Fransa’nın kutsal değerlerimize olan saygısızlığı ne ilk ne de son olacaktır

Fransa’nın kutsal değerlerimize olan saygısızlığı ne ilk ne de son olacaktır
04.11.2020
A+
A-

Fransa’nın ülkede Ülkü Ocaklarını kapatma kararına Yozgat Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Tekin Irgatoğlu tepki gösterdi.

Irgatoğlu, Fransa hükümetinin Ülkü Ocaklarının ülkedeki faaliyetlerini yasakladığını duyurduğunu hatırlatarak son günlerde İslam düşmanlığının merkezi haline gelen Fransa’nın bu kararını kınadıklarını belirtti.

Irgatoğlu yapmış olduğu açıklamada;” Fransa’nın kutsal değerlerimize olan saygısızlığı ne ilk ne de son olacaktır. Kendi iç siyasi çalkantılarını ve popülerliklerini her zaman Türk’e saldırmakla koruyan Macron,  Peygamberimize yapılan saygısızlığı düşünce özgürlüğü olarak kabul ederek karikatürlerin sadece dergilerde değil halka açık alanlarda, duvarlarda da yayınlamasına müsaade etmiştir. Buna karşı en büyük tepkiyi elbette Fransa’da ve Avrupa’da yaşayan ülkücüler göstermiştir. Elini bozkurt yapan herkesi fişlemek, cezalandırmak gibi bir eyleme girişmişlerdir.

Kutsal değerlerimize ve milletimize  yapılan tüm saygısızlıkları en ciddi şekilde savunmak ve hukuk çerçevesinde protesto etmek hakkımızdır. Bu hakkımızdan asla vazgeçmeyeceğiz, geri durmayacağız.

Macron ve ekibi, İslam ve Türklük için karşılarında tek güç olarak gördükleri Ülkü Ocaklarını kapatma kararı almıştır. Bu karar son derece siyasi ve art niyetlidir.

Kendisini AB içinde İngiltere’nin bıraktığı boşluğu doldurmak, AB’nin yeni lideri olarak görmek isteyen Macron,  Türk  düşmanlığını her zaman dile getirmiş ve yaptıklarıyla da bunu tüm dünyaya göstermiştir. Açıklamamın başından beri hep Türk ve Türkiye düşmanlığı diyorum çünkü Fransa’da ve tüm Avrupa’da Türk demek aynı zamanda İslam demektir. Dikkat ederseniz Suudi Arabistan dahil Arap emirliklerinin hiç biri Fransa’ya karşı bir tutum veya bir açıklama yapmamıştır hatta Türk mallarına boykot uygulamışlardır.  Biz de bu cepheye karşı Fransız mallarını boykot ediyoruz.

Tüm Avrupa şunun farkındadır ki; Attila Ülkücüdür, Sultan Alparslan Ülkücüdür, Fatih Ülkücüdür, Kanuni Ülkücüdür, Türkiye Cumhuriyetini kuran ve bağımsızlığına kavuşturan Mustafa Kemal Ülkücüdür, Türkiye Cumhuriyetini koruyacak , Türk Milleti’ne gözü gibi bakacak nesilleri yetiştiren Başbuğ Alparslan Türkeş Ülkücüdür.

İşte bu cephede olan herkes ülkücüdür.

Sadece Macron ve ekibinin değil Avrupa’nın ve tüm dünyanın bize bakarken gördüğü budur: Ülkücülüktür.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.