum medyatörler, MHP’yi hedef alan korodaki yerlerini almışlardır.
Ne zaman istihareye yatmışlar ve onlara EVET tercihini kullananların kaçının MHP’li olduğu haberi hangi gaipten bildirilmiştir?
Özellikle belli bir damarın temsilcisi gibi konuşan medyatörlerin, MHP’nin, referandumda EVET’e katkısının olmadığı yönündeki kehanetleri bizi şaşırtmamıştır! Çünkü bu damara kan pompalayan mahfiller, AKP’nin FETÖ ve PKK/HDP den uzaklaşıp, MHP’nin Türk Devletinin bekasını, Türk Vatanının bölünmez bütünlüğünü esas alan politik ekseninde yer almaya gayret göstermesinden duydukları rahatsızlığı her fırsatta ima etmişlerdir.
Bu damara kan pompalayan mahfillerle, yıllardır vatan savunmasında şehit olan Mehmetlerimizin kanını akıtanlar aynı ikametlidir…
2015 den itibaren PKK ile müzakereleri kesip, mücadele başlatan; 15 Temmuz 2016 akşamı da FETÖ’nün gerçek yüzüyle ve arkasındaki kukla oynatıcısıyla yüzleşen iktidarın; etnikçi, mezhepçi ve ümmetçi politikalara değil, MHP ekseninde icraatlara ağırlık vermesi bu damarı besleyenleri belli ki rahatsız etmiştir!..
Bu damarın üzerine oturan ve kandan beslenen keneler, EVET’çi görüntü vermelerine rağmen hangi taktik ve stratejilerle HAYIR yönünde tercih kullanılması için yeraltı faaliyetlerinde bulunmuşlardır?
Bu kesim neden her fırsatta ve her ortamda ısrarla “Kürt Seçmen” tabirini kullanmaktadır. “AKP, MHP’ye değil de Kürtlere yaklaşmalı” ifadelerindeki esas niyetleri, AKP’nin eskiden olduğu gibi Kandil, Oslo, Habur, İmralı ve Dolmabahçe beşgeni içerisinde kontrol edilmesi özlemidir.
Esasen, bölgesi, etnisitesi, tahsili, partisi ne olursa olsun bütün seçmenlerin T.C vatandaşı ve seçmeni olduğu malumdur!
Buna rağmen ısrarla “Kürt Seçmen” tabirini kullananlara başta devlet görevlileri olmak üzere bütün vatandaşlarımızın dikkat etmesi gerekir!
Özellikle de bin yıllık kardeşliğin, etle tırnak olmuşluğun, aynı kaderi paylaşmışlığın, aynı kıbleye yönelmişliğin en güzel örneği olan Kürt kökenli vatandaşlarımızın!..
Çünkü PKK’nın katliamları, ihanetleri ve hangi emperyalist odaklara hizmet ettikleri malumdur.
Ve PKK en çok Kürt kökenli vatandaşlarımıza ve onların hayatlarına darbe üstüne darbe vurmuştur.
Tıpkı FETÖ’nün dini bütün, mütedeyyin, samimi Müslümanlara vurduğu gibi!..
PKK halk düşmanıdır, çocuk düşmanıdır ve hatta insanlık düşmanıdır.
FETÖ ile aynı amaca ama ayrı metotlarla hizmet etmektedir.
O nedenle her ikisi de AKP’nin, MHP siyasi ekseniyle müşterek hareket etmesinden rahatsızdır.
Aynı sebeplerle bir AKP- MHP uzlaşmasının neticesi olan 18 maddelik Anayasa değişikliğine karşı çıkmışlardır.
Şimdiki taktik stratejileri: MHP’nin EVET’e katkısının olmadığı, MHP’li seçmenin HAYIR seçeneğine tam destek verdiği fitnesi ile; AKP içindeki gizli kriptocu FETÖ’cülerin de desteğini alarak AKP’yi MHP’den uzaklaştırmaktır.
Bunlar, bir kolunda FETÖ, bir kolunda PKK/HDP olan bir AKP özlemi ile yanıp tutuşanlardır.
Bunlar, “Türk- İslam Sentezi” nden rahatsızlık duyan, yerine “Kürt- İslam Sentezi(!)” kavramına can suyu talebinde bulunan ajan provokatörlerin “Gazeteci” maskeli tutmalarıdır.
Artık geçmişte yapılan hataların tekrarına ne kimsenin gücü ne de cesareti yetmez!
Zira bir “Devlet Bahçeli” dehası olan “Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi” her türlü bölücü fitne ve tuzaklara karşı devleti daha zinde ve çabuk manevra yapabilecek yeteneğe kavuşturmuştur.
Devlet işleyişindeki tıkanan kanalların açılabilmesinin önündeki engeller aşılmıştır.
Şimdi sıra, AKP- CHP- MHP demeden; EVETÇİ- HAYIRCI ayrımı yapmadan, 16 Nisanda çakılı kalmadan; yarınlardaki yeni hedeflere kilitlenmek, Büyük Ülkü yolundaki kutlu yürüyüşün hazırlıklarını tamamlamaktır.
Başta “Uyum Yasaları” olmak üzere, “Büyük Türkiye” ülküsünde aynı beklentide olanların sağlayacağı uyum, ülkemize kurulan bütün tuzakları boşa çıkaracaktır.
Bu gün 23 Nisan! T.C Devletinin kurucu ruhuna, TBM Meclisinin önemine ve demokrasiyle hercümerç olmamıza katkı koyan başta Büyük Atatürk olmak üzere, bütün kahramanlarımızı bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
Bayramımız kutlu, milletimiz mutlu, devletimiz daim olsun.
Mazhar Gündoğ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.