Fuatavni’den Çarpıcı İddia: TSK Mensuplarının Yakınları Fişleniyor mu?

23.04.2016
A+
A-

Twitter fenomeni Fuatavni son tweetlerinde çarpıcı iddialarda bulundu.

AKP’nin Çözüm Sürecini buzdolabına kaldırmasından sonra, yaklaşık 2,5 yıl boyunca yeniden yapılanmasına, şehirleri silah ve bombalarla doldurmasına, hendekler kazmasına göz yumulan terör örgütü PKK’ya karşı operasyonlar 22 Temmuz sonrası yeniden başlamıştı.

Çözüm Süreci boyunca operasyon izni verilmeyen TSK, çatışmaların yeniden başladığı son 9 aylık süre içinde 400’den fazla şehit verdi.

TSK bir yandan terör örgütü PKK ile mücadele ederken bir yanda da Twitter fenomeni Fuatavni’nin iddiasına göre bir tasfiye operasyonu ile karşı karşıya…

Yaptığı paylaşımlarla sosyal medyada gündem olan Fuatavni son paylaşımlarında ilginç bir iddiayı gündeme getirdi.

TSK’nın binlerce askerin kaybıyla sonuçlanma riskine rağmen Suriye’ye sokulmak istendiğini ama Askerin buna direndiğini ileri süren Fuatavni, Güneydoğu’da terörle mücadele eden, 400’den fazla şehit veren TSK’da geniş çaplı bir tasfiye operasyonunun planladığını iddia etti.

Fuatavni bu bağlamda TSK mensuplarının eşleri, çocukları, birinci derecede yakınları hakkında dosyaların tutulduğunu, komşularının bile kayıt altına alındığını; öte yandan TSK mensuplarının yakınlarının çalıştıkları şirketlerin, tedavi gördükleri hastanelerin ve kaldıkları oteller ile yurtdışı seyahetlerinin de not edildiğini iddia etti.

Fuatavni, kişilerin tamamen özel hayatıyla ilgili fişlemelerin bir istihbarat havuzunda toplandığını da gündeme getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.