DOLAR 5,7579
EURO 6,3932
ALTIN 273,1
BIST 108.703
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

Fitne güruhu neredesiniz?

29.06.2018
2.215
A+
A-

Seçim sonuçları ile ilgili olarak televizyon kanallarında, gazete sayfalarında günlerdir değerlendirmeler yapılıyor. Analizler yayınlanıyor. Hepsinin ortak kanaati bu seçimin en başarılı partisinin MHP olduğudur. Bunu söylüyorlar, ancak kulp takmayı da unutmuyorlar.Akla ziyan bahanelerle MHP’nin bu büyük başarısına çamur sıçratmaya uğraşanı mı ararsınız, hala Cumhur ittifakına fitne sokmak için çabalayanları mı sorarsınız hepsi mevcut.

 NE UTANIYORLAR NE SIKILIYORLAR

Yazılan yazıları ve televizyon programlarında ki kof açıklamaları gördükten sonra, MHP’nin “iftira, itham ve isnat” başlığı ile verdiği ironik teşekkür ilanının ne kadar yerinde olduğunu bir defa daha hak verdim. Bunlarda ne utanma var ne sıkılma. Ne laftan anlıyorlar, ne milletten yedikleri tokadı dinliyorlar. Kimi MHP’nin aldığı oy üzerinden hala Cumhur ittifakına nifak sokmaya uğraşıyor, kimi hükümet ve ülke yönetimini bahane göstererek fitne çıkarmaya çabalıyor. Bu güruhun hokkabazlıklarını sadece burada değerlendirmiyoruz. Seçim sonrasında katıldığımız televizyon programında da sicillerini önlerine döküp, nasıl rezil olduklarını net ve kesin şekilde kendilerine hatırlattık. Ama utanan kim, suratlar ayakkabı köselesi. Cevap veremiyorlar, kıvranıp susuyorlar, sonra kaldıkları yerden devam ediyorlar.

HEPSİ ARŞİVLERDE MEVCUT

Bu iftira, itham ve isnat grubunun seçimden öncesinde dillerine doladıkları ve özellikle Cumhur ittifakı arasında fitne çıkarmak için sırayla kullandıkları bir argüman vardı. AK Parti’nin MHP ile ittifak oluşturmasından dolayı, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımız tedirginmiş, bu sandığa olumsuz yansıyacakmış.AK partinin bu yüzden çok önemli ölçüde oy kaybedecekmiş. Bunu söyleyenlere, defalarca hem yazdığımız yazılarda, hem katıldığımız televizyon programlarında seçim sonuçlarını, referandumlarda ortaya çıkan tabloyu hatırlatarak cevap verdik. İddiaların asılsız, bu sözlerin kasıtlı olduğunu ve nifak sokmaya yönelik bulunduğunu anlattık. MHP’nin varlığından bölgedeki vatandaşlarımızın değil, PKK ve uzantılarının tedirgin olduğunu söyledik.Bölgeye huzur gelmesiyle birlikte siyasi dengelerin değişeceğini yazdık, anlattık. Vatandaşlarımızın PKK baskısı altında kalmadan, huzur ve güven ortamında, kendi hür iradeleriyle sandığa gitmeleri durumunda, çok farklı tabloların ortaya çıkacağını, MHP’nin ciddi oy oranlarına ulaşacağını savunduk. Hepsi arşivlerde kayıtlıdır.

HUZUR OY ORANLARINA YANSIYOR

Bütün bu söylediklerimiz kuru bir iddiaya dayanmıyor. Gerçeklerin ortaya koyduğu bir tespit yapıyoruz. 2015 yılındaki 7 Haziran seçimlerinde bölgede devlet tamamen geri çekilmiş ve meydan terör örgütüne bırakılmıştı. Yol kontrolü yapıyor, vergi topluyorlardı. PKK uzantısı HDP böyle bir ortamda yüzde 13,1 oy aldı. Bu oy oranına baskı, tehdit ve şiddetle ulaştığını bölgeden gelen raporlar net olarak ortaya koydu. Aynı yılın Kasım ayında bir seçim daha yapıldı. Bu defa devlet varlığını hissettirmeye ve terörle mücadele etmeye başlamıştı.Anında sonucunu gördük ve HDP yüzde 11’e geriledi. 16 Nisan  Anayasa referandumu yapılırken, devlet artık bölgeye tam olarak hakim olmuş ve kısmen de olsa huzur sağlanmıştı. Evet oyları, tam anlamıyla bir patlama yaptı ve millet Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sahip çıktı.

CHP SAYESİNDE BARAJI AŞTILAR

Bütün bunlar huzur ve güven arttıkça, PKK kayboldukça siyasi dengelerin değiştiğinin ispatıdır. Nitekim, 24 Haziran seçimleri çok daha rahat ve huzurlu bir ortamda yapılmıştır. PKK uzantısı HDP bu şartlarda yüzde 8’e kadar gerilemiştir. Selahattin Demirtaş’ın aldığı oy bunu gösteriyor. Bizim iddiamız, huzurun devam etmesi ve terörün kökünün kazanması ile birlikte, HDP denilen bölücü partinin de tarihe gömüleceği ve ortadan kalkacağıdır. Son seçimlerde HDP’nin barajı aşması bölgeden gelen oylarla değil, CHP’nin akıl almaz bir şekilde bu terör örgütü partiye yardım ve destek vermesi sayesinde mümkün hale gelmiştir. Netikim, millet CHP’nin bu ihanete varan tavrını cezalandırmış ve dibe vurmasını sağlamıştır. CHP şimdi kendi içinde bu hazin durumun hesabını veriyor ve uzun süre bunun devam edeceği, hatta partide ciddi değişimlere kadar gidecek sonuçların doğacağı anlaşılıyor.

OYLARINI ARTTIRAN TEK PARTİ MHP

24 Haziran seçimlerinde Güneydoğu ve Doğu illerinde oy oranını çok ciddi biçimde, yüzde 300, hatta 400 oranında arttıran tek parti, Milliyetçi Hareket Partisi’dir ve bu durum bizim için asla sürpriz değildir. Böyle olacağını, normalleşmenin sağlanması durumunda MHP’nin ülke bölünmez bütünlüğü savunan bir parti olarak, bölge insanından büyük tasvip göreceğini zaten biliyor ve söylüyorduk. Biz bu milleti biliyor ve tanıyoruz. Çok şükür yanılmadık. Nitekim, MHP Şanlıurfa’dan milletvekili çıkardı. Bölgenin diğer il ve ilçelerinde tarihi başarılar elde etti.  Alınan oy oranları bugünkü Ortadoğu Gazetesi’nin manşetinde yer alan haberde ayrıntılı olarak mevcuttur. Buraya tekrar yazmaya gerek görmüyorum.

BÜTÜN İDDİALARI YERLE BİR OLDU

Gerçekler bunlar olmasına rağmen, “iftira, itham ve isnat” güruhunun hala televizyon ekranlarına çıkabilmesi, hala köşelerinde yazı yazıyor olabilmeleri bir yüzsüzlüktür. Bütün iddiaları, bütün tespitleri, bütün öngörü ve analizleri yerle bir olmuştur. Alayı birden aynı şeyi söylüyorlardı, ama seçim sonrasında özür dileyeni, yanıldığını kabul edeni henüz görmedim. Pişkin şekilde bu meseleyi görmezden geliyor, üzerini örtüyorlar. Ama yağma yok. Size sesleniyorum: MHP’nin bölgede olmadığını, Cumhur ittifakı dolayısı ile AK Parti’nin bölgede oy kaybedeceğini söyleyenler ve yazanlar neredesiniz? MHP’ye iftara ettiğinizi, Cumhur ittifakına fitne sokmak için çabaladığınızı artık kabul edin. Kabul etmeseniz de bu millet ne yapmaya çabaladığınızı net şekilde gördü ve cevabınızı verdi. Keşke biraz utanmanız olsa da yüzünüz kızarsa…

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.