DOLAR 5,9559
EURO 6,6553
ALTIN 289,3
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

Fırat’ımızın Katilleri Sadece Pkk Değil , Aynı Zamanda Akp ,Kaçak Saray Ve Rektördür!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
27.02.2015
64
A+
A-

Ülkücü şehitler kervanına geçtiğimiz hafta PKK’lı alçakların şehit ettiği Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli Ülküdaşımızı da yolcu ettik…
“Kahramanlar can verir/ yurdu yaşatmak için” dizelerindeki anlam misali şehit sıfatına erişen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümünün göz göre göre geldiğini hem olay anında yaşananlardan, hem de olaydan aylar önce Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun yazılı dilekçe ile Rektörlüğe başvurarak “tehdit edildiğini, can güvenliğinin olmadığını” bildirip, tedbir alınmasını istediğinin ortaya çıkmasıyla çok net anlamış olduk.
Şehit Ülküdaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu rektörlüğe verdiği dilekçe de şunları ifade etmiş: “Üniversitemizin öğrencisi olarak yaşadığımız mağduriyetin kaldırılması, okulda süre gelen terör eylemlerinin ve propagandasının engellenmesi için gerekli yönetmeliklerin uygulanması, eğitim ve öğretim hakkımı, can güvenliğimi tehdit eden unsurların üniversiteniz bünyesinde görev alan güvenlik birimlerince ve gerekli müracaatlar sonucu sorumluluk alacak olan emniyet teşkilatı birimlerince tahkik edilmesini talep eder, bilgilerinize sunar, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.”
Fırat Yılmaz Çakıroğlu Ülküdaşımız şehit edilmeden aylar önce bu dilekçeyi vermiş ama İzmir gibi Cumhuriyetin kalesi olan, düşmanın denize döküldüğü bir yerde PKK’lıların cirit atmasına kimse engel olmamıştır.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’ın AKP’den milletvekili aday adaylığına adı geçmiş biri olması da aslında PKK’ya verilen taviz için bile yeterli sebeptir.
Dünyanın her yerinde AKP/PKK ittifakı kendini gösterirken, AKP zihniyeti taşıyan Ege Üniversitesi Rektörü’nün PKK’ya karşı önlem almasını beklemek elbette imkânsızdır.
Ege Üniversite’nin her yerinde PKK’lı adımı, her tarafında PKK izi vardır. Duvarlarında PKK ve Apo sloganları zift tutmuş bir Üniversite’de elbette Fırat Yılmaz Çakıroğlu gibi Ülkücü öğrenciler şehit edilir.
Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katili PKK’lılar olduğu kadar, PKK Açılımının mimarı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu ikilisi ve yönettiği üniversitede hiçbir önlem almayan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’dır.
Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katilleri tarihe bu isimler olarak geçecektir.
Kendi öğrencisini dilekçe yazdığı ve önlem istediği halde korumayan bir rektörün hala o koltukta oturması PKK’ya verilen bir başka ödül olmaktadır. AKP bu tür ödüller dağıta dağıta PKK’yı Türkiye’nin her yerinde büyütmüştür.
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde MHP Grup toplantısında yapmış olduğu şu tespitlerin hepsi gerçeklerin çok net görülmesini sağlamıştır:
Ege Üniversitesi İzmir’dedir.
Ve İzmir Türkiye’nin 3’nci büyük şehridir.
Şu iş bakınız ki, PKK’lı katiller Ege Üniversitesi’ne üst kurmuş, her yerine yuvalanmıştır.
Aylardır süren gerilim ve gerginlik üniversitede huzur bırakmamıştır.
Üniversite yönetimi uyumuş veya sorunları ağırdan almıştır.
İl valisi ve emniyet güçleri güvenlikle ilgili şikâyet ve beklentileri karşılayamamıştır.
Fakülte koridorları sanki Kandil’deki mağaralar gibidir.
PKK’nın şehir uzantıları Milliyetçi-Ülkücü gençleri hiç durmadan tahrik etmişler, kesintisiz kavga ve karışıklık ortamı yaratmaya çalışmışlardır.
Fırat evladımızı şehit eden katil, dikkat edin, bu hunhar eylemi herkesin gözü önünde yapmıştır.
Yaklaşık 45 dakika ambulans gelmemiştir.
Fırat sere serpe yerde yatarken hiçbir insan evladı, hiçbir vicdan sahibi ilk yardımda bulunmamış, bulunmaya çalışan arkadaşları da güvenlik çemberini aşamamıştır.
Anlayacağınız bir evladımız göz göre göre ölüme terk edilmiştir.
Sorarım sizlere, Ege Üniversitesi Rektörü ne iş yapmakta, neye yaramakta, neyle uğraşmaktadır?
Öğrencisi öldürülen bir Rektör koltuğunda oturmayı hala onursuzca sürdürecek midir?
Olay mahallinde görevli polisler can çekişen bir gencimize hangi saiklerle el uzatmamıştır?
Ve ambulansın gelmesi niçin bu kadar gecikmiştir?
Bu sorularımıza doyurucu, makul ve vicdani cevap duymak en doğal arzu ve beklentimizdir.
Ege Üniversitesi Senatosu hunhar saldırıdan sonra bir açıklama yapmış, ahlaksızca tavır takınmıştır.
Bu kapsamda PKK’lıların saldırısı öğrenciler arasındaki bir anlaşmazlık şeklinde gösterilmiş, tüm güvenlik tedbirlerinin alındığı ileri sürülmüştür.
Ege Üniversitesi’nde bir öğrenci anlaşmazlığı falan değil, dağ eğitiminden geçmiş, öldürmeye programlanmış, kan tutkunu bölücü militanların kanlı eylemi yaşanmıştır.
Gerçekleri çarpıtmak, doğruları saptırmak kimseye, hele ki Rektöre ve bilim insanlarına bir fayda sağlayamayacaktır.
***
Fırat’ımıza kıyan ellerde bellidir, el elleri koruyanlarda…
PKK’lı katil zanlılarına kelepçe vurmaya bile tenezzül etmeyen bir sistemi kuran AKP’dir işte o elleri koruyan… Onun zihniyetini taşıyan rektör olduğu sürece de hiçbir öğrencinin can güvenliği artık Ege Üniversite’nde yoktur.
“Bizim terörle mücadelede ilk yenmemiz gereken düşman, öfkemiz olmalıdır. Terör örgütü askerime, polisime düşman gözüyle bakıyor ama biz bütün bu olanlara rağmen onlara ‘suçlu’ gözüyle bakıyoruz. İnsani yaklaşım ve demokrasi bunu gerektiriyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın varlığı sürdükçe, PKK’da bu ülkede varlığını sürdürecek ve Fırat gibi canlarımızı yakmaya devam edecektir.
Türk milleti PKK’lılara cesaret verenleri görüp, milli iradesiyle cezalandırmazsa, Türkiye bölünmeye ve büyük bir kaosa doğru sürüklenmeye devam edecektir.
AK(P)KK diye anılan bir iktidar karşınızda bu uyarımız abartı olmasa gerek…

 

YILDIRAY ÇİCEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.