DOLAR 5,9477
EURO 6,6588
ALTIN 289,4
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

Fotoğraftaki ile yanyana geliyorlar ama fotoğrafa tepki gösteriyorlar!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
22.01.2013
67
A+
A-

Yıldıray Çiçek
GEÇTİĞİMİZ hafta “Takıntılı ve Saplantılı MHP Düşmanları” başlıklı bir yazı kaleme almıştım. O yazı, paylaşılma ve okunma olarak büyük ilgi gördü. Yazının muhataplarından İşçi Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı yazılı bir açıklama göndererek, emekli komutan Erdal Sarızeybek bir köşe yazısı yazarak, yazar Banu Avar resmi sosyal paylaşım sitesinde açıklama yaparak ve ayrıca gazetemizin Genel Koordinatörü Meryem Bozdağı ile görüşerek tepkilerini yansıtmıştır. Tepkilerinde ortak buluşma noktası “Öcalan” olmuştur.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esinoğlu göndermiş olduğu açıklama içinde (AB)(D)ullah Öcalan ve Doğu Perinçek arasında geçen ve birbirlerine gül uzattıkları samimi görüşmeyi “Adı geçen görüşmenin, “PKK’yı emperyalizm ile birlik olmaktan vazgeçirme görüşmesi” olduğunu herkes biliyor.” şeklinde izah ederek, Erdal Sarızeybek “MHP Genel Başkan basın danışmanlığınca MHP düşmanı ilan edilerek İmralı’da yatan bebek katili, cani, vatan haini ile aynı resim karesinde gösterilmemiz akla, izana, vicdana, hatta ahlaka sığmayacak bir hezeyandır. Bunu şiddetle kınıyoruz.” diyerek, Banu Avar’da yaptığı açıklama da “Birtakım gazete ve web siteleri hakkımda olmayacak iddialarla kolaj fotoğraflar servis etmektedirler!. Bebek katiliyle yan yana fotoğrafımı koymaya cüret edenler” ifadelerini kullanarak tepkilerini göstermişlerdir.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esinoğlu PKK’yı emperyalizm ile birlikte olmaktan kurtarmadan bahsederken Doğu Perinçek’in o zamanki “Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti… Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir…” (Doğu Perinçek, 2000’e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991) sözlerine dair hiçbir açıklama getirememektedir. Hadi diyelim Doğu Perinçek bir gazeteci olarak görüşmeye ve röportaj yapmaya gitti, peki bu sözleri nasıl ortadan kaldıracaksınız? Hadi yine PKK kampındaki Doğu Perinçek ve Öcalan fotoğrafları bizi yanıltıyor diyelim ,ya o dönem Doğu Perinçek’in çıkardığı dergilerdeki “Gerilla barınmasın diye Ordu orman yakıyor”, “Kürdün ateşle imtihanı”, “Şeytan üçgeninde Kürtler”, “Kürt milli ordusu kuruluyor” “Karar Kürt halkının: Referandum”… vs. başlıkları, manşetleri bize kanaat oluşturmaya yetmiyor mu?

Doğu Perinçek o zamanlar sadece PKK konusunda değil milli konuların tamamında böyle davranmıştır. Kıbrıs Türklüğünün milli kahramanı Rauf Denktaş öldüğünde ağıtlar yakan fakat Türkiye’nin Kıbrıs’a müdahalesini şu sözlerle değerlendiren de yine Doğu Perinçek olmuştur.

*”Yabancı ülkelerin askeri müdahale ve işgalleri sonucunda Kıbrıs’ın bağımsızlığı yok edilmiştir. Kıbrıs topraklarının neredeyse yarıya yakını Türkiye’nin işgali altındadır. Bu bölgelerde egemen olan Türkiye devletinin otoritesidir. Kıbrıs bugün Türkiye’nin altmış sekizinci vilayeti durumundadır.”

“Nasıl Türkiye’deki sömürü, emperyalistlerin ve onların bir avuç işbirlikçisinin kasasını dolduruyorsa, Kıbrıs’taki durum da farklı değildir. Rauf Denktaş gibi emperyalist işbirlikçisi faşistlerin baskısı altındaki Kıbrıs’ın Türk emekçileri üzerindeki sömürü de devam etmektedir”.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esinoğlu bu sözlere ne kılıf bulacaktır? Doğu Perinçek ve ekibinin geçmişte Türk-İslam değerlerine düşmanlığı belgelerle ortadadır. Hangi kılıfı bulmaya çalışırlarsa çalışsınlar o belgeleri ortadan kaldırmaları mümkün değildir.

Gelelim Erdal Sarızeybek ve Banu Avar ikilisine…Her iki isimde “Bizi nasıl Öcalan ile aynı karede yan yana getirirsiniz” diye tepki gösteriyor. İlk yazımda kullandığım toplu resimde Doğu Perinçek ile (AB)(D)ullah Öcalan’ın birbirine gül uzatmasına dair fotoğrafı kullandım.

*Doğu Perinçek ile yan yana gelmekten çekinmiyorsunuz da, Doğu Perinçek’in Öcalan’la olan fotoğrafı ile yan yana gelmekten mi çekiniyorsunuz?

*Doğu Perinçek’in ağzıyla MHP’ye saldırmaktan çekinmiyorsunuz da, onun fotoğrafı ile yan yana gelmekten mi çekiniyorsunuz?

*Doğu Perinçek’in her türlü programına katılmaktan çekinmiyorsunuz da , fotoğrafı ile yan yana gelmekten mi çekiniyorsunuz?

Doğu Perinçek ve Öcalan’ın birlikteliğine dair fotoğrafı,sizin fotolarınız yanında kullandım diye tepki göstermek yerine ,önce Doğu Perinçek’e o fotoğrafın hesabını sorun.

“Devlet Bahçeli’ye suikast yapılacakmış, bana niye yapılmıyor” diyen, “MHP’nin başına şu isim Genel Başkan olsun” diye fitne çıkaran, “Avrupa’daki Ülkü Ocakları merkeze bağlı olmaktan ayrılsın” diyen ve her fırsatta MHP’ye ile uğraşan Erdal Sarızeybek ve MHP’yi her yazısında, her konuşmasında “Sahte muhalefet” diye MHP’yi eleştiren, her konuyu MHP’ye saldırmak için malzeme haline getiren Banu Avar önce kimlerle yan yana geldiğine bakmalı, ondan sonra bizlere tepki göstermelidir.

Sizlere tavsiyemiz bedenen ve ruhen yanında olduklarınıza bakın ve artık MHP’nin kapısı önünden kaleminizi ve dilinizi geri çekin.

Birde şunu çok merak ediyorum. MHP bir konuda adım atınca aynı anda Doğu Perinçek’in yayın organları, MHP’de Değişim isteyenler, Ulusalcı etiketi ile gezenler nasıl saniyeler geçmeden aynı anda , aynı tepki ile MHP’ye saldırıyor? Düğmeniz ve kumandanız kimin elindedir?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.