Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Gök Gürültülü

FİTNE AMACINA ULAŞAMADI

06.11.2012
A+
A-

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli 10. Olağan Büyük Kurultay’ın tamamlanmasının ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, başını kaldıran fitnenin amacına ulaşamadığını belirterek, “partimizi içten oyma ve etkisiz kılma girişimleri sonuçsuz kalmıştır. MHP’ye kurulan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. İçimize sokulmaya çalışan dedikodu ve entrika yerle bir edilmiştir. Milliyetçi-Ülkücü irade seçimini yapmış ve istikrarda karar kılmıştır. Milliyetçi-Ülkücü duruş, maceraya prim vermemiş, Türk milletinin yanında durduğunu haykırmıştır” dedi.

Vakar ve asalet

Devlet Bahçeli, demokratik kültürün tüm yönleri ile kurultay salonuna hâkim olduğunu, Milliyetçi-ülkücü Hareket’in düşünceleri, gelecek vizyon ve umutlarının burada paylaşıldığını kaydederek şunları söyledi: Vatanımızın dört bir yanından buraya gelen aziz dava arkadaşlarım vakar ve asaletlerini açıklıkla göstermişlerdir. Demokratik katılımın ve milliyetçi coşkunun güzellikleri bugün bu salondan taşmış ve milletimize ümit vermiştir. “Türk Milleti Sensiz Asla” özlü sözü etrafında birleşmenin ve buluşmanın muhterem sonuçları kongremizi ve bundan sonraki yılların kararlılığını belirlemiştir.

Bugün, başını kaldıran fitne amacına ulaşamamıştır. Partimizi içten oyma ve etkisiz kılma girişimleri sonuçsuz kalmıştır. MHP’ye kurulan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. İçimize sokulmaya çalışan dedikodu ve entrika Türkiye sevdalısı siz değerli dava arkadaşlarım tarafından yerle bir edilmiştir. Bugünkü tabloyla partimizin itibar ve saygınlığı kazanmıştır. Partimizin 43 yıllık birikim ve hatıraları yeniden zafere ulaşmıştır. Milliyetçi-Ülkücü irade seçimini yapmış ve istikrarda karar kılmıştır. Milliyetçi-Ülkücü duruş, maceraya prim vermemiş, Türk milletinin yanında durduğunu haykırmıştır. Milliyetçi Hareketi dün, bugün ve yarın ölçeğinde vicdan teraziyle tartmışlar ve iradelerini yansıtmışlardır.

İlke ve ülkümüzden ayrılmadık

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz ve Türk siyasetinin en büyük geleneklerinden olan partimiz basiretin ve erdemin yolundan ve izinden ayrılmayacağını kanıtlamıştır.” Diyen Devlet Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu açıdan son derece mutlu ve bahtiyarım. Allah’a şükür biz ilkelerimizden ve ülkülerimizden hiç ayrılmadık. Aksini söyleyenler yanlışın içinde olanlardır.

Biz hiç durgun, yorgun ve hareketsiz kalmadık. Oyunları bozarak, ihanet düzeneklerini yararak, senaryoları muhataplarının başına geçirerek bugünlere geldik, sizlerin huzuruna çıktık. Geliştik, amma velâkin başkalaşma fırtınasına tutulmadık. Değişim kabına girerek kılık ve fikir hamd olsun değiştirmedik.

Zamanın gereklerini üslup ve fikriyatımıza yerleştirdik, ama yönümüzden sapmadık. Büyüdük, ama gerçeklerimizden ayrılmadık. Çağı anladık, gelişmeleri yorumladık, küreselleşmeyi kavradık, ama çizgimizden dönmedik, kutsallarımızı satmadık. Her defasında birlik dedik, bütünlükte buluşalım kararında olduk.

Türk milleti için istediklerimizi, aziz dava arkadaşlarımız için de diledik. Ve dilemeye de devam edeceğiz. Düşündük ki, vahdette hayır, kesrette şer vardır.

Her defasında, gelin ayrı durmayalım, dargın kalmayalım, dağınık olmayalım dedik, kucağımızı açtık. Uzak olmayalım, yabancı görünmeyelim, yalnız bulunmayalım dedik, bağrımızı açtık. Bundan sonra da aynı heves ve heyecanla yolumuza devam edeceğiz. Bu kurultayımız bunun ispatı ve delili olarak gönlümüzde ve zihnimizde her daim yaşayacaktır.

Umutlar tazelendi

MHP lideri Bahçeli sözlerine şöyle devam etti : 10. Olağan Büyük Kurultayımız; umutları tazelemiştir. Coşku ve heyecan dalgası yaratmıştır. Milliyetçiliğin meselelere bakışının özeti olmuştur. Millet için çarpan yürekler, Türklük ve İslam için yapılan dualar güçlü bir şekilde teyit ve tekrar edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi demokrasi ile milliyetçiliğin ayrılmaz bir bütün olduğunu üslup ve uygulamada yeniden göstermiştir. Aynı zamanda bu kurultayımız iktidara ulaşma konusunda çığ gibi büyüyen istek ve arzunun somutlaşmış hali olmuştur. Bugün Ankara bu vesileyle tarihi bir gün ve iradeye şahitlik etmiştir.Aziz dava arkadaşlarım Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunların çözülemez olmadığını göstermişlerdir. Bu görkemli toplantımız milletimize duyulan sevdanın eseridir. Bu şölenimiz Türk dünyasına karşı beslediğimiz hasretin neticesidir. Bu toyumuz Türk milliyetçilerinin başarıyı yakalama konusundaki şaşmaz tercihinin örneğidir. Bu duygularla 10. Olağan Büyük Kurultayımızda şahsıma göstermiş olduğunu destek ve güvenden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Tekrar üstlendiğim bu kutlu görevi layıkıyla bir kez daha yerine getireceğimden ve sizlerin yardımınızla Türk milletinin sözcüsü olacağımdan ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara taşımak için elimden gelen çabayı göstereceğimden hepiniz emin olunuz. 10. Olağan Büyük Kurultayımızın Türkiye’ye, Türk milletine, demokrasimize ve Türk-İslam dünyasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye’nin zorluklarla dolu gelecek günlerinde, birlikte ve omuz omuza sizlerle yürümekten onur duyacağım. Her bir kardeşimi kucaklayarak Milliyetçi Hareket’i inşallah iktidara götüreceğim.

İktidar yürüyüşünün müjdecisi

Bu kongrenin iktidar yürüyüşünün müjdecisi olacağını ifade eden Dr. Devlet Bahçeli sözlerini şöyle tamamladı: Temsil ettiğiniz “diriliş ruhu” ve sahip olduğunuz coşku, Cenâb-ı Allah’ın izniyle “millî bir şahlanış”ın fitilini ateşleyecektir. Bunun içindir ki bugün; küskünlüklerden, kırgınlıklardan ve ihtilâflardan sıyrılma günüdür. Bugün; birleşme, bütünleşme, kucaklaşma, bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Bugün; bölünme, parçalanma, ayrı düşme, ben davası güderek küçük hesaplar peşinde koşma günü değildir. Bugün; kırma-kırılma, küsme-küstürme, dışlama, hor görme, küçümseme günü değildir.

Artık zaman; her yere, herkese ve her gönüle ulaşma zamanıdır. Artık zaman; uyanma, uyandırma, dirilme ve direnç gösterme zamanıdır. Artık zaman; hak ve hakikatte, müreffeh Türkiye’de buluşma zamanıdır. Artık zaman, Milliyetçi Hareket’i tek başına iktidara taşıma zamanıdır. Bu düşüncelerle 10. Olağan Büyük Kurultayımıza katılan herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Türk Dünyasından ve Dünyanın değişik ülkelerinden zahmet edip salonumuzu şereflendiren değerli misafirlerimize, Bütün davetlilere, Değerli delege arkadaşlarıma, Ülkemizin her köşesinden gelen ve iradenin gerçek sahibi olan aziz dava arkadaşlarıma, Medyamızın kıymetli mensuplarına, Kurultayın düzenlenmesinde emeği geçen herkese, gösterdikleri ilgiden, katkılarından, destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Milliyetçi Hareket’in sevdalılarına daha nice büyük kongrelerimizi, artan heyecan ve coşkuyla gerçekleştirmelerini temenni ediyorum. İnanıyorum ki, Yüce Allah Türkiye’nin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde irademizi ve azmimizi karşılıksız bırakmayacaktır.

Aziz milletimizi ve sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.